Najlepsze olejki do włosów na niepogodę

Najlepsze olejki do włosów na niepogodę

Jesień jest porą roku dość łaskawą dla naszych włosów, chociaż to właśnie teraz możemy mieć problemy z ich nadmiernym wypadaniem. Jesienią włosy są też coraz częściej narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak silny wiatr, czy deszcz. Zanim nieprzychylna włosom aura rozpocznie się na dobre i będzie trwać aż do wiosny, poznaj najlepsze olejki do włosów, dzięki którym zapewnisz im ochronę i zadbasz o ładny wygląd.

Czynniki atmosferyczne nie są łaskawe dla naszych włosów. Wiatr je plącze, promienie UV niszczą warstwę ochronną włosa i je przesuszają. Podobnie działają bardzo wysoka i skrajnie niska temperatura, sól morska i chlorowana woda. A jesienią także deszcz i wilgoć, które puszą włosy, do których dochodzi suche powietrze, które podczas sezonu grzewczego mamy w mieszkaniach. Włosy na działanie tych ekstremalnych czynników pogodowych i środowiskowych mogą reagować nie tylko gorszym wyglądem, ale też osłabieniem, rozdwajającymi się końcówkami, utratą blasku i elastyczności. Jak możemy je przed tym uchronić?

Najważniejsza, poza odpowiednią pielęgnacją polegającą na delikatnym myciu, intensywnym odżywianiu i wzmacnianiu, będzie też ochrona przed działaniem czynników atmosferycznych. Aby ją zapewnić, latem warto nosić kapelusz, a jesienią i zimą czapkę. To jednak nie wszystko, bo niezbędne jest też wcieranie we włosy olejków, które zapewnią im odpowiednią ochronę.

Jakie są najlepsze olejki do włosów na niepogodę?

olejki do włosów na jesień

Wybór olejku, którym będziesz zabezpieczać końcówki i całe włosy przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, to indywidualna sprawa, w dużym stopniu uzależniona od rodzaju włosów. Jeśli są niskoporowate i zdrowe, wystarczy, że wetrzesz w ich końcówki olejek roślinny. Z kolei włosy wysokoporowate, suche i zniszczone mogą wymagać już olejku, którego skład został wzbogacony silikonami.

W dalszej części wpisu przedstawię kilka naturalnych olejków, które w sezonie jesienno-zimowym pomogą Ci zadbać o włosy. Będą idealne na złą pogodę oraz jej niekorzystny wpływ na piękno i zdrowie Twoich kosmyków. Sprawdź, jakie są najlepsze olejki do włosów na niepogodę i poznaj ich właściwości.

Olej z pestek malin

Olej z pestek malin (olej z nasion malin) znany jest głównie z wyjątkowego działanie na skórę. Jest to jednak jeden z tych olejów, który doskonale sprawdza się również w pielęgnacji włosów. Jego zaletą jest to, że nadaje się do wszystkich rodzajów włosów, o każdej porowatości oraz włosów farbowanych. Słynie więc z uniwersalności, która cechuje najlepsze olejki do włosów na niepogodę. Olej z pestek malin zawiera duże ilości kwasów Omega-3 i Omega-6, witaminę E oraz naturalny filtr UV. To sprawia, że olej doskonale sprawdza się w roli olejku chroniącego włosy przed słońcem, ale też przed działaniem takich czynników zewnętrznych, jak niska temperatura, czy wilgoć. Olej z pestek malin powleka włosy ochronnym filmem, dzięki czemu są one mniej podatne na uszkodzenia i utratę wilgoci. Poza ochroną włosów, olej pielęgnuje włosy – zmiękcza, nawilża i poprawia elastyczność. Ciekawostką jest też to, że olej z pestek malin spowalnia proces utleniania się naturalnego barwnika włosa oraz wypłukiwania koloru uzyskanego podczas zabiegu farbowania.

Rokitnikowy kompleks olejków do pielęgnacji końcówek włosów Natura Siberica

Rokitnikowy kompleks olejków do pielęgnacji końcówek włosów od Natura Siberica zawiera w składzie m.in. olej z rokitnika ałtajskiego, olej arganowy, olej z owoców cytryńca chińskiego, olejek z białego lnu syberyjskiego i olej sosny syberyjskiej. Wykazują one intensywne działanie odżywcze i regenerujące, oraz – co najważniejsze – działanie ochronne. Olejek zapobiega łamliwości włosów, chroni końcówki przed rozdwajaniem, nawilża i wzmacnia włosy. Bierze aktywny udział w powstawaniu keratyny, która jest głównym budulcem włosa i zabezpiecza włosy przed działaniem czynników termicznych oraz środowiskowych. Jest lekki, dzięki czemu nie obciąża włosów i nie przetłuszcza ich końcówek. Dużą zaletą olejku jest jego zapach oraz to, że włosy po jego zastosowaniu zyskują ładny połysk.

Olej jojoba

Olej jojoba, który jest płynnym woskiem, ma wyjątkową zdolność przenikania w głąb struktury włosa. Dostarcza w ten sposób cenne substancje odżywcze i pielęgnujące, głównie nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy A, E i F. Poprawia ich elastyczność i miękkość, intensywnie regeneruje i poprawia kondycję suchych i zniszczonych włosów. Olej jojoba otacza też łuski włosa filmem ochronnym, zabezpieczając je przed uszkodzeniami termicznymi oraz niekorzystnym wpływem czynników środowiskowych. Chroni końcówki przed rozdwajaniem, zapobiega elektryzowaniu się włosów i ich puszeniu. Dobrze sprawdza się w pielęgnacji włosów cienkich oraz średnio- i wysokoporowatych. Stosowany na suche włosy szybko się wchłania i ich nie przetłuszcza. A regularnie stosowany przywraca nawilżenie, miękkość i elastyczność.

Arganowy olejek do osłabionych i łamliwych włosów o działaniu wzmacniającym EO Laboratorie

Arganowy olejek do osłabionych i łamliwych włosów o działaniu wzmacniającym  ma w sobie wszystko to, co wyróżnia najlepsze olejki do włosów na niepogodę. Jest starannie opracowaną kompozycją naturalnych olejów roślinnych, w której kluczowe znaczenie mają olej arganowy, oliwa z oliwek, olej ze słodkich migdałów i olej z kiełków pszenicy. Nasycają one włosy witaminami i niezbędnymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Dzięki nim olejek wzmacnia, odżywia i regeneruje suche, osłabione i zniszczone włosy, przywraca im zdrowy i ładny wygląd. Jedną z kluczowych funkcji olejku jest też ochrona włosów przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych oraz zabezpieczenie końcówek przed rozdwajaniem. Olejek szybko się wchłania, dzięki czemu z powodzeniem może być nakładany również na suche włosy. Aplikację olejku ułatwia wygodna butelka z pompką, a jego stosowanie uprzyjemnia lekki, cytrusowy zapach.

Olej arganowy Nacomi

Olejek arganowy jest nadal najpopularniejszym i najbardziej znanym wśród olejów roślinnych, które stosujemy do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Wykazuje działanie nawilżające, regeneracyjne, spowalnia proces starzenia się skóry, włosom nadaje piękny połysk, wzmacnia je i uelastycznia. Ma też działanie ochronne, skutecznie zabezpieczając włosy przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych: wiatru, słońca, deszczu, wysokiej i niskiej temperatury, klimatyzacji i gorącego powietrza suszarki. Powleka włosy ochronnym filmem, zwiększając odporność końcówek na rozdwajanie i uszkodzenia. Może być stosowany do olejowania całych włosów, ale dobrze sprawdza się również w roli olejku stosowanego ochronnie na same końcówki włosów.

Przeczytaj również:

Odżywczy olejek do włosów Vianek

Odżywczy olejek do włosów Vianek doskonale sprawdza się w roli  serum ochronnego i regenerującego końcówki włosów. W składzie zawiera m.in. wyciągi z nagietka lekarskiego, miodunki plamistej i pięciornika gęsiego, które wspomagają odbudowę włosów i stymulują je do szybszego wzrostu. Jest kompozycją wysokiej jakości olejów roślinnych z pestek moreli i rokitnika z masłem awokado, lecytyną sojową i witaminą E. Dzięki ich właściwościom olejek zapewnia włosom długotrwałe nawilżenie, wygładza je i nadaje im piękny, naturalny blask. Chroni też włosy przed utratą wilgoci, a końcówki przed rozdwajaniem.

Najlepsze olejki do włosów na niepogodę – Podsumowanie

Aby stosowanie olejków do włosów, których zadaniem ma być ich ochrona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi miało sens, należy pamiętać o ich codziennej aplikacji. Olejki mogą być wcierane w suche i mokre końcówki włosów. Pamiętaj, że działanie ochronne zapewnią również oleje stosowane podczas zabiegu olejowania włosów.

Jak chronisz włosy przed wpływem czynników zewnętrznych? Czy stosujesz olejki ochronne? A może masz swoje ulubione produkty na deszczowe dni? Jakie są Twoim zdaniem najlepsze olejki do włosów na niepogodę? Podziel się swoimi typami!

Ciekawe produkty w tym artykule

Przeczytaj także

Multimasking w pielęgnacji twarzy, czyli jak łączyć maski dla najlepszych efektów

Multimasking w pielęgnacji twarzy, czyli jak łączyć maski dla najlepszych efektów

Filtry w kremach przeciwsłonecznych. Co warto o nich wiedzieć: jak działają, jakie są rodzaje filtrów, jaki wybrać?

Filtry w kremach przeciwsłonecznych. Co warto o nich wiedzieć: jak działają, jakie są rodzaje filtrów, jaki wybrać?

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany