
Mydło dziegciowe pomaga w problemach skórnych, takich jak łojotok, trądzik czy łuszczyca. Mydło zawiera w sobie naturalny dziegieć brzozowy, z zalet którego korzystały nasze babki i prababki. Mydło dziegciowe polecane jest do codziennego mycia i pielęgnacji skóry całego ciała.
Spis treści
Dziegieć brzozowy – czym jest ta naturalna substancja?
Dziegieć brzozowy nie jest wbrew pozorom ziołem, lecz substancją, którą pozyskuje się w wyniku suchej destylacji kory brzozy. Sucha destylacja to z kolei proces polegający na podgrzewaniu kory do bardzo wysokiej temperatury (kilkaset stopni Celsjusza) bez dopływu powietrza. W wielu rejonach Polski dziegieć produkowany jest wciąż metodą tradycyjną w specjalnych konstrukcjach zlokalizowanych w lesie. Dziegieć stosowany jest bowiem do dzisiaj nie tylko jako składnik dermokosmetyków, ale także jako impregnat czy lepiszcze.
Więcej o tym składniku przeczytasz tutaj:
Właściwości mydła dziegciowego
Dziegieć brzozowy oraz zawierające go kosmetyki wykazują silne działanie antyseptyczne, przeciwgrzybicze i dezynfekujące. Dzięki tym właściwościom pomagają zwalczać łupież i przywracają równowagę skórze głowy. Możesz wspomagać się mydłem z dziegciem również wtedy, gdy zmagasz się z łuszczycą, egzemą, łojotokiem oraz grzybicą. Kosmetyk złagodzi swędzenie oraz stany zapalne. Zmniejszy też podrażnienia i zmatowi cerę w pożądany sposób.
Mydło dziegciowe hamuje nadaktywność gruczołów łojowych i dobrze oczyszcza. Z tych powodów, jak również dzięki swoim antyseptycznym właściwościom, możesz zastosować je w pielęgnacji skóry trądzikowej. Kosmetyk wzmocni naczynia krwionośne, zmniejszy obrzęki i zredukuje ropne wypryski. Zapobiegnie też powstawaniu nowych niedoskonałości – krostek i zaskórników. Przyspieszy również regenerację uszkodzonej skóry.
Dziegieć spowalnia przetłuszczanie się włosów. Jeśli masz z tym problem, zdecydowanie warto dać szansę kosmetykom z brzozowym składnikiem! Ponadto mydło dziegciowe może zmniejszyć wypadanie włosów. Wypróbuj je jako szampon!
Pamiętaj, że mydło z dziegciem nie zastąpi dermatologicznej kuracji. Będzie natomiast pomocnym środkiem wzmacniającym jej rezultaty. Okaże się przydatne przy wielu schorzeniach oraz zakażeniach bakteryjnych i grzybiczych.
Sprawdź szampony dziegciowe:
Wskazania do stosowania mydła dziegciowego:
- odleżyny
- świerzb
- grzybica skóry
- świąd i wysypki
- łupież
- egzema
- łuszczyca
- ropiejące uszkodzenia skóry i siniaki
- odmrożenia i odparzenia
- trądzik
- łojotok
- wrzody
- liszaje
Jak mydło dziegciowe działa na skórę?
Mydło z dziegciem pomoże Ci zredukować zaskórniki i odblokuje pory. Unormuje poziom sebum. Kosmetyk oczyści, zmiękczy i wygładzi Twoją skórę. Ograniczy ilość ropnych wyprysków i grudek. Pomoże też na świąd skóry i podrażnienia. Mydło dziegciowe przyspieszy regenerację Twojej skóry. Zmniejszy łupież i złagodzi stany zapalne. Możesz wykorzystać je też do kuracji przeciw wypadaniu włosów.
Działanie mydła dziegciowego:
- Delikatnie oczyszcza i pielęgnuje skórę całego ciała,
- Pomaga osobom z problemami skórnymi, takimi jak łojotok, łuszczyca czy trądzik.
Zalety mydła dziegciowego w kostce:
- Skład oparty na naturalnym dziegciu brzozowym,
- Nie zawiera sztucznych barwników i dodatków zapachowych.
Jak stosować mydło dziegciowe?
Włóż kostkę pod strumień wody. Namydl ją kilka razy w dłoniach. Uzyskaną pianą oczyszczaj skórę twarzy i ciała. Mydło z dziegciem nadaje się też do mycia skóry głowy i włosów. Wystarczy, że naniesiesz pianę na skalp i pasma. Pamiętaj, by nie pocierać cebulek kostką, na pewno nie poprawi to ich kondycji. Kosmetyk jest bardzo wydajny i wystarczy na wiele kuracji.
Jako środek przeciwtrądzikowy mydło dziegciowe możesz stosować nie tylko na twarz, ale także na całe ciało. Sprawdzi się również na wypryski pojawiające się w okolicach ramion, pleców czy dekoltu.
Podsumowanie
Mydło dziegciowe to znany i uniwersalny produkt, który jest wykorzystywany od wielu lat w codziennej pielęgnacji. Jest cenione za swoje właściwości i niską cenę. Czy stosowałaś już kiedyś mydło dziegciowe?