Kategorie

Wyczyść filtr

Naturalna henna do włosów

Chcesz cieszyć się intensywnym kolorem włosów po farbowaniu? Zależy Ci, aby zachować przy tym ich zdrowy wygląd? Wybierz hennę do włosów, która sprosta Twoim potrzebom. Henna to naturalny sposób na koloryzację włosów bez strachu o ich kondycję.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Farbujące właściwości henny znane są już od tysięcy lat i do dziś z powodzeniem zastępuje chemiczne farby do włosów.

Co zawiera w sobie henna do włosów?

Czym jest więc henna? Najczęściej pod nazwą tą kryje się barwnik pochodzący z lawsonii bezbronnej. Farbuje on włosy czy skórę na ciepły, pomarańczowy kolor. Jednak to nie koniec możliwości. Większość producentów oferuje mieszanki ziołowe, które zawierają rozmaite naturalne barwniki. W zależności od efektu kolorystycznego, jaki chcemy uzyskać, są to na przykład indygo czy amla. W ten sposób dostępna jest znacznie szersza gama kolorów i odcieni. W ofercie naszego sklepu znajdziesz więc henny o różnej zawartości ziołowych składników. Dzięki nim na pewno uzyskasz wybrany przez siebie odcień włosów.

Malowanie włosów henną

Henna to naturalna farba do włosów, której używa się nieco inaczej niż tradycyjne produkty do koloryzacji. Najczęściej spotykana jest henna w proszku. Aby użyć jej do malowania włosów, miesza się ją z odpowiednią ilością gorącej wody. Przed nałożeniem musisz odczekać chwilę, aby mieszanka stężała i nabrała dobrej gęstości. Jak dużo henny użyć do koloryzacji? Wszystko zależy od długości Twoich włosów – im są dłuższe, tym więcej naturalnej farby musisz nałożyć. Szczegółowe wskazówki poznasz, czytając opis, którym została opatrzona konkretna henna do włosów. Warto pamiętać jednak o pewnej uniwersalnej radzie. Ten sposób farbowania włosów wymaga grubej warstwy mieszanki, którą dokładnie pokryjesz poszczególne pasma włosów. Pozwoli to na wniknięcie barwników w strukturę włosów, a tym samym nada im głębokiego koloru.

Czas, przez jaki musisz trzymać mieszankę na włosach, również nie jest ściśle określony. Powinien on zależeć od użytego produktu i efektu, jaki chcesz osiągnąć. Możesz zatem zmyć hennę zarówno po kilkunastu minutach, jak i nawet po kilku godzinach. Jedno jest pewne - henna do włosów to wyraziste kolory i to nie tylko w postaci mocnych rudości. Do wyboru są też piękne brązy, intensywne czernie czy złote i ciemne blondy. Wybierz odpowiednią dla siebie hennę i ciesz się wymarzonym kolorem włosów!

Farbowanie włosów henną – zalety

Zdecyduj się na farbowanie henną, a szybko odczujesz wielką różnicę w postaci lepszego wyglądu Twoich włosów. Przede wszystkim, pasma zyskają mocny, lśniący i pełen blasku odcień, który trudno osiągnąć za pomocą zwykłej farby. Henna do włosów wnika w strukturę włosa, przez co Twoje kosmyki sprawią wrażenie grubszych i gęstszych. Jednocześnie farbowanie nada naturalnego wyglądu włosom – bez efektu „ufarbowanego hełmu”. Henna pokrywa włosy w zależności od poziomu jasności konkretnych pasemek. Dzięki temu koloryzacja włosów nadaje trójwymiarowego efektu. Jak długo utrzymuje się kolor? Henna do włosów wymywa się w sposób równomierny i stopniowy. Dlatego nawet po kilkunastu myciach włosów, wciąż będziesz mogła cieszyć się udanym farbowaniem!

Za największą zaletę farbowania henną uznać możesz jednak fakt, że wcale nie niszczy ona włosów! Przeciwnie – naturalne ziołowe składniki sprawią, że Twoje kosmyki będą mocne, odżywione i wygładzone. Dodatkowo henna do włosów chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Robi to, wypełniając ubytki we włosach i tworząc na nich delikatną warstwę ochronną. Dlatego ponowne farbowanie henną, nawet w krótszym odstępie czasu, nie będzie miało złego wpływu na stan Twoich włosów. Przekonaj się sama, jak niesamowite efekty możesz osiągnąć dzięki hennie!

Inne rodzaje henny

Najlepsza henna do włosów to ta w postaci naturalnej mieszanki ziół, która nie zawiera sztucznych barwników. W ofercie naszego sklepu znajdziesz jednak produkty, które mają dodatkowe substancje odżywcze i kondycjonujące. Są to na przykład olejki czy nawilżacze. Dzięki temu malowanie włosów henną jeszcze lepiej wpłynie na stan Twoich włosów. Bardzo często spotykana jest również henna w żelu, którą stosuje się przede wszystkim do nadawania koloru brwiom oraz rzęsom. Pamiętaj jednak, że hennowanie włosów to nie tylko nadawanie im koloru! Ze względu na właściwości pielęgnacyjne, dostępne są również bezbarwne henny, których można używać jak odżywkę do włosów. Tego typu produkt nałożony na włosy wzmocni je oraz odżywi, nadając im zdrowego i lśniącego wyglądu.

Henna na włosy – praktyczne wskazówki i porady

Zanim zaczniesz farbować włosy henną, zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, które odnoszą się do właściwości henny. Oto najważniejsze z nich:

  • Jeśli pierwszy raz farbujesz włosy henną, zrób test farbowania na pojedynczym pasemku włosów. W ten sposób sprawdzisz, jaki efekt możesz uzyskać na swoich włosach, w zależności od czasu trzymania mieszanki.
  • Henna do włosów bardzo mocno barwi również skórę, dlatego do farbowania zawsze używaj rękawiczek ochronnych!
  • Ostateczny efekt malowania henną zależy od Twojego koloru wyjściowego włosów.
  • Mimo że henna nie niszczy włosów, tak substancje ziołowe mogą podziałać nieco wysuszająco. Szczególnie przy zniszczonych końcówkach włosów.
  • Pamiętaj, że henna nie rozjaśnia włosów, dlatego też z henną nie osiągniesz bardzo jasnych odcieni blondu.
  • W przeciwieństwie do zwykłych farb, prawdziwego efektu na swoich włosach spodziewaj się nie od razu. Jak długo trzeba czekać? Czasami zamierzony efekt uzyskasz nawet po trzech dniach od momentu, gdy na pasmach znalazła się henna do włosów użyta do farbowania! W tym czasie naturalne barwniki utlenią się, dając ostateczny kolor włosów.
  • Warto wiedzieć, że możesz spotkać się również z innym określeniem dla henny: chna do włosów.

Więcej o hennowanie włosów dowiesz się z naszego poradnika: Henna do włosów – tak, czy nie?

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń