Primer, baza pod makijaż, mgiełka utrwalająca – jak ich używać, aby były skuteczne?

jak utrwalić makijaż naturalnymi kosmetykami

Zaczynając przygodę z makijażem, nie zawsze mamy pewność, czy dane produkty będą przydatne przy jego wykonywaniu, czy może okażą się zbędne. Dziś chciałabym przybliżyć Ci kosmetyki, które używane w poprawny sposób, mogą znacząco przedłużyć trwałość makijażu, ale mają też szereg innych zalet! Puder glinkowy, czyli primer, kremowa baza pod cienie i podkład oraz mgiełka utrwalająca. Jak je stosować, aby dobrze spełniały swoją rolę? Zapraszam do zapoznania się z tekstem, który pozwoli Ci lepiej poznać ich właściwości!

Makijaż mineralny rządzi się swoimi prawami. Sypka formuła kosmetyków sprawia że odpowiednie przygotowanie cery do ich aplikacji jest kluczowe, aby długo zachowały świeży wygląd i nie wymagały poprawek. O sposobach na przedłużenie trwałości makijażu mineralnego mogłaś już przeczytać na blogu w tym wpisie -> Najlepsze sposoby na przedłużenie makijażu mineralnego. Dziś przybliżę Ci kilka produktów, które rewelacyjnie sprawdzą się w tym celu.

Puder glinkowy – primer 

Primer jest kosmetykiem, w składzie którego znajdziemy mikę oraz delikatne glinki – białą, zieloną i czerwoną. Primer nie tylko przedłuża trwałość podkładu i zapewnia matowe wykończenie cery, ale również pielęgnuje skórę i wspomaga walkę z niedoskonałościami.

Nie musisz martwić się, że kosmetyk nałożony przed podkładem zmieni jego kolor. Primer po nałożeniu na skórę staje się transparentny i świetnie szykuje twarz do aplikacji kolejnych produktów, nie zapychając przy tym porów.

Primer polecany jest dla wszystkich rodzajów skóry, również tej wrażliwej, problematycznej i przetłuszczającej się.

Jak stosować primer?

Aplikacja jest podobna do nakładania podkładu mineralnego. Najlepiej używać do tego celu pędzla flat top.

Primer aplikujemy na całą twarz. Jeśli jesteś posiadaczką cery mieszanej lub przetłuszczającej się, szczególną uwagę poświęć strefie T, która najszybciej się świeci.

Stosowanie primera krok po kroku:

  • aby uniknąć nałożenia zbyt grubej warstwy produktu, wysyp odrobinę proszku na wieczko od opakowania.
  • nabierz niewielką ilość pudru na pędzel przyciskając go delikatnie do wieczka na którym się znajduje.
  • otrzep nadmiar stukając o brzeg wieczka lub brzeg dłoni.
  • stempluj puder na twarzy i lekko wcieraj kosmetyk okrężnymi ruchami – uzyskasz dzięki temu równomierną warstwę.
  • kiedy krycie będzie dla Ciebie satysfakcjonujące, przejdź do aplikacji podkładu

Primer jest produktem, którego można nałożyć więcej niż jedną warstwę, jednak najważniejsze, aby nie aplikować go zbyt dużo na raz.

Puder glinkowy może zastąpić również puder wykończeniowy. Warto mieć taki wielofunkcyjny produkt w kosmetyczce!

Puder glinkowy - primer jak używać
fot. Olga Pietraszewska

Baza pod makijaż – w wersji rozświetlającej lub matującej

Baza pod makijaż to kosmetyk nieodzowny przed wielkim wyjściem, jednak doskonale sprawdzi się również w codziennym makijażu. Baza wyrównuje strukturę skóry, zmniejszając widoczność porów i sprawiając, że cera ma jednolity wygląd. Specjalna formuła bazy ułatwia aplikację podkładu i poprawia przyczepność makijażu, dzięki czemu dłużej utrzymuje go w nienaruszonym stanie. Jest lekka, nie obciąża skóry, nie zawiera silikonów.

Wersja rozświetlająca bazy polecana jest do skóry suchej i pozbawionej blasku. Zawarte w niej cząsteczki odbijają światło, sprawiając, że skóra wygląda jedwabiście i nabiera zdrowego blasku.

Wersja matowa sprawdzi się przy cerze mieszanej w kierunku przetłuszczającej się.  Zawarta w jej składzie krzemionka absorbuje nadmiar sebum, dzięki czemu twarz dłużej pozostaje matowa. Pozwala na uzyskanie gładkiego, matowego wykończenia, nie wysuszając przy tym skóry.

Jak stosować bazę pod makijaż?

Niewielką ilość bazy wklep w skórę po aplikacji kremu, a przed nałożeniem podkładu. Odczekaj chwilę aż się wchłonie i przejdź do kolejnych kroków makijażu.

Jaką bazę pod makijaż polecam?

Spośród dostępnych baz pod makijaż mineralny bardzo ciekawie prezentują się bazy Neve Cosmetics, które zostały docenione nawet przez makijażystów. Są one odpowiednie dla wegan, nietestowane na zwierzętach i bezzapachowe. Nie zawierają parabenów, silikonów, pochodnych ropy naftowej i składników odzwierzęcych.

Bazy pod makijaż nie tylko przedłużają jego trwałość, ale też sprawiają że skóra wygląda lepiej, działając w zależności od jej potrzeb – matująco lub rozświetlająco.

Baza pod cienie

Baza pod cienie jest bardzo przydatna, w szczególności w makijażu mineralnym, bo dzięki niej sypkie cienie mają się do czego przyczepić. Pomaga wyrównać strukturę powieki, sprawiając, że cienie dłużej się na niej utrzymują i nie rolują w załamaniach. Wystarczy użyć jej w niewielkiej ilości, jest więc to kosmetyk bardzo wydajny.

I tutaj znowu polecę Ci bazę pod cienie marki Neve Cosmetics, która jest produktem wielofunkcyjnym. Nie tylko stanowi idealne tło do makijażu oczu, ale może być też nośnikiem cieni mineralnych. Co to oznacza? Niewielką ilość bazy można połączyć z wybranym cieniem, uzyskując w ten sposób spersonalizowany eyeliner lub cień kremowy! Nic nie stoi na przeszkodzie aby takim efektem bawić również na rzęsach. Baza nadaje się również do wykonywania dekoracji na ciele – dzięki jej zastosowaniu cienie będą się lepiej trzymać, nie będą się kruszyć i rolować, a ich kolory dłużej pozostaną intensywne.

Jak stosować bazę pod cienie?

  • nakładaj palcem na powieki, przed aplikacją cieni.
  • aby uzyskać spersonalizowane eyelinery lub cienie w kremie wymieszaj kropelkę produktu z wybranym kolorem. Wysyp w tym celu niewielką ilość cienia na wieczko. Nie dodawaj bazy do opakowania z cieniami, ponieważ sprawisz w ten sposób że reszta produktu może nie nadawać się do użycia!
baza pod cienie jak używać
fot. Olga Pietraszewska

Mgiełka utrwalająca

Na koniec mój absolutny must have! Mgiełka, której używa się już po skończonym makijażu.

Głównym zadaniem mgiełki utrwalajacej, jak sama nazwa wskazuje, jest przedłużenie trwałości makijażu.

Ma ona jednak więcej zalet:

  • sprawdzi się również jako baza pod makijaż – podkład na wilgotnej twarzy łatwiej się rozprowadza, poprawia się także przyczepność pigmentu.
  • – można nią spryskać pędzelek do aplikacji cieni, żeby nałożyć je na mokro i podbić ich kolorystykę ( jeśli chcesz przeczytać więcej o aplikacji cieni na mokro, zajrzyj do mojego wpisu na ten temat: Makijaż mineralny – sposoby aplikacji kosmetyków, niezbędne akcesoria i pomocne triki )
  • – tworzy na twarzy niewidzialny film przedłużający trwałość makijażu.
  • – pozwala pozbyć się nadmiernej pudrowości, o którą nietrudno przy stosowaniu kosmetyków w proszku.
  • – niweluje widoczność suchych skórek.

Mgiełka scala makijaż, sprawia że wygląda on naturalnie, lepiej się utrzymuje i nie wymaga wielu poprawek w ciągu dnia.

Jak stosować mgiełkę utrwalającą?

Kluczem jest spryskanie twarzy z odległości 20 centymetrów, tak aby mgiełka lekko osiadła na twarzy i nie stworzyła mokrych plamek które mogą zepsuć makijaż.

Mgiełkę możesz stosować także w celu odświeżenia skóry. To zastosowanie jest niezastąpione przede wszystkim w ciepłe miesiące w roku!

To właśnie te kosmetyki warto wypróbować!

Puder glinkowy – primer – Pretty Neutral Annabelle Minerals to doskonała baza pod makijaż i tajna broń w walce z niedoskonałościami skóry. Jest niewyczuwalny, nie obciąża skóry i nie powoduje uczucia ściągnięcia.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że tym wpisem przybliżyłam Ci zalety primera, baz pod makijaż i mgiełki utrwalającej i od teraz będziesz je chętnie stosować podczas wykonywania makijażu mineralnego. Moim zdaniem nie są to bowiem zbędne gadżety, ale kosmetyki, które realnie wpływają na komfort noszenia makijażu, jego wygląd i łatwość wykonania.

Czy w swoim codziennym makijażu używasz takich produktów, jak primer, baza i mgiełka utrwalająca?

Ciekawe produkty w tym artykule

Przeczytaj także

Aplikacja kosmetyków mineralnych techniką na mokro

Aplikacja kosmetyków mineralnych techniką na mokro

Komentarze (1)

  1. O
    Ola
    Bardzo bardzo wam polecam krem Earthnicity pod makijaż. Ma bogaty i odżywczy odżywczy skład jak na krem na dzień, ale nie jest ciężki. Ma filtr przeciwsłoneczny (SPF20) i naturalny skład.

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany