Natura Siberica – wyjątkowa pielęgnacja z odległej Syberii

Natura Siberica czy warto używać

Natura Siberica to rosyjska marka kosmetyków naturalnych. Tworzone przez nią kosmetyki gwarantują wysokiej jakości pielęgnację, opartą na syberyjskich ziołach, ekstraktach roślinnych i olejach. Ich produkcja odbywa się z przestrzeganiem najwyższych norm, co potwierdzają przyznane marce certyfikaty.

Natura Siberica jest pierwszą rosyjską firmą, która zajęła się produkcją kosmetyków naturalnych. Od początku swojego istnienia, czyli od 2007 roku twórcy marki mieli wyraźnie określony plan, który zakładał, że tworzone kosmetyki będą łagodne i bezpieczne dla skóry, a ich kompozycje zostaną oparte na wyciągach i ekstraktach roślinnych pozyskiwanych z syberyjskich roślin. Założono przy tym, że wszystkie kosmetyki będą produktami najwyższej jakości, a ich produkcja będzie odbywała się z przestrzeganiem określonych norm i zasad. Taka postawa szybko przyniosła marce rozgłos. Kosmetyki z logo Natura Siberica zaczęły być cenione nie tylko przez Rosjan, ale też klientów z całej Europy i świata. Można je kupić w butikach marki, znajdujących się w największych europejskich miastach oraz on-line, w niemal każdym miejscu na świecie.

Marka otrzymała też wiele certyfikatów potwierdzających ekologiczność i organiczność produkowanych kosmetyków. Należą do nich m.in. certyfikat ECOCERT, ICEA, BDIH i Cosmos Standard. Do tej pory żadna rosyjska marka kosmetyków naturalnych nie zdobyła tak dużego uznania i tylu wyróżnień oraz tak wielu certyfikatów.

Natura Siberica kosmetyki rosyjskie
Fot. http://naistenkosmetiikka.fi/

Skąd się bierze wyjątkowość kosmetyków Natura Siberica

Aby przekonać się, skąd wziął się fenomen i popularność kosmetyków Natura Siberica najlepiej wypróbować ich działanie na własnej skórze i włosach.

Sięgając po dowolny produkt tej marki, szybko przekonasz się, że naturalna pielęgnacja może być jednocześnie łagodna i bezpieczna, a przy tym skuteczna i bardzo przyjemna.

Bo Natura Siberica przestrzegając norm, jakich wymaga produkcja kosmetyków naturalnych, nie zapomina też o tym, by oferowane przez nią kosmetyki zapewniały pielęgnację na najwyższym poziomie, wspierając naturalne procesy zachodzące w skórze i włosach. Dostarcza im niezbędne składniki odżywcze, wspiera funkcje ochronne, wspomaga naturalne procesy regeneracji. Zapewnia też pełen komfort stosowania kosmetyków, dbając o ich konsystencję, zapachy i opakowania. Jednak tym, w czym tkwi prawdziwa wyjątkowość kosmetyków Natura Siberica są ich receptury i znajdujące się w nich syberyjskie rośliny.

Siła syberyjskich ziół

Syberia jest wyjątkowym regionem Rosji, gdzie mamy do czynienia z niezmienioną od wieków przyrodą. Panują tam dość trudne, a miejscami nawet bardzo ekstremalne warunki atmosferyczne. Rosnące tam rośliny i zioła, chcąc przetrwać w tak trudnych warunkach klimatycznych, syntetyzują ochronne substancje czynne i posiadają silne właściwości antyoksydacyjne. Są skarbnicą czystych witamin i substancji odżywczych.  Mają niezwykle silnie rozwinięty potencjał życia i to właśnie te wszystkie właściwości wykorzystuje w swoich kosmetykach Natura Siberica. Oczywiście zanim jakikolwiek składnik zostanie wykorzystany w recepturze kosmetyków, jest badany przez specjalistów pod kątem zawartości składników o działaniu pielęgnacyjnym i leczniczym.

Natura Siberica kosmetyki ziołowe
Fot. naturasibeica.ru

Dziki zbiór

Wszystkie zioła, korzenie, owoce i pozostałe części roślin, z których pozyskiwane są oleje i ekstrakty stosowane w kosmetykach Natura Siberica są zbierane podczas tak zwanego „dzikiego zbioru”.

Jest to metoda stosowana przez ludność Syberii od tysięcy lat. Zakłada ona, że zioła, które mają zachować swój wyjątkowy potencjał i wszystkie właściwości powinny być zbierane w naturalnych warunkach ich wzrostu i bez zewnętrznej stymulacji oraz – co ważne – bez szkody dla ich naturalnego środowiska. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w zbiory zaanagażowana jest miejscowa ludność, która zbieraniem ziół zajmuje się od lat.

Poza wyprawami badawczymi, które mają na celu pozyskiwanie i odkrywanie kolejnych cennych składników roślinnych, które są następnie wykorzystywane w produkcji kosmetyków, Natura Siberica postanowiła założyć też własne gospodarstwo ekologiczne, w którym uprawiane są rzadkie gatunki syberysjkich roślin. Jest to pierwsze tego typu gospodarstwo w Rosji.

Co kryją w sobie naturalne kosmetyki z Syberii?

Trudno wymienić wszystkie rośliny, które eksperci firmy Natura Siberica pozyskali z terenów Syberii i wykorzystali w tworzeniu receptur kosmetyków. Sosna syberyjska (jej nasiona to źródło oleju tłoczonego na zimno o doskonałych walorach kosmetycznych), rokitnik ałtański, dzikie jagody, maliny i borówki, różeniec górski (arktyczny korzeń), brzoza dahurska, arktyczny jałowiec to tylko niektóre przykłady gatunków występujących w preparatach firmy. Zwykle każdy kosmetyk Natura Siberica zawiera co najmniej kilka ekstraktów różnych roślin i ziół, albo dziko rosnących na terenie Syberii, albo pochodzących z ekologicznych upraw. W każdym produkcie jest co najmniej 95% składników organicznych i są to głównie certyfikowane ekstrakty i oleje. Jednak receptury niektórych preparatów Natura Siberica uzupełniono o bardzo zaskakujące i równie „dzikie” składniki. Najlepszym przykładem jest tutaj… sproszkowane poroże jelenia, które wzbogaca kosmetyki syberyjskie do pielęgnacji włosów.

Unikalna receptura – olej sosnowy podstawą pielęgnacji

Wspomniany wcześniej olej z sosny syberyjskiej stanowi bazę dla wielu kremów, odżywek i szamponów marki. Natura Siberica jest jedyną na świecie firmą, która opiera swoje receptury głównie na tej szczególnej substancji. Syberyjski olej sosnowy znakomicie nawilża i odżywia włosy oraz skórę. Jest aż 5 razy bogatszy w witaminę E niż oliwa z oliwek. Olej doskonale chroni przed wpływem czynników zewnętrznych – z pewnością warto stosować preparaty zawierające go w swoim składzie szczególnie jesienią i zimą.

Co możesz zyskać stosując kosmetyki Natura Siberica?

Składy wszystkich produktów oferowanych przez markę są oparte na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego. Nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego i nie były testowane na zwierzętach. Do ich produkcji nie stosuje się też składników, które mogą szkodzić skórze, w tym olejów mineralnych, parabenów, PEG-ów i SLS.

Dlaczego warto stosować kosmetyki Natura Siberica?

 • kosmetyki Natura Siberica pomogą Ci w kompleksowy sposób zadbać o zdrowie i ładny wygląd skóry i włosów
 • stosując kosmetyki Natura Siberica wspomożesz  naturalne procesy zachodzące w skórze
 • wzmocnisz funkcje ochronne skóry
 • poprawisz jędrność, gładkość i elastyczność skóry
 • przyczynisz się do opóźnienia procesów starzenia się skóry
 • wzmocnisz naturalny płaszcz hydro-lipidowy naskórka
 • dostarczysz skórze i włosom cenne składniki odżywcze, witaminy i minerały
 • wspomożesz naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze i włosach
 • zapobiegniesz podrażnieniu naturalnego płaszcza ochronnego skóry
 • wpłyniesz na wyraźną poprawę kondycji i zdrowia skóry i włosów
 • pobudzisz komórki skóry do samoregeneracji
 • zyskasz ładny wygląd skóry i włosów
 • uchronisz skórę przed podrażnieniami i zapobiegniesz stanom zapalnym, które mogę być wywoływane przez synetyczne składniki kosmetyków
Natura Siberica little siberica

Seria GZEL

Receptury kosmetyków z serii GZEL oparte są na ekstraktach z królewskich jagód – malinie moroszce, jeżynie, rokitniku i żurawinie rosnących na dziewiczych terenach dalekiej Syberii.

Pielęgnacyjne właściwości królewskich jagód wykorzystywane były przez mieszkańców Syberii od stuleci. Natura Siberica postanowiła odświeżyć tradycyjne receptury i połączyć je z nowoczesnymi osiągnięciami kosmetologii. W efekcie powstawała limitowana seria GZEL, czyli kosmetyki syberyjskie, które zapewniają skórze i włosom doskonałe nawilżenie, regenerację i ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Dostarczają cennych witamin i minerałów, niezbędnych do pięknego i zdrowego wyglądu skóry i włosów. Są przy tym łagodne i bezpieczne dla skóry, bo w ich składzie nie ma szkodliwych składników, takich jak SLS-y, parabeny, parafina i PEG-i.

Natura Siberica GZEL to kosmetyki syberyjskie zawierające certyfikowane i organiczne składniki z upraw ekologicznych. Mogą być stosowane do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów i skóry. Wyróżniają się pięknymi opakowaniami inspirowanymi sztuką wyrabiania ceramiki w rosyjskiej miejscowości Gzel.

Podobne kosmetyki:

Seria Natura Siberica Professional

Seria kosmetyków Natura Siberica Professional zawiera bogatą gamę produktów do pielęgnacji ciała i włosów, w których wiodącym składnikiem aktywnym jest tłoczony na zimno olej z rokitnika ałtajskiego. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości odżywcze rokitnik okrzyknięty został ostatnio mianem „super food”, czyli rodzajem żywności, którą warto jeść w celach prozdrowotnych. Roślina ta występuje także w Polsce (głównie na nadbałtyckich wydmach i klifach), a w Chinach jest podobno hodowana na masową skalę. Jednak to właśnie roślina rosnąca w naturalnie czystym ekologicznie Ałtaju, czyli regionie pasma górskiego leżącego w południowo- zachodniej części Syberii, została uznana za najbogatsze źródło substancji cennych dla naszego organizmu oraz niezastąpionych w pielęgnacji ciała i włosów. Te wyjątkowe właściwości rokitnika ałtajskiego możesz teraz poczuć na własnej skórze, stosując kosmetyki serii Natura Siberica Professional.

Podobne kosmetyki:

Rokitnik – naturalne źródło zdrowia

Kosmetyki z rokitnikiem Natura Siberica Professional zawierają głównie najcenniejszy składnik pozyskiwany z tej rośliny, czyli olej, który powstaje z jej owoców oraz nasion. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ rokitnik jest rośliną z rodziny oliwkowatych. Jest to kilkumetrowy ciernisty krzew rosnący najchętniej w chłodnych regionach Europy i Azji, którego gałęzie są gęsto pokryte niewielkimi owocami w pięknym pomarańczowych kolorze. Dla niewprawnego oka rokitnik z daleka przypomina nieco jarzębinę. Najcenniejsze są dojrzałe owoce rokitnika, które choć w smaku są dość kwaśne, świetnie nadają się do produkcji dżemów, soków oraz nalewek. Produkty z tej rośliny są bardzo zdrowe, ponieważ owoce rokitnika zawierają mnóstwo cennych dla naszego organizmu substancji – są bogate w antyoksydanty (szczególnie w witaminę C, której jest kilkakrotnie więcej niż w pomarańczach), minerały, witaminy, a nawet zdrowe kwasy tłuszczowe.

Przeczytaj również:

Olej z rokitnika w kosmetykach Natura Siberica Professional

Zawarty w kosmetykach Natura Siberica Professional olej pozyskiwany jest najlepszą metodą tłoczenia na zimno z ręcznie zbieranych owoców rokitnika rosnących naturalnie w rejonach Ałtaju. Podobnie jak owoce, z których powstaje, olej z rokitnika ma pomarańczowy kolor i zawiera całą listę substancji o niezwykle cennych właściwościach pielęgnacyjnych. Duże stężenie witamin C i E, wysoka zawartość karotenoidów, polifenoli oraz składników mineralnych, a przede wszystkim kwasów owocowych i nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 sprawia, że kosmetyki rokitnikowe są prawdziwą bombą odżywczą dla włosów i skóry. Jeśli chodzi o włosy, to szampony, odżywki i maski z rokitnikiem silnie je odżywiają, wzmacniają i nawilżają, nadają połysk, walczą z łupieżem, a także zapobiegają wypadaniu i poprawiają ogólną kondycję włosów. Warto dodać, że linia kosmetyków Natura Siberica Professional obejmuje także rokitnikowe kosmetyki do stylizacji włosów. Pianki i spraye świetnie utrwalają fryzurę pomimo braku agresywnych substancji chemicznych, a przy okazji świetnie pielęgnują włosy dzięki zawartości wielu naturalnych substancji roślinnych, w tym oczywiście oleju z rokitnika. Stylizacja włosów z użyciem naturalnych kosmetyków jest o wiele przyjemniejsza i zdrowsza, a daje zaskakująco dobre efekty.

Z kolei kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała w szczególny sposób dbają o skórę przesuszoną i skłonną do podrażnień, ponieważ silnie ją nawilżają i wygładzają, działają łagodząco, regeneracyjnie i leczniczo (olej rokitnikowy przyśpiesza nawet proces gojenia się ran), a także skutecznie walczą z oznakami starzenia (olej z rokitnika zawiera mnóstwo naturalnych antyoksydantów). Spośród wielu produktów spodobać Ci się mogą np. naturalne żele pod prysznic bez parabenów, SLS i SLES, ale za to o niepowtarzalnym zmysłowym zapachu i silnych właściwościach nawilżających oraz obsypany nagrodami rokitnikowo- miodowy scrub do ciała.

Kosmetyki Natura Siberica Professional to niewątpliwie jedne z najlepszych kosmetyków naturalnych pochodzących zza naszej wschodniej granicy. Warto je wypróbować z wielu względów, nie tylko dlatego, że mają świetny organiczny skład i że zawierają w sobie cenny olej z rokitnika. Kosmetyki te są wyjątkowo chwalone przez użytkowniczki – przede wszystkim za autentyczną skuteczność, zwłaszcza pod kątem nawilżania i zmiękczania zarówno skóry, jak i włosów. Większość osób zachwyca się także ich pięknym i niepowtarzalnym zapachem, a także wyjątkowo estetycznymi opakowaniami, przywodzącymi na myśl misterne wzornictwo Orientu.

Natura Siberica seria Loves Estonia

Kosmetyki z serii Loves Estonia przeznaczone są do pielęgnacji włosów, ciała i twarzy. Stworzone zgodnie z misją marki Natura Siberica, nie zawierają składników, które mogą szkodzić skórze: SLS-ów, parafiny, parabenów, PEG-ów i syntetycznych barwników. Zostały wyprodukowane w Estonii. Nie były testowane na zwierzętach. Natura Siberica Loves Estonia to piękne opakowania kosmetyków oraz wyjątkowe receptury. Czerpiąc z bogatych właściwości chabra i maliny moroszki, dostarczają skórze i włosom niezbędnych składników odżywczych i witaminy, doskonale pielęgnują, nawilżają, regenerują i chronią przed działaniem czynników zewnętrznych. Testowane na zwierzętach: nie. Kraj produkcji: Estonia.

Podobne produkty:

Podsumowanie

Wybierając kosmetyki Natura Siberica zapewnisz swojej skórze i włosom kompleksową, naturalną i skuteczną pielęgnację. Dzięki nim odkryjesz też moc i wyjątkowe właściwości wielu syberysjkich roślin, wcześniej Ci nieznanych i jednocześnie przekonasz, jak dużo dobrego możesz podarować swojej skórze, decydując się na naturalną pielęgnację.

Znasz kosmetyki Natura Siberica? Jakie alternatywne kosmetyki dla tej marki polecasz?

Ciekawe produkty w tym artykule

Przeczytaj także

Cellulit wodny – co to jest, jak go rozpoznać i jak go zwalczyć?

Cellulit wodny – co to jest, jak go rozpoznać i jak go zwalczyć?

Najlepsze szampony zwiększające objętość – Ranking TOP 6 w 2023 roku

Najlepsze szampony zwiększające objętość – Ranking TOP 6 w 2023 roku

Pielęgnacja skóry i włosów zimą – o tym musisz pamiętać!

Pielęgnacja skóry i włosów zimą – o tym musisz pamiętać!

Komentarze (3)

 1. M
  Odpowiedzi ()
  1. Olga Pietraszewska
 2. l

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany