Hesh

hesh

Kosmetyki indyjskie cieszą się w Europie dużym uznaniem i trudno się temu dziwić, skoro łączą w sobie 100% naturalności i skuteczność wynikającą z wielowiekowej tradycji medycyny ajurwedyjskiej. Marka Hesh oferująca ziołowe kosmetyki z Indii do pielęgnacji twarzy, ciała i przede wszystkim włosów pozwala najlepiej poznać tajemnicę pielęgnacji urody według Ajurwedy, która oparta jest na najprostszych składnikach pochodzących od matki natury.

Ajurweda – tysiące lat tradycji w leczeniu ludzkiego ciała i duszy

Ajurwedyjski system medycyny naturalnej narodził się około 5,5 tysiąca lat temu w Indiach i jest do dzisiaj praktykowany, a nawet wykładany na wielu indyjskich uczelniach wyższych. Jak żaden inny system leczniczy zdrowie człowieka upatruje w równowadze między ciałem, duchem i umysłem. Leczenie choroby nigdy więc nie skupia się na jednym narządzie, lecz na holistycznym (całościowym) podejściu do całego organizmu i przywróceniu mu prawidłowego przepływu energii. Tak jak złożony jest organizm ludzki, tak samo złożone są więc leki na jego dolegliwości. Ziołowe mieszanki ajurwedyjskie działają zwykle wielokierunkowo dzięki zawartości wielu różnych naturalnych składników aktywnych. Ogromne znaczenie w leczeniu ajurwedyjskim ma także masaż, którego celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn, ale także pobudzenie pewnych punktów w ciele odpowiadających za właściwy przepływ energii. Podobne metody Ajurweda zaleca do pielęgnacji ciała i włosów – aby specjalne mieszanki naturalnych ziół i olejów spełniły swoje zadanie, należy je w odpowiedni sposób aplikować na skórę. Właśnie z tych tradycji jednego z najstarszych systemów leczniczych na świecie czerpie firma Hesh, która dostarcza ajurwedyjskie kosmetyki do twarzy, ciała i włosów.

Hesh – 40 lat doświadczenia w produkcji naturalnych kosmetyków ajurwedyjskich

Firma Hesh powstała w 1978 roku w Indiach i od początku jej celem była produkcja naturalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry i włosów w oparciu o tradycyjne receptury ajurwedyjskie, jednak z wykorzystaniem wiedzy o współczesnej nauce. Łączenie tradycji z nowoczesnością to trudne wyzwanie, jednak firmie Hesh się to udało w 100%. Swój sukces zawdzięcza nie tylko trzymaniu się najlepszych tradycji ajurwedyjskich i zachowaniu czystości starych receptur, ale także dbałości o precyzyjny dobór składników. Jej kosmetyki są bardzo często preparatami jednoskładnikowymi, opartymi na wysoko skoncentrowanych wyciągach z roślin i ziół przygotowanych w technologii pozwalających zachować ich doskonałe właściwości pielęgnacyjne. Nie zdziw się więc, że kupiwszy preparat Hesh, otrzymasz po prostu sproszkowane zioła, z których będziesz mogła samodzielnie sporządzić nawet kilka różnych kosmetyków.

Magia kosmetyków Hesh – jeden produkt, wiele możliwości

W asortymencie firmy znaleźć można przede wszystkim ziołowe maski do włosów, maski do pielęgnacji skóry twarzy, a także ziołowe olejki do włosów i skóry. Tak jak pisaliśmy wcześniej, zwykle są to jednoskładnikowe kosmetyki naturalne, które można stosować samodzielnie lub po zmieszaniu z innymi składnikami pielęgnacyjnymi. Najlepszymi przykładami takich kosmetyków są: 

  • Maska do włosów i skóry Hesh Amla – kosmetyk składa się wyłącznie ze sproszkowanych ziół Amla, które w medycynie ajurwedyjskiej stosowane są w celu zachowania młodości skóry i na porost włosów. Proszek wystarczy wymieszać z wodą lub olejkiem i nałożyć na skórę twarzy lub głowy, jednak możesz na jego bazie przygotować bardziej złożony, a więc także silniej działający kosmetyk.
  • Maseczka z płatków róży Hesh Rose – aż trudno uwierzyć, że w opakowaniu jest 100% sproszkowanych płatków róży, które w kosmetyce uznawane są za niezwykle cenny składnik odżywczy i odmładzający. Z proszku możesz przygotować wygładzającą maseczkę do skóry wrażliwej i dojrzałej, ale także dodawać go do kąpieli, czy po zmieszaniu z mleczkiem kokosowym uzyskać odżywkę zmiękczającą do włosów.
  • Naturalny peeling do cery trądzikowej Hesh Lodhar – kosmetyk ten to czysty proszek z kory drzewa symplocos racemosa, która wykazuje silne działanie antybakteryjne i ściągające. Mieszając go z wodą różaną, uzyskasz świetną maseczkę oczyszczającą do twarzy, a dodając mniej wody możesz go zastosować jako peeling.

Podobne produkty:

Eclipta alba – cudowny eliksir na włosy w kosmetykach Hesh

Trudno wymienić wszystkie indyjskie kosmetyki Hesh, ponieważ firma ma ich w katalogu całkiem sporo. Z pewnością warto jeszcze jednak wspomnieć o co najmniej dwóch, które zawierają wyciąg z niezwykłej rośliny eclipta alba. Jest to zioło rosnące naturalnie na terenie Indii, które w medycynie Ajurwedy jest najważniejszym składnikiem leczniczym stosowanym do skóry głowy i wzmacniającym włosy. W języku indyjskim zioło to nazywane jest Bhringaraj, co oznacza „Władca włosów”, ponieważ wykazuje działanie wzmacniające cebulki, stymulujące i przyspieszające porost włosów, a także przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, a więc również skutecznie zwalczające łupież. Co więcej, dzięki zawartości naturalnego barwnika eclipta alba delikatnie zabarwia włosy, nawet te dotknięte siwizną. Firma Hesh proponuje co najmniej dwa kosmetyki zawierające to cudowne zioło:

  • Puder do włosów Hesh Maka – ten produkt składa się w 100% z ajurwedyjskiego zioła eclipta alba, który po wymieszaniu z wodą zamienia się w maseczkę do skóry głowy.
  • Olejek do włosów Hesh Bhringaraj – to wieloskładnikowy olejek zawierający eclipta alba i wiele innych naturalnych olejów i ekstraktów roślinnych, który polecany jest dla osób borykających się z siwieniem i nadmiernym wypadaniem włosów.

Czy Europejki powinny sięgnąć po kosmetyki z Indii?

Między mieszkankami Europy i Indii jest cała lista różnic, począwszy od kultury, religii i obyczajów na klimacie, diecie i typie urody skończywszy. Nie oznacza to jednak, że kosmetyki stosowane przez Hinduski nie nadają się dla Europejek. Wręcz przeciwnie – indyjskie zioła i ajurwedyjskie receptury na kosmetyki z nich tworzone świetnie pielęgnują naszą delikatniejszą i jaśniejszą skórę, a także poprawiają wygląd naszych włosów. W przypadku włosów trzeba jedynie uważać, by dobrać preparat odpowiedni do ich koloru, ponieważ niektóre zioła indyjskie mają w sobie naturalne barwniki.

Ciekawe produkty w tym artykule

Przeczytaj także

BHT i BHA w kosmetykach – właściwości i zastosowanie, szkodliwość. Unikać ich czy nie?

BHT i BHA w kosmetykach – właściwości i zastosowanie, szkodliwość. Unikać ich czy nie?

Eukaliptus – właściwości i zastosowanie w kosmetykach

Eukaliptus – właściwości i zastosowanie w kosmetykach

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany