5 domowych maseczek do włosów, które pokochasz

najlepsze domowe maseczki do włosów

Domowe maseczki do włosów to idealny sposób na przywrócenie im blasku, miękkości i gładkości. Wykonane z dobrej jakości naturalnych składników, potrafią skutecznie nawilżyć i zregenerować włosy, a ich przygotowanie nie wymaga jakiś specjalnych umiejętności. W dzisiejszym wpisie mam dla Ciebie przepisy na 5 domowych maseczek, które pokochają Twoje włosy, a i Ty sama zostaniesz ich wielką fanką.

Po domowe maseczki do włosów najchętniej sięgamy jesienią i zimą, gdy mamy więcej czasu na urodowe eksperymenty i testowanie nowych kosmetyków. O tej porze roku przykładamy też znacznie większą uwagę do pielęgnacji włosów, bo noszenie czapki i niesprzyjające warunki atmosferyczne dają się im dość mocno we znaki.

Jeśli szukasz sprawdzonych metod i sposobów na zimową pielęgnację włosów, koniecznie zajrzyj do tego wpisu -> Zimowa pielęgnacja włosów. Co warto wiedzieć?  A następnie skorzystaj ze sprawdzonych przepisów na najlepsze domowe maseczki do włosów, które znajdziesz w dalszej części tego wpisu.

domowe maseczki do włosów

Dlaczego warto stosować domowe maseczki do włosów?

Domowe maseczki do włosów, podobnie jak te, które kupujesz w sklepie, mogą być prawdziwym sprzymierzeńcem pięknych włosów. Wszystko zależy od tego, jakich produktów do ich przyrządzenia użyjesz i czy ich działanie trafi w potrzeby Twoich włosów. Warto jednak spróbować, bo takie maseczki mają wiele zalet. Są tanie, łatwe w przygotowaniu i właściwie zawsze pod ręką. Kolejną zaletą domowych maseczek do włosów jest ich naturalny skład oraz to, że sama decydujesz o tym, co się w nim znajdzie.

Najlepsze domowe maseczki do włosów to te, które możesz przygotować z produktów, które masz w kuchni. Siemię lniane, banany, awokado, oliwa z oliwek, jogurt naturalny, miód, jajka – to tylko niektóre z produktów żywnościowych, których właściwości mogą wpływać na lepszy wygląd Twoich włosów. A jeśli chcesz wzmocnić i podkręcić ich działanie, możesz dodać do nich to, co znajdziesz w łazience – oleje roślinne, glinki, sok z aloesu, hydrolaty i olejki eteryczne. I to właśnie na bazie tych produktów oparte są przepisy na domowe maseczki do włosów, które dla Ciebie przygotowałam.

Najlepsze domowe maseczki do włosów – 5 sprawdzonych przepisów

domowa maseczka do włosów z awokado

Maseczka z awokado i banana

Awokado jest naturalnym sprzymierzeńcem pięknych i zdrowych włosów. O jego zaletach, właściwościach i działaniu przeczytasz tutaj -> Olej z awokado i kosmetyki z awokado. Połączone z miodem, bananem i olejem kokosowym, tworzy wyjątkową maseczkę do włosów, której regularne stosowanie sprzyja poprawie kondycji włosów, nabłyszcza je i nadaje im piękny połysk. Maseczka z awokado i banana jest też doskonałą odżywką dla włosów, zapobiega ich puszeniu i chroni końcówki przed rozdwajaniem. Po jej użyciu włosy są cudownie miękkie, gładkie i błyszczące.

Do przygotowania maseczki z awokado i banana potrzebujesz:

♥ pół dojrzałego awokado

♥ pół banana

♥ 3 łyżki naturalnego miodu

♥ 3 łyżki mleczka kokosowego z puszki

♥ 2 łyżki octu jabłkowego

Wszystkie składniki maseczki należy zmiksować blenderem. Gotową maseczkę nakładamy na mokre włosy i pozostawiamy na godzinę. Dla wzmocnienia działania maski, włosy warto owinąć folią i ręcznikiem.

Olejowa maska dla przesuszonych włosów

Moją drugą propozycją jest maseczka na bazie olejów roślinnych: rycynowego, kokosowego i ze słodkich migdałów, które łączymy z żółtkami i miodem. Jej działanie sprzyja nawilżeniu przesuszonych i zniszczonych włosów, pomaga w ich regeneracji, dostarcza cenne kwasy tłuszczowe, wzmacnia kruche i osłabione włosy oraz ogranicza ich wypadanie.

Olejowa maska dla przesuszonych włosów – składniki:

♥ 3 żółtka

♥ 3 łyżki naturalnego miodu

♥ 1 łyżka mleczka kokosowego z puszki

♥ 1 łyżka nierafinowanego oleju kokosowego

♥ 1,5 łyżki oleju ze słodkich migdałów

♥ 1 łyżka oleju rycynowego

♥ opcjonalnie: 1 łyżka soku z cytryny lub octu jabłkowego

Wszystkie składniki maseczki wymieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji (olej kokosowy warto wcześniej rozpuścić). Nałóż maseczkę na wilgotne włosy i pozostaw na godzinę. Dla wzmocnia efektu owiń włosy folią i ręcznikiem. Zmyj z włosów używając delikatnego szamponu. Na koniec możesz polać włosy płukanką z octu.

domowa maseczka do włosów przesuszonych

Nabłyszczająca maseczka z oliwy i miodu

Kolejna maseczka doskonale sprawdzi się na wszystkich rodzajach włosów i nada im piękny, naturalny blask. Połączenie oliwy z żółtkami, miodem i jogurtem naturalnym sprzyja też poprawie ogólnej kondycji włosów i chroni je przed działaniem czynników zewnętrznych. Ponadto mieszanka wzmacnia końcówki i cudownie zmiękcza włosy, czyli działa tak, jak powinny działać najlepsze domowe maseczki do włosów.

Składniki maseczki do włosów z oliwy i miodu:

♥ 3 łyżki naturalnego miodu najlepiej w płynnej formie

♥ 2 żółtka

♥ duża łyżka jogurtu naturalnego

♥ 2 duże łyżki oliwy z oliwek

♥ pół dojrzałego banana

Banana rozgnieć widelcem. Wymieszaj żółtka z oliwą, dodaj do nich jogurt, a następnie połącz wszystko z bananem. Wymieszaj, aż maseczka będzie miała jednolitą konsystencję. Tak przygotowaną maseczkę nałóż na wilgotne włosy i pozostaw na nich przez 30 minut. Jeśli chcesz cieszyć się lepszym działaniem maski – załóż na włosy foliowy czepek.

Pokrzywowa maseczka z glinką

Do stosowania glinek mineralnych w pielęgnacji skóry i włosów pewnie nie muszę Cię już przekonywać. Gdybyś jednak miała jakiekolwiek wątpliwości dlaczego warto to robić, koniecznie przeczytaj informacje zawarte na stronie -> Glinka kosmetyczna.

Maseczka z glinką, na którą przepis znajdziesz poniżej służy nabłyszczeniu włosów, dodaniu im lekkości, objętości i naturalnego blasku. Dzięki glince oczyszcza skórę głowy z nadmiaru sebum. Regularnie stosowana może wpłynąć też na wolniejsze przetłuszczanie się włosów i złagodzić stany zapalne skóry głowy. A dzięki pokrzywie wzmocnić włosy i przyspieszyć ich wzrost.

Do przygotowania tej maseczki do włosów potrzebujesz:

♥ 2 łyżki glinki marokańskiej

♥ 3 łyżki naparu z pokrzywy

♥ 2 łyżki octu jabłkowego

♥ 10 kropli ulubionego olejku eterycznego – polecam zwłaszcza lawendowy, z drzewa herbacianego lub bergamotki

Wszystkie składniki maseczki wymieszaj w miseczce (pamiętaj, że do mieszania glinek nie używamy metalowych łyżeczek). Przygotowaną maseczkę nałóż na wilgotne włosy, owiń folią lub załóż foliowy czepek i pozostaw na 20-30 minut. Po zmyciu maseczki z włosów, do ich ostatniego spłukania, możesz użyć płukanki z octu.

maseczki z glinką domowe maseczki do włosów

Nawilżająca maseczka bananowa

Zestawienie przepisów na najlepsze domowe maseczki do włosów zamyka maska bananowa. Ostatnia z mieszanek, które chcę Ci polecić, pięknie nawilży pasma, zadba o ich miękkość, sprężystość i naturalny blask. Do jej przygotowania potrzebujesz głównie to, co masz w kuchni, czyli banany, miód i mleczko kokosowe. Pozostałe składniki znajdziesz natomiast na łazienkowej półce.

Maseczka bananowa – składniki:

♥ 1 banan średniej wielkości

♥ 2 duże łyżki jogurtu naturalnego

♥ 2 łyżeczki oleju z kiełków pszenicy

♥ 1/4 łyżeczki oleju sojowego

♥ pół łyżeczki naturalnego miodu

♥ 2 łyżeczki mleka kokosowego z puszki

♥ 2–4 krople olejku ylang ylang

Wszystkie składniki zmiksuj na gładką masę. Nałóż na umyte, wilgotne, ale nie mokre włosy, owiń głowę folią lub załóż czepek i pozostaw maseczkę na włosach na 30-60 minut. Zmyj ciepłą wodą, umyj delikatnym szamponem i pozostaw włosy do wyschnięcia.

Najlepsze domowe maseczki do włosów – podsumowanie

Mam nadzieję, że ten wpis zachęci Cię do wypróbowania przynajmniej jednej z 5 domowych maseczek do włosów, które dzisiaj zaprezentowałam. Jeśli jednak wolisz gotowe produkty, naturalna maseczka do włosów ze sklepu Triny będzie świetnym wyborem dla tych z nas, które nie chcą tracić czasu na przygotowywanie domowych specyfików.

Jakie są Twoim zdaniem najlepsze domowe maseczki do włosów? A jakie mieszanki nie zdają egzaminu? Koniecznie daj znać, jakie domowe maseczki sprawdzają się na Twoich włosach oraz czy i dlaczego lubisz je stosować? Podziel się też swoimi ulubionymi przepisami!

Ciekawe produkty w tym artykule

Przeczytaj także

Olejek z pestek opuncji figowej Najel – jak działa i dlaczego warto stosować go w pielęgnacji cery?

Olejek z pestek opuncji figowej Najel – jak działa i dlaczego warto stosować go w pielęgnacji cery?

Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto?

Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto?

Krycie niedoskonałości i kosmetyki mineralne: tak, to możliwe!

Krycie niedoskonałości i kosmetyki mineralne: tak, to możliwe!

Komentarze (2)

  1. D
  2. B
    Beata Jolanta
    Nabłyszczająca maseczka z oliwy i miodu – urzekła mnie ta maseczka, wszystkie składniki obecne w domu, efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, włosy odżyły, od razu nabrały blasku, na drugi dzień wyglądały dalej bardzo dobrze, moje włosy są cienkie, zmęczone farbowaniem, przesuszone końcówki, plączą się podczas mycia okropnie; polecam, bo działa od razu

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany