Olej z dzikiej róży na twarz, przebarwienia i włosy

olej z dzikiej róży na twarz i włosy

Przebarwienia, blizny, rozstępy, zmarszczki. Nie lubimy ich i cały czas szukamy skutecznych sposobów na to, by im przeciwdziałać. Zamiast wydawać pieniądze na kolejne super drogie kosmetyki, sięgnij po olej z dzikiej róży. Dzięki niemu zapomnisz, czym są przebarwienia, a zmarszczki szybko się nie pojawią. Jakie są jeszcze zastosowania oleju z dzikiej róży? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Olej z dzikiej róży – bogactwo witaminy C 

olej z dzikiej róży na twarz

Dzika róża stosowana jest w kosmetyce od dawna. Jej nasiona, owoce i kwiaty wykazują szereg właściwości pielęgnacyjnych i leczniczych. Za najbardziej wartościowe uważa się jednak owoce, które są źródłem witaminy C, tak lubianej przez naszą skórę.

Z wielu źródeł możemy dowiedzieć się, że zawartość witaminy C w owocach dzikiej róży jest 30, a nawet 40-krotnie wyższa niż w owocach cytrusowych.

Może być ona różna dla poszczególnych odmian różanych owoców, czasu ich zbioru i sposobu suszenia. Witamina C ulega utlenianiu. Im dłuższy czas suszenia i przechowywania owoców, tym mniejsza będzie zasobność owoców w tę cenną witaminę.

Wyjątkową cechą witaminy C znajdującej się w owocach dzikiej róży jest to, że nie reaguje z zawartym w niej żelazem.

Dzięki temu nie dochodzi do powstawaniu toksycznych dla skóry i organizmu rodników. Takie niepożądane procesy mogą zachodzić w przypadku kosmetyków z dodatkiem syntetycznej witaminy C.

Czy olej z dzikiej róży pachnie różą?

Z owoców dzikiej róży pozyskuje się olej kosmetyczny, nazywany często olejem młodości. W zależności od gatunku roślin, z których pozyskuje się olej, jego kolor może być ciemnożółty, wpadać w pomarańczowy lub różowy odcień. Zapach substancji jest bardzo delikatny, kwiatowo-owocowy i daleko mu do intensywnego zapachu róż.

Co jeszcze zawiera olejek z dzikiej róży?

Poza wspomnianą już witaminą C, olej z dzikiej róży zawiera witaminy A i E, witaminy z grupy B, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, fitosterole, karotenoidy i kwasy owocowe. Najpopularniejszy olejek różany, pozyskiwany z owoców róży piżmowej, zawiera też kwas trans retinowy o wyjątkowych właściwościach przeciwstarzeniowych.

Jaka skóra polubi olej z dzikiej róży?

Olej z dzikiej róży może być stosowany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, ze wskazaniem na skórę suchą, dojrzałą i wrażliwą. Substancję warto włączyć do codziennej pielęgnacji z powodu szerokiego spektrum jego dobroczynnego działania. Olejek z dzikiej róży nawilża, regeneruje i łagodzi. Zmiękcza skórę, działa przeciwzapalnie i bierze czynny udział w procesie odbudowy naskórka. Nie wykazuje przy tym działania komedogennego (nie zatyka porów skóry), dlatego możesz go stosować również do pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej.

Olejek z dzikiej róży nie powoduje reakcji alergicznych, możesz więc go z powodzeniem używać jeśli masz skórę skłonną do podrażnień.

Olej z dzikiej róży wspomaga też dbanie o skórę niemowląt i małych dzieci. Jest również chętnie stosowany przez osoby zmagające się z łuszczycą.

Olej z dzikiej róży na blizny, rozstępy i przebarwienia

Obecne w oleju z dzikiej róży związki witamin i organiczne kwasy owocowe wykazują działanie złuszczające, a witamina A w połączeniu z witaminą C rozjaśniają skórę i zapobiegają powstawaniu plam pigmentacyjnych. Ich działanie wspomagają też obecne w substancji kwasy tłuszczowe: linolowy i linolenowy. Z tych powodów olejek z dzikiej róży jest tak często polecany do pielęgnacji skóry z przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi i plamami pigmentacyjnymi.

Olej regularnie stosowany nie tylko rozjaśnia defekty skóry, ale też wyrównuje jej koloryt.

Po olej z dzikiej róży możesz więc sięgnąć, chcąc rozjaśnić przebarwienia, które powstały na Twojej skórze w skutek opalania, ale też wtedy, gdy chcesz, aby odzyskała promienny wygląd i zdrowy koloryt.

Olej ten pomoże także rozjaśnić rozstępy, zmniejszy widoczność pierwszych zmarszczek oraz zapewni skórze ochronę przed ich powstawaniem.

olej z dzikiej róży podsumowanie

Olej z dzikiej róży na twarz

Doskonale nawilżona skóra

Olej z owoców dzikiej róży zmiękcza naskórek, a zawarte w nim kwasy owocowe stymulują biosyntezę ceramidów, zmniejszając tym samym suchość i szorstkość skóry. Olej chroni skórę przed utratą wilgoci i wspomaga przywrócenie optymalnego poziomu nawilżenia skórze z oznakami odwodnienia.

Gładka skóra bez zmarszczek

Olej z dzikiej róży jest silnym antyoksydantem. Zawarte w nim witamina C i witamina E oraz kwas retinowy (najskuteczniejszy retinoid o działaniu przeciwstarzeniowym) chronią przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy starzenia się skóry. Substancje wpływają też korzystnie na produkcję kolagenu. Regularnie stosowany wspomaga proces regeneracji skóry, wzmacnia jej elastyczność i ujędrnia. Wygładza istniejące już zmarszczki i bruzdy oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Promienna i zdrowa skóra bez przebarwień

Jak już wspominałam, olejek z róży wykazuje działanie rozjaśniające. Pomaga pozbyć się przebarwień, blizn, rozstępów. Wyrównuje koloryt skóry, łagodzi i koi stany zapalne.

Brak pajączków i wzmocnione naczynka

Wzmacnianie naczyń włosowatych i zapobieganie ich pękaniu to kolejna zaleta oleju z owoców dzikiej róży. Oczywiście przyczyniają się do tego witaminy A i C. Jeśli więc masz skłonność do pękających i rozszerzonych naczynek, szukasz sposobu na pozbycie się pajączków i zaczerwienienie skóry, sięgnij po olejek z dzikiej róży.

Olej z dzikiej róży na włosy

Olej z dzikiej róży możesz stosować także do pielęgnacji włosów. Zawarte w nim nienasycone kwasy tłuszczowe nawilżają włosy i chronią je przed utratą wilgoci oraz działaniem czynników zewnętrznych. Witamina E wzmacnia elastyczność i sprężystość włosów, a olej zaaplikowany na skórę łagodzi stany zapalne i odżywia cebulki.

Kosmetolog radzi: Jak stosować olej z dzikiej róży?

kosmetolog radzi

Olej z dzikiej róży jest gęsty, szybko się wchłania i należy do grupy tzw. suchych olejów. Możesz go stosować bezpośrednio na skórę, zastępując nim krem do twarzy czy balsam do ciała. W przypadku blizn i przebarwień olej może być stosowany miejscowo.

Możesz też wcierać olejek w wilgotną jeszcze skórę tuż po kąpieli. Z oleju z owoców dzikiej róży można też przygotować maseczkę lub peeling, wcierać go w końcówki włosów i stosować w okolicach oczu.

Z czym warto łączyć olej z dzikiej róży?

Olej z dzikiej róży to świetny, naturalny i niedrogi sprzymierzeniec w codziennej pielęgnacji skóry. Jego stosowanie wzbogaca, ułatwia i umila rutynę pielęgnacyjną. Olej ten można śmiało uznać za uniwersalny. Sprawdza się w pielęgnacji każdego typu skóry – zarówno zdrowej, jak i problematycznej. Może być z powodzeniem stosowany solo, a także jako wartościowy dodatek do wielu gotowych kosmetyków.

Kosmetyki, do których można dodać olej z dzikiej róży, to m.in.:

  • krem pod oczy. Dodanie 1-2 kropli oleju pomaga intensywniej odżywić i wygładzić delikatną skórę okolic oczu;
  • krem do twarzy. Dodanie kilku kropli oleju wspomaga nawilżające, odżywcze, rewitalizujące i przeciwzmarszczkowe działanie kremów. Dotyczy to kremów stosowanych na dzień i na noc. Olej z dzikiej róży dodany do lekkiego kremu na dzień jest też świetną olejową bazą, która ułatwia nakładanie i rozprowadzanie podkładu;
  • glinki. Dodanie oleju wzbogaci działanie pielęgnacyjne glinki, a przy okazji spowolni jej wysychanie;
  • płyn do kąpieli. Dodatek oleju z dzikiej róży to doskonałe uzupełnienie kąpieli, które docenią zwłaszcza osoby o suchej i problematycznej skórze;
  • balsam do ciała. Dodanie kilku kropli oleju wzmocni działanie balsamu, nie pozostawiając przy tym tłustej i lepkiej warstwy na skórze.

O oleju z dzikiej róży warto pamiętać także przy tworzeniu naturalnych kosmetyków domowej produkcji. Warto mieć go pod ręką. Tym bardziej że na efekty jego działania wcale nie trzeba długo czekać.

Jeśli chcesz użyć olej z dzikiej róży do masażu, połącz go z olejem o lżejszej konsystencji, np. olejem ze słodkich migdałów.

Podsumowanie

Olej z dzikiej róży jest jednym z najcenniejszych olejów do pielęgnacji skóry suchej, odwodnionej, łuszczącej się i dojrzałej. Polubi go także skóra wrażliwa, podrażniona i trądzikowa. Właściwości rozjaśniające i przeciwstarzeniowe, wynikające z dużej zawartości witamin A, C i E w jego składzie, czynią olej z dzikiej róży jednym z najskuteczniejszych w walce o zdrowo wyglądającą, promienną i młodą skórę.

Znasz olej z dzikiej róży? Do jakich celów go stosujesz?

Ciekawe produkty w tym artykule

Przeczytaj także

Paznokcie hybrydowe – wszystko co musisz wiedzieć

Paznokcie hybrydowe – wszystko co musisz wiedzieć

Krycie niedoskonałości i kosmetyki mineralne: tak, to możliwe!

Krycie niedoskonałości i kosmetyki mineralne: tak, to możliwe!

Komedogenność kosmetyków – co to znaczy i które kosmetyki nie zatykają skóry?

Komedogenność kosmetyków – co to znaczy i które kosmetyki nie zatykają skóry?

Komentarze (31)

  1. D
    Danuta
    Dostalam olejek z dzikiej rozy od znajomej.Wysmarowalam nim cala twarz i szyje, wygladalam jak marchewka.Prawie od razu zauwazylam , ze zmarszczki na szyji i pod dolna warga (efekt uporczywych opryszczek )znikaja . Powoli znikala tez pomaranczowa barwa z twarzy.Resztki bez problemu zmylam tonikiem Twarz i szyja wyglada rewelacyjnie, zmarszczki znikaja, cera jak u …dziestolatki a mam lat 67.Jako ciekawostke dodam, ze to jest olej spozywczy, co zauwazylam dopiero po kilku dniach., ale w dalszym ciagu uzywam go jako kosmetyku. .
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska
    2. D
    3. Olga Pietraszewska
    4. A
    5. Olga Pietraszewska
    6. G
  2. K
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska
  3. K
    Karolina
    Zastanawia mnie tylko jedno – skąd w oleju miałaby się pojawić witamina C, która nie jest rozpuszczalna w tłuszczach? Rozpuszcza się jedynie w wodzie. Chyba, że to nie olej 100%…
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska
      Olga Pietraszewska
      Witamina C w oleju z dzikiej róży nie jest dodatkiem, a składnikiem, który znajduje się w jej owocach 🙂 Pozdrawiam 🙂
    2. C
      Chemik
      Owszem, znajduje się w owocach, jednak jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, dlatego jej bogatym źródłem mógłby być sok. Niestety, olej nie ma prawa mieć w sobie wody, dlatego też nie ma tam ani trochę witaminy C – to po prostu fizycznie niemożliwe.
  4. A
    Anczi
    Kupiłam i aplikuje za świeże rozstępy na brzuchu. Na razie efektów nie widzę ale bedę cierpliwa i będę dalej stosować.
  5. M
    Magda
    Witam, mam przebarwienia pigmentacyjne na twarzy. Sporo czytałam o tym olejku, ale martwi mnie ekspozycja na słońce. Czy to nie pogorszy sprawy?
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska
  6. M
    Mama2
    Witam czy ma znaczenie że olej jest spożywczy a dokładnie olej z dzikiej róży firmy Aram ? Czy ma takie samo działanie jak olej kosmetyczny ?
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska
      Olga Pietraszewska
      Nie znam olejów tej marki, ale oleje spożywcze powinny być olejami najwyższej jakości i nierafinowanymi, więc powinien być jak najbardziej przydatny do pielęgnacji. Poszukaj tej informacji na etykiecie oleju.
  7. M
    Maja
    Witam Czy ten olejek można stosować do pielęgnacji załóżmy co drugi dzień na skórę twarzy, na wcześniej nałożony krem? Pozdrawiam
  8. G
    Gaba
    Dzien dobry, czy po nałożeniu tego olejku mogę nałożyć krem? W internecie można znaleźć wiele opinii czy najpierw stosowac olejek na krem, czy odwrotnie. Ja mam jednak obawy, że nie ważne kiedy nałoże krem to on jakoś „zareaguje” z olejkiem i wystąpi reakcja alergiczna.
    Odpowiedzi ()
    1. l
      lidia
      witam, mazidla na twarz stosujemy od najlzejszych do najbardziej oleistych w takiej wlasnie kolejnosci, czyli najpierw serum, potem krem, a nastepnie olej na koncu
  9. A
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska
  10. I
    Inga
    Witam.Jak nakładać taki olejek punktowo czy na całości ,czy stosować rano i wieczorem ?Czy nakładając po tym zmywac.Chodzi mi o część twarzy
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska
      Olga Pietraszewska
      Olej można nakładać na całą twarz lub punktowo. Najlepiej wieczorem, bo skóra może się trochę świecić, chociaż przy dobrze dobranym oleju nie powinno być takiego problemu. Olej nie trzeba zmywać, ale nakładając go na noc, warto rano umyć twarz.
  11. A
    Anna
    Witam, Jaki olej będzie najlepszy do pielęgnacji popękanych naczynek na nogach? Zależy mi na ich uszczelnieniu i rozjaśnieniu. Dziękuję
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska
  12. A
    Ania
    Witam serdecznie. Można stosować olej na twarz w ciazy? A co ze szkodliwością wit A? Czy to co innego? Pozdrawiam!
  13. n
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska
  14. Żaneta
    Ja bardzo lubię stosować olej z pestek róży. U mnie świetnie sprawdził się w ujednolicaniu koloru skóry. Obecnie używam wysokiej jakości oleju, który w dobrej cenie znalazłam w sklepie xxx 🙂 polecam
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany