Kosmetyki Banfi

Kategorie

Wyczyść filtr
Kosmetyki Banfi

Kosmetyki Banfi

Kosmetyki do włosów Banfi, wśród których najpopularniejsza jest legendarna wcierka. Produkty te w rewelacyjny sposób poprawią kondycję Twoich włosów i pobudzą je do wzrostu.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Chrzan na włosy, czyli kultowe wcierki prosto z Węgier

Ziołowe wcierki do włosów były kiedyś bardzo popularne wśród naszych babć, które stosowały je zamiast używanych dzisiaj odżywek i masek. Dzięki wcierkom można było pozbyć się łojotoku, łupieżu, powstrzymać wypadanie włosów, a przede wszystkim odżywić cebulki i wzmocnić kondycję włosów. Dzisiaj te naturalne i naprawdę skuteczne preparaty wracają do łask, częściowo dzięki takim markom jak Banfi, która dostarcza dokładnie te same produkty do pielęgnacji włosów, co kilkadziesiąt lat temu. Co ciekawe, jej wcierki i szampony oparte na naturalnych składnikach cieszą się dzisiaj dokładnie tym samym uznaniem, co kiedyś.

Banfi – kilka słów o marce

Banfi to marka kosmetyków do pielęgnacji włosów, które produkowane są przez bardzo znaną na Węgrzech firmę Herbaria. Swoją działalność Herbaria rozpoczęła w 1949 roku jako spółdzielnia zajmująca się przetwarzaniem ziół i roślin leczniczych. Dopiero po 1993 roku, czyli po przekształceniach ustrojowych Węgier z państwa socjalistycznego w demokratyczne, firma trafiła w ręce prywatne i stała się spółką akcyjną. Przez kilkadziesiąt lat firma systematycznie poszerzała swój asortyment i dzisiaj dostarcza już nie tylko szeroki wybór herbatek ziołowych (około 180 rodzajów!), ale również żywność naturalną oraz kosmetyki naturalne do ciała i włosów. Dzisiaj są one sprzedawana zarówno na Węgrzech (także w sieci sklepów franczyzowych firmy), jak i w wielu innych krajach. Jedną z wiodących marek firmy jest właśnie marka Banfi, którą oznaczone są kosmetyki naturalne do włosów, przede wszystkim ziołowe wcierki na porost włosów oraz szampony.

Wysoka jakość wynikająca z tradycji i potwierdzona certyfikatami

Kilkadziesiąt lat działalności w branży zielarskiej sprawiło, że Herbaria jest dzisiaj ekspertem w zbieraniu i przetwarzaniu ziół. Jak sama zapewnia, do produkcji swoich herbatek i kosmetyków wykorzystuje dziko rosnące rośliny, ale przede wszystkim te pochodzące od węgierskich rolników, którzy prowadzą swoje uprawy zgodnie z systemem Dobrych Praktyk Produkcyjnych GMP, mających na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa odbiorcom końcowym produktów. Wszystkie surowce roślinne wykorzystywane do produkcji kosmetyków są badane i certyfikowane przez węgierski Instytut Badawczy ds. Roślin Leczniczych. Dodatkowo preparaty kosmetyczne i żywność są certyfikowane przez Narodowy Instytut Bezpieczeństwa Żywności OÉTI, a sam zakład produkcyjny w Balmazújváros od przeszło 20 lat ma wdrożony system jakości ISO 9001.

Hajszesz znaczy wcierka

Najbardziej znane kosmetyki marki Banfi noszą nazwę Hajszesz, co po węgiersku znaczy płyn kosmetyczny, lotion lub po prostu... wcierka do włosów. Jest to nic innego, jak po prostu płynna odżywka, ale nie do włosów, lecz do skóry głowy. Jej zadaniem jest bowiem oddziaływanie bezpośrednio na cebulki włosów. Wcierki sporządzane są najczęściej z mieszanki ziół i ekstraktów roślinnych o określonym działaniu. W zależności więc od składu taki płyn może np. odżywiać cebulki włosów, powstrzymywać ich wypadanie, pobudzać do wzrostu nowych włosów, regulować pracę gruczołów łojowych, a więc walczyć z przetłuszczającymi się włosami, czy wreszcie leczyć łupież i likwidować swędzenie głowy. Ze względu na swoją płynną postać wcierki stosuje się najczęściej po myciu włosów bezpośrednio na skórę. Podczas aplikacji ważne jest, aby płyn dokładnie wetrzeć w skórę głowy, wykonując jednocześnie jej masaż. Niektóre wcierki należy spłukać, niektóre można pozostawić na skórze do następnego mycia głowy.

Wcierka z chrzanem – najsłynniejszy kosmetyk Banfi

Wcierki do włosów mają zazwyczaj ziołowy skład, dlatego wcierka Banfi Hajszesz zaskakuje swoją recepturą, która bardziej przypomina skład smacznej potrawy niż preparatu kosmetycznego. Formuła wcierki Banfi oparta jest min. na chrzanie, gorczycy, oregano i jałowcu, czyli przypraw doskonale znanych z kuchni polskiej. Okazuje się jednak, że ten zestaw świetnie pobudza krążenie skóry głowy i wzmacnia cebulki włosów, pobudzając ich do produkcji nowych włosków tzw. baby hair i zapobiegając wypadaniu włosów dojrzałych. Regularne stosowanie wcierki co najmniej raz w tygodniu pozwala zobaczyć pierwsze efekty już po 1-2 miesiącach. Po tym czasie na głowie pojawiają się malutkie, nowe włoski (baby hair), a stare wypadają w coraz mniejszej ilości. Niektórzy uważają, że produkowana od wielu lat według tej samej receptury wcierka Banfi jest najlepszym preparatem powstrzymującym wypadanie włosów. Choć jej intensywny zapach niektórym nie odpowiada, to jednak ze względu na skuteczność, sięga po nią wiele osób bez względu na wiek. Warto pamiętać, że silny aromat kosmetyków wynika m.in. z tego, że do ich produkcji stosuje się świeżo wyciśnięte (a dokładnie tłoczone pod ciśnieniem) ekstrakty roślinne.

Poznaj inne produkty Banfi i Herbaria

Jeżeli chcesz się przekonać, jak działają kultowe węgierskie kosmetyki do włosów, możesz wypróbować także inne produkty firmy Herbaria. Oprócz klasycznej wcierki chrzanowej dostępna jest także pod marką Banfi wcierka specjalnie dla pań Banfi Hajszesz Lady, a także Banfi szampon, który uzupełnia działanie wcierki na porost włosów. Herbaria proponuje także inne serie kosmetyków do pielęgnacji włosów składające się z wcierek i szamponów m.in. serię Bojtorján zawierającą łopian o działaniu przeciwłupieżowym, a także serię Csalán z pokrzywą, która skutecznie walczy z przetłuszczaniem się skóry głowy. Wszystkie jednak działają także na porost włosów, a przez dodatek innych ziół dodatkowo rozwiązują także inne problemy.

Banfi Hajszesz, czyli węgierska wcierka na porost włosów z chrzanem to produkt owiany wręcz legendą – stosowały go podobno nasze babcie i mamy, dlatego zasługuje na to, by sięgnąć po niego i w XXI wieku. Choć w Polsce nie brakuje ziołowych wcierek rodzimej produkcji, z pewnością węgierski produkt wart jest wypróbowania. Tym bardziej że użytkowniczki zachwalają jego autentyczną skuteczność w pobudzaniu wzrostu nowych włosów. Dlatego, jeśli marzysz o bujnej czuprynie lub borykasz się z wypadaniem włosów, wcierka Banfi może okazać się dla ciebie świetnym rozwiązaniem.

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń