Ecover

ecover

Zapomnij o drażliwej chemii, która wgryza się w nos, w oczy i usta, pozostawiając niesmak na długo po sprzątaniu. Czas na zieloną rewolucję z marką Ecover! Ta marka produkująca wegańskie środki czystości, ekologiczne środki do prania oraz kosmetyki do pielęgnacji ciała jest na rynku od ok. 1980 roku i zdobywa klientów na całym świecie.

Wegańskie środki czystości Ecover

Ecover to znana na całym świecie belgijska firma, obecna między innymi w UK, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Niderlandach. Wytwarza wegańskie środki czystości jako alternatywa dla szkodliwej chemii domowej. Formuła produktów jest pozbawiona agresywnych środków myjących, za to pełna jest takich dobroci jak składniki pochodzenia naturalnego i mineralnego, nie brakuje również pielęgnacyjnych ekstraktów roślinnych. To sprawia, że takie płyny do mycia naczyń Ecover czy też mleczko czyszczące są biodegradowalne i całkowicie bezpieczne dla środowiska, są nietoksyczne i bezpieczne dla żywności.

Sama firma przyznaje, że wprawdzie jej produkty nie mogą pochwalić się certyfikatami wegańskimi, ale na pewno są odpowiednie dla wegan, ponieważ nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.

Sprawdź te polecane ekologiczne środki czystości:

Opakowania z recyklingu i do recyklingu

To, co wyróżnia markę Ecover, to podejście do środowiska. Firma postawiła na butelki i opakowania pochodzące w 100% z recyklingu, takie, które same się nadają do dalszego recyklingu. Mowa o Plastic Plant, czyli roślinnym tworzywie polietylenowym (PE), które firma stosuje w butelkach. Opakowania zawierają mieszankę plastiku roślinnego i plastiku poddanego recyklingowi (PCR). Jak sama pisze na swojej stronie: “Dzięki zastosowaniu tworzyw sztucznych z recyklingu i tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu znacznie zmniejszamy ślad węglowy naszych opakowań. Zastosowanie plantplastic pozwala nam również na użycie materiału odnawialnego – trzciny cukrowej – zamiast ropy naftowej”.

Ecover oznacza powrót do ekologii

Na początku swojej działalności, około 1980 roku, założyciele chcieli nazwę, która jednoznacznie pokaże, że produkty Ecover są ekologiczne i oparte na naturalnych składnikach. Warto przy tym wiedzieć, że to właśnie na lata 80. XX wieku przypadła pierwsza tzw. zielona fala i coraz więcej mówiło się o ekologii i zrównoważonym rozwoju.

W nazwie “eco” odnosi się zatem do ekologii, a “ver” pochodzi z języka francuskiego “vert”, co oznacza zielony. W logo widzimy zatem kolory zielony i niebieski, ten drugi kolor pojawia się dlatego, że oznacza wodę.

Cechy środków czystości i produktów EcoVer:

  • oparte na składnikach roślinnych i mineralnych
  • nie zawierają agresywnych środków chemicznych
  • nieszkodliwe i nietoksyczne dla organizmów wodnych
  • przyjazne dla wegan, ponieważ nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego
  • w pełni biodegradowalne i nadające się nawet do szamba
  • opakowania wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR)
  • opakowania nadające się do ponownego recyklingu
  • nie zawierają plastikowych mikrogranulek
  • nietestowane na zwierzętach
  • badane pod kątem wpływu na zdrowie, środowisko, podrażnienia oczu, skóry, toksyczności wodnej i biodegradacji

Dążenie do harmonii z naturą i sukcesy na tym polu udowadniają liczne nagrody, jakie EcoVer otrzymał, w tym między innymi w 1993 r. UNEP przyznał nagrodę „Global Roll of Honour” za „wybitne osiągnięcia w zakresie ochrony i poprawy środowiska”. W 2008 r. Magazyn TIME uhonorował dyrektora Ecover, Micka Bremansa, tytułem „Hero of the Environment” wraz z 29 innymi eko-pionierami pracującymi na rzecz zielonej przyszłości. W 2010 r. Ecover uzyskał nominację do finału Europejskiej Nagrody Biznesu dla Środowiska za pionierski projekt dotyczący ekologicznych innowacji w kategorii procesów, a w 2018 r. firma została uznana za jedną z „50 najbardziej zrównoważonych firm na świecie” podczas SEAL Business Sustainability Awards.

Ciekawe produkty w tym artykule

Przeczytaj także

Naturalny czynnik nawilżający NMF i jego rola w pielęgnacji skóry

Naturalny czynnik nawilżający NMF i jego rola w pielęgnacji skóry

Prezentownik 2022, czyli najlepsze prezenty świąteczne z Triny.pl

Prezentownik 2022, czyli najlepsze prezenty świąteczne z Triny.pl

Jak zrobić mydło – domowy sposób na mydełka DIY

Jak zrobić mydło – domowy sposób na mydełka DIY

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany