Zrób to sam: odmładzający olejek z pachnotki i granatu

przepis na domowy odmładzający olejek z pachnotki i granatu

Każdej z nas zależy na młodym i pięknym wyglądzie skóry. Wraz z wiekiem traci ona swoją jędrność i elastyczność, zmniejsza się poziom jej nawilżenia i odporność na zewnętrzne, bardzo niekorzystne warunki. Na szczęście możemy temu przeciwdziałać! Z pomocą przychodzi nam natura w postaci czystych olejów i olejków eterycznych.

Aby jak najdłużej zachować młody wygląd skóry, musimy pamiętać o wspieraniu procesów regeneracji skóry, na jej odżywieniu, na zapobieganiu utracie wilgoci. Równie istotna jest walka z wolnymi rodnikami, które powodują starzenie się cery. W tym celu możemy sięgnąć po oleje, posiadające silne działanie antyutleniające.

W walce o młody wygląd skóry skuteczne będzie olejowe serum, które możesz zrobić samodzielnie w domu. Do jego przygotowania wybrałam oleje o właściwościach przeciwstarzeniowych, czyli olej z pachnotki, zwany także perilla oraz olej z pestek granatu.

Dobrany duet i coś specjalnego

Olej perilla zawiera znaczną ilość tak istotnego dla naszej skóry, niezbędnego nienasyconego kwasu tłuszczowego Omega-3, a także kwasy Omega-6 i Omega-9. Jego potencjał antyoksydacyjny, czyli zwalczający wolne rodniki jest nawet czterokrotnie większy od popularnego oleju arganowego. Co więcej, olejek ten przyspiesza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu zwiększa jędrność skóry. Pachnotka rozjaśnia przebarwienia, ma też działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Kolejna gwiazda naszego serum – olej z pestek granatu, słynie z dużej zawartości kwasu punikowego, zapobiegającego stanom zapalnym skóry. Wygładza zmarszczki, poprawia napięcie, łagodzi i regeneruje uszkodzoną cerę. Także on wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne, na czym szczególnie nam dzisiaj zależy.

Do mieszaniny olejów dodamy olejki eteryczne – z geranium i drzewa różanego.

Taka mieszanina zapewni nam piękny, kobiecy, głęboki zapach, ale co istotniejsze – wspomoże oleje w pielęgnacji skóry.

Olejek geraniowy wzmacnia elastyczność i wygładzenie zmarszczek. Koi i reguluje. Drzewo różane natomiast wygładza i rozjaśnia zmarszczki, blizny i wszelkiego rodzaju przebarwienia. Oba olejki działają antyseptycznie i przeciwzapalnie.

Zabieramy się do pracy!

Olejek odmładzający z pachnotki i granatu

dyi Olejek odmładzający z pachnotki i granatu

Składniki:

  • 15 ml oleju z pachnotki / perilla
  • 15 ml oleju z pestek granatu
  • 10 kropelek olejku geranium
  • 8 kropelek olejku z drzewa różanego

Oleje i olejki przelewamy do czystej buteleczki na serum, delikatnie mieszamy. Gotowe serum stosujemy codziennie wieczorem. Na oczyszczoną, wilgotną po użyciu toniku lub hydrolatu skórę, nakładamy kilka kropel olejku i delikatnie go wklepujemy. Następnie sięgamy po ulubiony krem.

Pamiętaj, że aby efekty działania olejku były widoczne, konieczna jest regularność i konsekwencja w jego stosowaniu.

Odmłodzenie skóry ze sklepowej półki

W sklepach z kosmetykami naturalnymi możesz znaleźć wiele olejów roślinnych o właściwościach odmładzających oraz gotowe mieszaniny i sera znanych marek. Ze swojej strony bardzo polecamy olej z marakui. Warto wypróbować też recepturę ajurwedyjską – Przeciwzmarszczkowy olejek do twarzy Khadi oraz polską markę GoArgan i jej Wygładzająco-ujędrniający olejek do twarzy z olejem arganowym i olejem z ogórecznika.

Nieco lżejsze ale również bardzo skuteczne są takie sera jak Royal Caviar Regenerujące serum do twarzy Natura Siberica, czy też Serum do twarzy Anti Age odmładzające Natura Siberica. Z oferty rosyjskich kosmetyków polecam także Baikal Herbals – Odmładzające serum dla cery dojrzałej oraz serię Receptury Agafii z kosmetykami dostosowanymi do potrzeb kobiet w różnym wieku. Proponuję wypróbować także jedną z nowych pozycji w ofercie marki Orientana – BIO SERUM do twarzy Brahmi i Kwas hialuronowy, które uelastyczni skórę i głęboko ją nawilży.

Czy już wiesz, po który olejek sięgniesz w pierwszej kolejności? 🙂

Ciekawe produkty w tym artykule

Przeczytaj także

Olejowanie włosów na mokro – najlepsze sposoby

Olejowanie włosów na mokro – najlepsze sposoby

Mydło cedrowe hitem w pielęgnacji – skład, właściwości, zastosowanie

Mydło cedrowe hitem w pielęgnacji – skład, właściwości, zastosowanie

Komentarze (3)

  1. M
  2. P
    Paula
    Czy po nałożeniu tej cudownej mieszanki trzeba używać jeszcze jakiegoś kremu? czemu? i czy może to być coś nie ze sklepowej półki (co?)?
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska
      Olga Pietraszewska
      Generalnie zaleca się stosowanie olejów roślinnych w połączeniu z kosmetykami nawilżającymi, czyli kremem, serum, kwasem hialuronowym. Sam olej ma bowiem właściwości chroniące przed utratą wilgoci, łagodzące, regenerujące i odżywcze. Nie nawilża natomiast skóry na tyle, by można było pominąć stosowanie kremów i innych kosmetyków o działaniu nawilżającym. Oczywiście możesz sięgnąć po ten olejek wieczorem i nie stosować już nic więcej, ale zalecam byś rano jednak zaaplikowała na skórę krem. Czy może być coś nie ze sklepowej półki? Hm…Jedyne co przychodzi mi do głowy to samodzielnie zrobiony krem 🙂

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany