Derma Eco Baby – łagodna pielęgnacja delikatnej skóry Twojego dziecka

Derma Eco Baby czy warto stosować

Delikatna, cienka i bardzo wrażliwa skóra niemowląt i małych dzieci wymaga troskliwej pielęgnacji. Jak spośród bogatej oferty kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry już nawet od 1 dnia życia dziecka wybrać produkty, które będą dla nich najlepsze? Czym się kierować? Marką, opiniami, reklamą, analizą składu, poleceniami pediatry lub farmaceuty? Decyzja nie jest łatwa, dlatego w tym wpisie udzielę Ci kilka wskazówek, które mogą pomóc ją podjąć.

Zacznę od wyjaśnienia, dlaczego skóra niemowląt i malutkich dzieci jest tak wrażliwa i potrafi sprawiać trudności pielęgnacyjne. Wszystko spowodowane jest tym, że chociaż jej budowa niewiele różni się od skóry dorosłego człowieka, to ma ona znacznie cieńszą warstwę rogową, która może ulegać częstym podrażnieniom, które wywołują m.in. składniki znajdujące się w kosmetykach i alergeny np. z proszku do prania. W pierwszych miesiącach życia dziecka gruczoły łojowe mogą wykazywać też niemal znikomą działalność, co z kolei przyczynia się do zaniku płaszcza lipidowego. Stąd skóra maluszków jest często przesuszona, zaczerwieniona i łuszcząca. Poza podrażnieniami, wysypkami i przesuszeniem skóry, na główce dziecka może pojawiać się też ciemieniucha (efekt nadmiernego pobudzeniem gruczołów łojowych), a w okolicach okołopieluszkowych oraz na zgięciach łokci i pod kolanami skóra może ulegać odparzeniom. W wielu przypadkach pojawiają się też różnego rodzaju wysypki, rumienie, suche plamy i zmiany o podłożu atopowego zapalenia skóry.

To wszystko sprawia, że pielęgnacja skóry niemowląt bywa wyzwaniem dla ich rodziców. A zaczynając poznawać ofertę kosmetyków dla dzieci nie trudno się w niej pogubić i stracić głowę.

Czy na pewno wszystkie kosmetyki są bezpieczne i łagodne?

Wszystkie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry niemowląt i małych dzieci uważane za bezpieczne i łagodne, rekomendowane do stosowania już od pierwszych dni życia. Często można spotkać na nich pozytywne opinie takich placówek, jak Instytut Matki i Dziecka, czy Centrum Zdrowia Dziecka, rekomendacje specjalistów, hasła typu „hypoalergiczny”, „bezpieczny”, „łagodny”. I oczywiście większość tych kosmetyków taka jest – łagodna, bezpieczna i nie wywołująca reakcji alergicznych, ale dopiero wtedy, gdy spełni kilka wymagań, które powinny sprowadzać się do ich składu. Bo to nie marka, nie rekomendacje i certyfikaty, reklamy w telewizji, internecie i prasie świadczą o jakości kosmetyku, ale jego skład. A jeśli mówimy o kosmetyku dla delikatnej skóry małych dzieci, to warto zwrócić uwagę na to, żeby był on naprawdę bardzo dobry.

Czego nie powinny zawierać kosmetyki dla niemowląt i małych dzieci?

Pewnie Cię zaskoczę, ale wcale nie napiszę o parafinie. Uważam bowiem, że jest wiele sytuacji, gdy jest ona w kosmetykach po prostu niezbędna. Jestem jednak zwolenniczką najprostszych i najbardziej naturalnych rozwiązań, więc będę rekomendować taką pielęgnację, która jest bardzo prosta, minimalistyczna, przemyślana i bezpieczna dla skóry małych dzieci. A w takiej pielęgnacji nie ma miejsca na:

  • perfumy i inne sztuczne substancje zapachowe, bo to właśnie one są jedną z najczęstszych przyczyn skórnych reakcji alergicznych
  • sztuczne barwniki – podobnie, jak substancje zapachowe, syntetyczne barwniki też bywają silnymi alergenami
  • silne konserwanty

Tym, czego warto unikać w składach kosmetyków dla niemowląt i małych dzieci są też PEG-i oraz substancje pianotwórcze, takie jak SLS i SLES.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując kosmetyki dla maluszka?

Derma Eco Baby kosmetyki naturalne

Pielęgnację skóry maluszków warto oprzeć na zasadzie „im mnie tym lepiej”. Coraz częściej pediatrzy zalecają kąpanie maluchów nie częściej niż co 2 dni i radzą zrezygnować ze wszystkich kosmetyków poza tymi do mycia. I są to bardzo słuszne wskazówki, bo przecież skóra małego dziecka nie wymaga silnego i częstego oczyszczania. Poza tym każda kąpiel może powodować osłabienie naturalnego płaszcza ochronnego skóry (który w pierwszych miesiącach maluszka i tak jest bardzo delikatny). Dobrym pomysłem jest też rezygnacja ze stosowania kremów przeciw odparzeniom, gdy tych odparzeń nie ma – takie prewencyjne działanie nie ma sensu, a wiąże się tylko z częstym nakładaniem na skórę różnego rodzaju substancji, które nie zawsze są naturalne. Nawilżanie skóry balsami, mleczkami, oliwkami, gdy skóra nie jest przesuszona też można pominąć. Prostszym i bardziej łagodnym rozwiązaniem jest dodawanie do kąpieli 1-2 kropli naturalnego oleju np. ze słodkich migdałów, masła shea, czy oliwki dla niemowląt. Nie ma też potrzeby kupowania oddzielnych kosmetyków do mycia ciała i włosów – jeden płyn, czy żel typu 2, a nawet 3 w 1 w tym przypadku w zupełności wystarczy.

Łagodna i naturalna pielęgnacja od pierwszych dni życia

Przeglądając ofertę kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry niemowląt i małych dzieci warto zwrócić uwagę na linię Derma Eco Baby. Są to łagodne, naturalne i certyfikowane kosmetyki produkowane w Danii z poszanowaniem środowiska naturalnego. O ich jakości świadczą certyfikaty: Ecocert, Astma-Allergi Danmark i Nordic Ecolabel.

Zadaniem kosmetyków z linii Derma Eco Baby jest zapewnienie delikatnej skórze maluszka łagodnej pielęgnacji i ochrony przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych oraz jej nawilżanie, łagodzenie podrażnień i wspieranie naturalnych procesów związanych z jej funkcjonowaniem.

Kosmetyki zawierają nawet 99% składników pochodzenia naturalnego. Nie stosuje się w nich perfum, parabenów i barwników. Wszystkie produkty są przebadane na obecność składników mogących powodować alergie skórne i nie zawierają potencjalnych alergenów. W ich składzie nie ma również SLS-ów, parafiny, PEG-ów, silikonów i pochodnych formaldehydu.

Co ważne, marka Derma postawiła na jakość, a nie ilość kosmetyków, dlatego linię Eco Baby tworzą jedynie niezbędne kosmetyki pielęgnacyjne: szampon i mydło do kąpieli, maść łagodząca, krem ochronny i oliwka. Derma zadbała też o ochronę przeciwsłoneczną maluszków oraz wygodę rodziców – w ofercie dostępne są kosmetyki z filtrami mineralnymi zapewniające ochronę przed promieniowaniem UV oraz chusteczki nawilżane.

Wszystkie produkty Derma Eco Baby mogą być stosowane do pielęgnacji skóry maluszków już od pierwszych dni ich życia.

Polecam je również do pielęgnacji skóry dla dorosłych członków rodziny.

Kosmetyki, którą mogą Ci się spodobać:

Posumowanie

Każdy rodzic wie najlepiej, co jest dobre dla jego dziecka. Warto jednak każdą decyzję dotyczącą zakupów kosmetyków oraz innych produktów pielęgnacyjnych dobrze przemyśleć i wybierać to, co najdelikatniejsze i najbardziej wartościowe. A takie właśnie są naturalne kosmetyki z linii Derma Eco Baby.

Na co zwracasz największą uwagę kupując kosmetyki do pielęgnacji dziecka? Czy znasz już produkty Derma Eco Baby?

Przeczytaj także

Kosmetyki łagodzące po kwasach – jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Kosmetyki łagodzące po kwasach – jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Jak zadbać o skórę po zimie i przygotować ją na wiosnę?

Jak zadbać o skórę po zimie i przygotować ją na wiosnę?

Jaka odżywka do włosów kręconych? Najlepsze odżywki do mycia i pielęgnacji loków

Jaka odżywka do włosów kręconych? Najlepsze odżywki do mycia i pielęgnacji loków

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany