Kategorie

Wyczyść filtr

Kwasy PHA

Kwasy PHA działają nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Są odpowiednie nawet dla osób z cerą wrażliwą. Zobacz dostępne kosmetyki z kwasami PHA.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Masz cerę wrażliwą? Zastosuj kosmetyki z dodatkiem kwasów PHA

Kwasy PHA mają bardzo podobne działanie na cerę, jak kwasy AHA. Działają nawilżająco oraz regenerująco, szczególnie w przypadku cery trądzikowej oraz cery narażonej na atopowe zapalenie skóry czy egzemę. Kwasy PHA nazywane polihydroksykwasami odznaczają się regenerującym działaniem, dzięki którym skóra odzyskuje swój młody i piękny wygląd.

Co to są kwasy PHA?

Główną właściwością kwasów PHA jest ich skłonność do chemicznego złuszczania naskórka, dzięki czemu można trwale pozbyć się wielu problemów skórnych, w tym także atopowego zapalenia skóry czy egzemy. Kosmetyki z zawartością kwasów PHA są również stosowane przy leczeniu pierwszych oznak starzenia się czy też niwelowaniu powstających zmarszczek. Co zatem wyróżnia kwasy PHA, skoro ich działanie jest tak podobne do działania kwasów AHA?

Jeżeli stosujemy na cerze kosmetyki z dodatkiem kwasów AHA, a nasza cera odrzuca je i wywołuje wiele działań niepożądanych, warto sięgnąć po kosmetyki z dodatkiem kwasów PHA, ponieważ są one delikatniejsze i w większości przypadków nie wywołują żadnych podrażnień ani uczuleń. Do najpopularniejszych kwasów PHA można zaliczyć glukonolakton, galaktozę i kwas laktobionowy. W kosmetologii najczęściej wykorzystuje się kwas laktobionowy, którzy jest najlepiej przyswajalny przez skórę, także przy stosowaniu go do produkcji domowych kosmetyków do pielęgnacji cery.

Jakie jest podstawowe działanie kwasów PHA?

Jak już wspomnieliśmy, kwasy PHA przyczyniają się do skutecznego złuszczania martwych komórek skóry na jej powierzchni. Dzięki temu możemy otrzymać jednolity kolor skóry, pozbyć się wszystkich przebarwień oraz ściągnąć ze skóry twarzy zniszczony i przestarzały naskórek. Dodatkowo kosmetyki z dodatkiem kwasów PHA nawilżają, wnikają w głąb skóry i jeszcze skuteczniej leczą zniszczoną cerę.

Jeżeli kiedykolwiek spotkaliście się z definicją glikacji białek, co ma bezpośredni związek z powstawaniem zmarszczek, warto wiedzieć że kwasy PHA walczą z tego rodzaju procesami starzenia się skóry i skutecznie je opóźniają. Dzięki kwasom PHA zawartym w kosmetykach do cery o właściwościach regenerujących, możemy przyczynić się do naprawy naskórka oraz wpłynąć na wzrost nowego i zdrowego naskórka na cerze

Kwasy PHA – do jakiej skóry są najodpowiedniejsze?

To ważne, aby wiedzieć jaką mamy skórę oraz jakiej ona wymaga na co dzień pielęgnacji. Jeżeli posiadasz skórę wrażliwą i podatną na zmiany trądzikowe, to z pewnością kosmetyki z kwasami PHA są dla Ciebie odpowiednie. Kosmetyki regenerujące z dodatkiem kwasów PHA są polecane głównie przy cerze suchej, wrażliwej i odwodnionej, w sytuacji kiedy powstają pierwsze zmiany zmarszczkowe oraz gdy cera jest szara i ma tendencję do częstych przebarwień. Także przy łojotokowym zapaleniu skóry oraz przy występowaniu trądziku różowatego, jak najbardziej są polecane wszystkie kosmetyki pielęgnacyjne z dodatkiem kwasów PHA.

Dzięki wymienionym działaniom kwasów PHA, śmiało możemy stwierdzić że są one odpowiednie dla każdego rodzaju skóry, ze wskazaniem dla skóry wrażliwej i trądzikowej. Stosując je regularnie, doskonale wpływamy nie tylko na regenerację, ale również na prawidłowe nawilżenie skóry, dzięki czemu nasza cera jest zdrowsza i mocniejsza. Więcej o stosowaniu kwasów w domu przeczytasz na naszym blogu: Kwasy kosmetyczne w domowej pielęgnacji skóry – co powinnaś o nich wiedzieć?

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń