Kategorie

Wyczyść filtr

Produkty less waste

Los środowiska i dzikich zwierząt nie jest Ci obojętny? Poznaj bliżej idee „zero waste” oraz „less waste”, zwłaszcza że są bliskie również branży kosmetycznej.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Producenci coraz częściej i chętniej wytwarzają produkty naturalne, całkowicie biodegradowalne lub takie, które tylko w minimalnym stopniu wpływają na środowisko. O czym mowa? O akcesoriach wielokrotnego użytku, takich, które nadają się na kompost, oraz o naturalnych produktach, które nawet jak dostaną się do środowiska, to nie zaburzą jego naturalnego rytmu.

Zero odpadów w praktyce

Zero waste odnosi się również do opakowań i pudełek, w które pakowane są kosmetyki i akcesoria. Tak na przykład znajdziesz tutaj producentów, którzy swoje kosmetyki zamykają w opakowaniach zero waste, czyli takich niezawierających plastiku i nadających się do recyklingu. Same kosmetyki pakowane są w pojemniki na przykład szklane, które nadają się do wielokrotnego użytku – do tego również zachęcamy: nie wyrzucaj opakowań, napełnij je innym kosmetykiem, dokup uzupełnienie (producenci często oferują również zapasy) lub wykorzystaj do przechowywania drobiazgów.

Produkty zero waste

Oferowane w tej kategorii kosmetyki i akcesoria wyprodukowane są zgodnie z zasadami less waste i zero waste. Zdajemy sobie sprawę, że czasem całkowite ograniczenie śmieci nie jest możliwe, dlatego w sklepie Triny obok całkowicie biodegradowalnych produktów jak pasty do zębów, bambusowe szczoteczki do zębów czy bambusowe słomki do picia znajdziesz też takie, które są less waste, a więc doskonałe alternatywy wielokrotnego użytku, dzięki którym przyczynisz się do mniejszego zanieczyszczania środowiska. Takimi są na przykład wielorazowe płatki kosmetyczne, które możesz zabrać wszędzie ze sobą, a potem wystarczy je przeprać ręcznie lub w pralce, lub też metalowe i poręczne rurki do napojów, które możesz myć w zmywarce.

Ekologiczne surowce bezpieczne dla ludzi i zwierząt

W kategorii less waste/zero waste znajdziesz produkty producentów, którym nieobce są zasady życia zgodne z naturą. Najczęściej są to małe firmy o światowym zasięgu, które postawiły na czerpanie z natury bez negatywnego wpływu na środowisko. Przykładowo brytyjska firma Georganics wytwarza swoje kosmetyki w pięknej, przerobionej stodole w małej angielskiej wsi, a wszystkie jej produkty są odpowiednie dla wegan i nietestowane na zwierzętach. Oprócz tej firmy znajdziesz tutaj produkty takich marek jak Soft Moon czy Lamazuna. Dodajmy, że przy produkcji wykorzystywane są najczęściej surowce certyfikowane ekologiczne lub o wartości spożywczej, same produkty są naturalne i nietoksyczne również dla człowieka (nie zawierają na przykład sztucznych fluoridów czy aromatów).

Ograniczaj śmieci z Triny!

W 2016 roku wygenerowano ponad 11 milionów ton (!) samych odpadów komunalnych, z czego na jednego mieszkańca Polski przypadało ponad 300 kg śmieci (dane GUS). Co więcej, aż 90% ze wszystkich odpadów domowych stanowią właśnie opakowania – to sporo! Dodajmy do tego garść światowych statystyk: około 80% zużytych tworzyw nie trafia do recyklingu. Zatem gdzie? Oczywiście na wysypiska śmieci i do środowiska naturalnego, w tym oceanów. Dane mówią, że aż 8 mln ton plastiku trafia rocznie do oceanu.

Co możesz zrobić, aby ograniczyć śmieci? Oczywiście wybrać produkty z oferty Triny i kategorii „Less waste”. Wybieraj te pakowane w szklanych lub aluminiowych opakowaniach, nadających się do ponownego użytku (tzw. upcykling). Nawet jak zużyjesz kosmetyk, to opakowania przydadzą Ci się do przechowywania drobiazgów, płatków kosmetycznych (najlepiej wielorazowych) czy nawet przypraw. Jeśli sięgasz po akcesoria, wybieraj te niezawierające plastiku, a kosmetyki – wyłącznie naturalne bez sztucznych dodatków, które mogą zatruć na przykład zwierzęta, gdy dostaną się do środowiska.

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń