Najlepsze kosmetyki do cery naczyniowej – Ranking 2023

ranking kosmetyków do cery naczyniowej

Pielęgnacja cery naczyniowej wymaga stosowania delikatnych kosmetyków, których składniki będą sprzyjały wzmacnianiu kruchych naczynek, łagodziły zaczerwienienia, odżywiały i nawilżały. Dobrym wyborem jest sięgnięcie po naturalne kosmetyki, których działanie może bardzo sprzyjać wrażliwej na podrażnienia skórze z pękającymi naczynkami. Jakie kosmetyki będą najlepsze? Czego szukać w ich składzie i jak stosować?

Cera naczynkowa bywa trudna w pielęgnacji. Jest cienka i delikatna, dlatego wymaga specjalnego traktowania i co się z tym wiąże, również specjalnej pielęgnacji, której główną zasadą jest: nie szkodzić. Poza pielęgnacją ważna jest również dieta (należy unikać ostrych przypraw, picia gorących napojów i alkoholu) i styl życia (im mniej stresu, tym lepiej). Przy problemach z kruchymi i pękającymi naczynkami należy unikać długotrwałego przebywania na słońcu (kremy z filtrami to podstawa!) i zrezygnować z wizyt w solarium oraz saunie (zbyt wysoka temperatura oraz wilgotność powietrza również nie są sprzymierzeńcami cery naczynkowej).

Przeczytaj też:

W dalszej części artykułu znajdziesz ranking najlepszych kosmetyków do cery naczynkowej, który został przygotowany na podstawie opinii, rekomendacji oraz najczęstszych wyborów klientek Triny. Podzieliliśmy ranking na kategorie, tj. kosmetyki do oczyszczania, tonizowania, nawilżania i odżywiania, a także maski do cery naczyniowej.

Czynniki rankingowe, które braliśmy pod uwagę, to:

  • ilość zamówień danego kosmetyku do cery naczynkowej
  • liczba osób, które ponownie zamówiły ten sam produkt
  • liczba opinii
  • średnia ocena produktu
  • co najbardziej było doceniane w danym kosmetyku, a co było krytykowane
  • skład kosmetyku
  • od kiedy kosmetyk jest dostępny w naszej ofercie (aby nie wykluczyć dobrze zapowiadających się nowości)

Spis treści

Składniki kosmetyków szkodzące cerze naczynkowej

Poza wymienionymi czynnikami, które nie służą cerze naczynkowej, warto zwrócić uwagę też na składniki znajdujące się w stosowanych na co dzień kosmetykach.

Tym, co na pewno nie sprzyja cerze z tendencją do pękających naczynek są silne detergenty myjące (SLS i SLES), alkohole (w tym alkohol etylowy i alkohol denat), glikol propylenowy, formaldehyd, aceton i mentol. Należy unikać też składników o działaniu rozgrzewającym (w tej grupie znajdują się m.in. olejki eteryczne, np. cynamonowy), a także kwasu retinowego i mocznika. U wielu osób nie sprawdzają się też sok z aloesu, który może podrażniać delikatną skórę, sól i wodorotlenek sodu, a także zioła o właściwościach przeciwłojotokowych (np. pokrzywa) i fotouczulający dziurawiec. A jakie składniki służą cerze naczynkowej?

jakich składników unikać dla cery naczynkowej

Czego szukać w składzie kosmetyków do cery naczynkowej?

Kosmetyki do cery naczynkowej powinny zawierać substancje wzmacniające ściany naczyń krwionośnych, zapobiegające ich poszerzaniu i zmniejszające ich przepuszczalność. Szczególnie wartościowe są flawonoidy w postaci rutyny, kwercetyny i hesperydyny, występujące m.in. w:

  • wyciągu z kasztanowca zwyczajnego – wykazuje działanie przeciwzapalne i zmniejsza kruchość naczyń krwionośnych,
  • ekstrakcie z miłorzębu japońskiego – zawarte w nim bioflawonoidy uszczelniają ścianki naczyń krwionośnych i poprawiają ich elastyczność,
  • wyciągu z arniki górskiej – wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, działa przeciwzapalnie i zapobiega powstawaniu obrzęków,
  • wyciągu z oczaru wirginijskiego – wykazuje działanie ściągające i przeciwzapalne,
  • wyciągu z bzu czarnego – poprawia elastyczność naczyń krwionośnych i uszczelnia ich ściany,
  • wyciągu z fiołka trójbarwnego – poprawia elastyczność ścianek naczyń krwionośnych.

Pielęgnacji cery naczyniowej dobrze służą również kosmetyki zawierające:

  • witaminę C – wykazuje ona działanie uszczelniające i wzmacnia naczynka krwionośne,
  • witaminę K – zapobiega powstawaniu wylewów podskórnych z naczyń,
  • rutynę – wzmacnia ścianki naczyń oraz zmniejsza ich przepuszczalność.
składniki korzystne dla cery naczynkowej

Polecane kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej – Ranking 2023

Naturalne kosmetyki ze względu na składy są bogate w oleje i wyciągi roślinne i nie zawierają syntetycznych dodatków i silnie drażniących substancji. Mogą tym samym bardzo pomóc w pielęgnacji cery naczynkowej. Jak spośród coraz większej oferty producentów kosmetyków naturalnych wybrać te, które będą najlepiej służyć skórze z kruchymi naczynkami? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, czym się kierować kupując kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej oraz ranking najlepszych kosmetyków, których działanie warto wypróbować.

kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej

Najlepsze kosmetyki do oczyszczania skóry dla cery naczynkowej

Pierwszym etapem codziennej pielęgnacji skóry powinno być jej oczyszczanie. Do oczyszczania i demakijażu cery naczynkowej najlepiej stosować delikatne mleczka oczyszczające oraz płyny micelarne na bazie roślinnych składników. Świetnym rozwiązaniem są także oleje roślinne i stworzone na ich bazie olejki do demakijażu. Sprawdzić mogą się również łagodne pianki myjące. Nie zaleca się natomiast stosowania żeli myjących, zwłaszcza tych na bazie takich detergentów myjących jak SLS i SLES oraz mydeł. Wyjątkiem jest tutaj mydło Aleppo, czyli tradycyjne syryjskie mydło na bazie oliwy z oliwek i oleju laurowego (najlepsze będzie mydło z przewagą oliwy z oliwek).

Ranking kosmetyków do demakijażu i oczyszczania cery naczynkowej

Miejsce 1. Olejek do pielęgnacji twarzy i demakijażu od Make Me Bio

Make Me Bio – Olejek do pielęgnacji twarzy i demakijażu doskonale radzi sobie nawet z wodoodpornym makijażem, zmiękcza, odżywia i oczyszcza skórę. Bazą jest tu oliwa, która efektywnie pielęgnuje skórę, oraz olej sezamowy wykazujący działanie przeciwbakteryjne.

Miejsce 2. Olejek do demakijażu od Resibo

Resibo – Olejek do demakijażu to kompozycja wysokiej jakości olejów roślinnych (olej abisyński, lniany, manuka), które doskonale radzą sobie z usuwaniem makijażu i oczyszczaniem skóry, a także zapewniają jej wyjątkową pielęgnację.

Miejsce 3. Mydło Aleppo 20% oleju laurowego od Aleppo Soap

Mydło Aleppo na bazie popiołu roślinnego z 20% dodatkiem oleju laurowego jest mydłem w 100% naturalnym, które doskonale sprawdza się w pielęgnacji nawet bardzo wrażliwej skóry. Delikatnie oczyszcza, łagodzi, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

Miejsce 4. Arnikowe mleczko oczyszczające od Sylveco

Sylveco – Arnikowe mleczko oczyszczające nie tylko łagodnie oczyszcza skórę i usuwa makijaż, ale też wzmacnia naczynka i odżywia brwi i rzęsy.

Miejsce 5. Rewitalizująca pianka do mycia twarzy z Kwiatem Neroli od E-Fiore

E-FIORE – Rewitalizująca pianka do mycia twarzy zapewnia głębokie oczyszczenie, a także odświeżenie i tonizację dzięki zawartości wody z kwiatów gorzkiej pomarańczy.

Ranking peelingów dla cery naczynkowej

Ważnym etapem oczyszczania skóry jest jej złuszczanie. Mając cerę naczyniową, nie musisz rezygnować z peelingów. Wybierz łagodny dla cery naczynkowej peeling enzymatyczny, który nie będzie jej podrażniał tak, jak peeling z drobinkami ścierającymi. Jeśli jednak zależy Ci na tradycyjnym peelingu, wybierz kosmetyk bardzo delikatny. Poniżej ulubione produkty klientek Triny.

Miejsce 1. Calm Down – delikatny eksfolinat z 4% kwasów PHA + BHA od Geek and Gorgeous

Geek and Gorgeous – Peeling w formie płynu. Kwasy PHA oraz BHA (w łącznym stężeniu 4%) delikatnie złuszczają skórę. Działa jedynie na powierzchni naskórka, więc ryzyko podrażnienia praktycznie nie występuje. Redukuje rumień oraz zaczerwienienie skóry,

Miejsce 2. Peeling enzymatyczny od Sylveco

Sylveco – Enzymatyczny peeling do cery wrażliwej i naczynkowej zawiera silnie odżywcze i nawilżające oleje i masła, dzięki czemu działa ochronnie na naskórek, wzmacnia go, a także poprawia koloryt cery.

Miejsce 3. Owocowy peeling enzymatyczny z papainą i bromeliną od Biocosmetics

Biocosmetics – Owocowy peeling enzymatyczny z papainą i bromeliną złuszcza, odświeża, wygładza, a także zmniejsza wydzielanie sebum. Działa przeciwzapalne i uszczelnia naczynka krwionośne, tym samym pomaga zachować zdrowy wygląd cery.

Miejsce 4. Naturalny peeling enzymatyczny od Miya

Miya – Naturalny peeling enzymatyczny wygładza, poprawia jędrność i widocznie poprawia kondycję skóry dzięki zawartości olejów i ekstraktów roślinnych, w tym ekstraktowi z maliny. Efekt peelingujący zapewniają drobinki ryżowe i z orzecha włoskiego.

Miejsce 5. Naturalny peeling enzymatyczny od Shy Deer

Shy Deer – Naturalny peeling enzymatyczny zawiera 100% naturalnych i certyfikowanych składników pochodzenia roślinnego, w tym ekstrakty z ananasa, papai i enzym z dyni. Oczyszcza cerę i pomaga pozbyć się zaskórników.

Najlepsze kosmetyki do tonizowania dla cery naczynkowej

Kolejnym ważnym etapem pielęgnacji skóry twarzy jest jej tonizowanie. W przypadku cery naczynkowej tonizowanie ma nie tylko zadanie odświeżające, czy przywracające skórze odpowieni poziom pH, ale też powinno służyć jej ukojeniu i złagodzeniu jej zaczerwienienia. Nie polecam stosowania toników z alkoholem, który wyjątkowo nie sprzyja pielęgnacji cery naczynkowej, a w ich miejsce proponuję sięgnąć po łagodne toniki na bazie składników roślinnych, hydrolaty i wody termalne.

Ranking toników dla cery naczynkowej

Miejsce 1. Hydrolat oczarowy od Bioline

Bioline – Naturalny hydrolat oczarowy o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym wzmacnia naczynka, łagodzi podrażnienia, działa przeciwzapalnie i reguluje poziom sebum.

Miejsce 2. Woda różana od Make Me Bio

Make Me Bio – Woda różana wykazuje działanie kojące, odświeża i nawilża. Łagodzi zaczerwienia, wzmacnia naczynka i zmiękcza skórę. Błyskawicznie koi podrażnioną skórę i wspomaga jej regenerację.

Miejsce 3. Hydrolat z nieśmiertelnika od Bioline

Hydrolat z nieśmiertelnika to jeden z najlepszych hydrolatów do cery naczynkowej, łagodzący również trądzik różowaty. Działa łagodząco, nawilżająco i regenerująco, a do tego wykazuje działanie przeciwzapalne, wzmacniające naczynka i rozjaśniające blizny.

Miejsce 4. Tonik botaniczny od Organic Life

Organic Life – Tonik botaniczny Redness Solution zawiera unikalną kompozycję ekstraktów, w tym z dzikiej róży, oczaru wirginijskiego i arniki górskiej, za sprawą których oczyszcza, odświeża, koi i przywraca skórze naturalne pH.

Miejsce 5. Hydrolat z kwiatu pomarańczy od Asoa

Asoa – Hydrolat z kwiatu pomarańczy to ekologiczny produkt o działaniu łagodzącym i kojącym. Pomaga zredukować zaczerwienienia, wypryski skórne, a także zmniejsza widoczność porów.

Najlepsze kosmetyki do nawilżania i odżywiania dla cery naczynkowej

Nawilżanie skóry chroni ją przed utratą wilgoci i przedwczesnymi procesami starzenia. Sprawia, że skóra wygląda zdrowo i promiennie, jest wyraźnie gładsza i bardziej jędrna od skóry, której brakuje nawilżenia.

Dbając o nawilżenie cery naczynkowej najlepiej sięgnąć po kremy, które zawierają w składzie substancje nawilżające, wzmacniające naturalną barierę ochronną naskórka i ściany naczyń krwionośnych, łagodzące i działające przeciwzapalnie.

Poza wspomianymi już wcześniej witaminami C i K w kremach i innych kosmetykach nawilżąjących szukaj witaminy E i witaminy KK, działających łagodząco allantoiny i pantenolu, a także wymienionych już wcześniej ekstraktów z arniki, miłorząbu, zielonej herbaty, kasztanowca, czy oczaru wirginijskiego.

Ranking: najlepsze kremy do cery naczynkowej

Miejsce 1. Lekki krem nagietkowy od Sylveco

Sylveco – Lekki krem nagietkowy wzbogacony został ekstraktem z brzozy i nagietka, witaminą E, a także odżywczymi olejami. Dzięki nim wykazuje silne działanie łagodzące i kojące, do tego odżywia skórę i zapewnia jej ochronę, a także sprzyja odnowie naskórka. Produkt hipoalergiczny.

Miejsce 2. Krem z olejem z rokitnika od La-Le Kosmetyki

La-Le Kosmetyki – Krem do twarzy z olejem z rokitnika zawiera macerat arniki górskiej, dzięki któremu efektywnie pielęgnuję cerę z tendencją do zaczerwień i pękających naczynek. Krem bogaty jest w witaminę C, rutynę i antyoksydanty.

Miejsce 3. Łagodzący krem od Cosnature

Cosnature – Łagodzący krem do skóry wrażliwej z melisą i oczarem wirginijskim wspiera naturalne procesy odnowy wrażliwej skóry. Nawilża, koi podrażnienia i zaczerwienienia. Dzięki dodatkowi witaminy E chroni skórę przed wolnymi rodnikami.

Miejsce 4. Krem Pietruszka – Mango od Frojo

Frojo – Krem do twarzy – Pietruszka-mango działa silnie nawilżająco, naprawczo i przeciwzmarszczkowo. Dzięki takim olejom jak olej lniany i pietruszkowy działa przeciwzapalnie. Dodatek witaminy C sprzyja wzmocnieniu naczynek krwionośnych i tym samym zmniejsza ich widoczność.

Miejsce 5. Krem CERAMIDE SKIN BARRIER od Veoli Botanica

Veoli Botanica –  Regenerująco-odbudowujący krem z ceramidami P, AP i EOP, cholesterolem i kwasami tłuszczowymi. Przywraca skórze blask, energię i promienny wygląd. Odbudowuje naturalną barierę hydrolipidową naskórka, wspomaga uzupełnianie ubytków w cemencie komórkowym skóry oraz zapobiega uczuciu ściągnięcia. Dodatkowo działa kojąco na skórę i zmniejsza jej zaczerwienienie.

Ranking: Najlepsze serum do cery naczynkowej

Miejsce 1. Antyoksydacyjne serum przeciwzmarszczkowe i regenerujące od BasicLab

BasicLab – Antyoksydacyjne serum z nowoczesną formą witaminy C, odżywia oraz spowalnia proces starzenia się skóry. Regularnie stosowane pomaga zmniejszyć widoczność tzw. pajączków, a także poprawia jędrność skóry.

Miejsce 2. BIO Oil Antired Elixir od Avebio

Apis – serum o żelowej formule o właściwościach przeciwstarzeniowych, nawilżających, ochronnych i łagodzących. Produkt nadaje się do pielęgnacji problematycznej i zaczerwienionej skóry, w tym z trądzikiem różowatym.

Miejsce 3. BIO serum do twarzy – Witamina C i morwa od Orientana

Orientana – BIO serum z witaminą C i morwą  łagodzi podrażnienia, przywraca skórze zdrowy koloryt, spowalnia procesy starzenia i regeneruje. Jest idealne dla cery z przebarwieniami, naczyniowej, wiotkiej, zmęczonej i poszarzałej.

Miejsce 4. Serum dla skóry odwodnionej od Shy Deer

Shy Deer – Serum dla skóry odwodnionej, wrażliwej i naczynkowej na bazie hydrolatów z róży bułgarskiej i kwiatu pomarańczy. Łagodzi, koi, silnie i długotrwale nawilża, a przy tym ujędrnia cerę. Dzięki dodatkowi ekstraktu z kwarcu różowego naturalnie chroni przed promieniowaniem UV.

Miejsce 5. Jedwabiste serum olejowe od JOIK

JOIK – Jedwabiste serum olejowe do twarzy to 100% składników pochodzenia naturalnego. Nawilża, odżywia, wygładza, a przy tym działa odmładzająco. Dzięki skwalanowi z oliwek i olejkowi sacha inchi wspomaga odnowę skóry i przywraca jej naturalną równowagę.

Do nawilżania i ochrony skóry przed działaniem czynników zewnętrznych, a także łagodzenia stanów zapalnych i podrażnień doskonałe są czyste oleje roślinne.

W przypadku cery naczyniowej warto postawić na oleje bogate w kwasy tłuszczowe, witaminy C, E i K oraz wzmacniające naczynia składniki mineralne. Więcej na temat olejów do cery naczynkowej przeczytasz w tym tekście:

Polecane oleje do cery naczynkowej

  • Najel – Olejek z opuncji figowej wykazuje silne działanie antyoksydacyjne i chroni skórę przed przedwczesnymi procesami starzenia. Jest bogaty w witaminę E i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.
  • Nacomi – Olej z dzikiej róży to jeden z najczęściej polecanych olejów mających służyć wzmacnianiu naczynek krwionośnych i ich ochronie przed pękaniem. Jest bogatym źródłem witaminy C.
  • Bioline – Olej z marakui jest bogaty w kwasy tłuszczowe (w tym kwas Omega-6), skwalan, składniki mineralne i witaminy A, C, K i E. Działa przeciwzapalnie, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i zapobiega ich pękaniu.
  • Etja – Olej z orzecha laskowego ma właściwości ściągające, regenerujące i wzmacniające. Zmiękcza i uelastycznia skórę, wzmacnia ściany naczynek krwionośnych, pobudza krążenie i przyspiesza regenerację naskórka.
  • Etja – Organiczny olej perilla z pachnotki BIO jest bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, przyspiesza regenerację tkanki łącznej, rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry. Łagodzi podrażnienia.

Najlepsze maski do cery naczynkowej

najel-czerwona-glinka-w-proszku-150-g

Do odżywiania cery naczynkowej polecam maseczki z czerwonej glinki. Wykazuje ona łagodniejsze od glinki zielonej działanie oczyszczające, a dodatkowo wygładza, nawilża i odżywia skórę. Wyrównuje i ociepla koloryt skóry, uszczelnia naczynka krwionośne, neutralizuje działanie wolnych rodników. Wspomaga też łagodzenie trądziku różowatego.

Przygotowując maseczkę na bazie czerwonej glinki, połącz ją z delikatną wodą różaną i olejem roślinnym dedykowanym cerze naczyniowej.

Ranking: maseczki do cery naczynkowej

Miejsce 1. Maseczka do twarzy zmniejszająca zaczerwienienia od Nacomi

Nacomi – Maseczka do twarzy zmniejszająca zaczerwienienia zawiera czerwoną glinkę, która pomaga zminimalizować widoczność pajączków i naczynek krwionośnych. Dodatek ekstraktów roślinnych efektywnie pielęgnuje i uspokaja cerę.

Miejsce 2. Maseczka algowa od Biocosmetics

Biocosmetics – Maseczka algowa przeciwzmarszczkowa i na popękane naczynka polecana jest do cery dojrzałej, zmęczonej, poszarzałej. Działa naprawczo, odmładzająco i tonizująco. Dzięki witaminie C zmniejsza widoczność przebarwień i tzw. pajączków, rozjaśnia i wyrównuje koloryt cery.

Miejsce 3. Czerwona maska od Asoa

Asoa – Maseczka do cery wrażliwej i naczyniowej – Czerwona glinka i olej marula uszczelnia naczynka, odżywia, oczyszcza, a dodatkowo zmiękcza i wygładza naskórek. Regularnie stosowana przywraca zdrowy wygląd i nadaje cerze blask.

Miejsce 4. Maseczka Miód i truskawki od Miodowa Mydlarnia

Miodowa Mydlarnia – Maseczka do twarzy szyi i dekoltu – Miód i truskawki pomaga zredukować przebarwienia i zaczerwieniania oraz efektywnie nawilża skórę. Wykazuje silne właściwości oczyszczające dzięki zawartości czerwonej glinki.

Miejsce 5. Energy Boost od Bielenda SupremeLab

Bielenda SupremeLab – Rozjaśniająco-odżywcza maseczka ze stabilną witaminą C. Maseczka ma działanie odżywiające i mocno nawilżające. Sprawdzi się szczególnie dla skóry przesuszonej m.in. nadmierną ekspozycją na słońce. Regeneruje i przywraca skórze komfort, pomaga w rozjaśnieniu i rewitalizuje.

Podsumowanie

Cera naczynkowa jest dość cienka i przez to bardzo wrażliwa, dlatego jej pielęgnacja powinna być jak najprostsza, w myśl zasady, że im mniej, tym lepiej. Ograniczając stosowanie kosmetyków do niezbędnego minimum, nie obciążysz delikatnej skóry zbyt mocno. A starannie dobierając kosmetyki, które mają służyć jej pielęgnacji, wzmocnisz kruche naczynka i zapewnisz swojej skórze ładny i zdrowy wygląd.

Masz problem z pękającymi naczynkami? Jak sobie z nimi radzisz? Jakie kosmetyki najlepiej sprawdzają się w pielęgnacji Twojej cery?

Ciekawe produkty w tym artykule

Przeczytaj także

Jak przyspieszyć wzrost włosów – naturalnie? Drożdże, siemię lniane?

Jak przyspieszyć wzrost włosów – naturalnie? Drożdże, siemię lniane?

Olej konopny – ratunek dla podrażnionej i trądzikowej skóry

Olej konopny – ratunek dla podrażnionej i trądzikowej skóry

Olej ryżowy do twarzy i na włosy – azjatycki hit pielęgnacji. Właściwości i zastosowanie

Olej ryżowy do twarzy i na włosy – azjatycki hit pielęgnacji. Właściwości i zastosowanie

Komentarze (10)

  1. K
    Kasia
    Witam, Dopiero zaczynam dbać o cerę, a wiem, że jest to cera naczyniowa, dlatego też trafiłam na ten artykuł. Chciałabym zapytać jak często powinno się jakie kosmetyki stosować – czy codziennie po demakijażu powinnam nałożyć tonik, potem krem i olejek lub wymiennie krem z olejkiem? A może jeszcze zupełnie inaczej te kosmetyki powinny być stosowane? Proszę o radę, dziękuję za artykuł i pozdrawiam serdecznie.
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska
      Olga Pietraszewska
      Kosmetyki takie, jak żel do mycia twarzy, tonik, krem stosujemy codziennie. Serum do twarzy 1-2 razy w tygodniu. Olej – w zależności od potrzeb skóry – możesz np. codziennie na noc zamiast kremu, a możesz tylko 1-2 razy w tygodniu.
    2. E
    3. P
  2. E
    Efqa
    Bardzo pomocny artykuł. Niestety dziedzicznie mam cerę naczyniową, do tego cienką delikatną skórę z ASP i jestem po 30 więc wypadałoby zadbać o zmarszczki. Ciężko znaleźć produkt idealny tym bardziej że skóra się przyzwyczaja i jak już myślę że znalazłam ideał to po 2 opakowaniach poszukiwania na nowo. Teraz chce spróbować make me bio, resibo i arkane oczywiście nie wszystko na raz, zobaczymy jakie rezultaty. O make me bio dowiedziałam się wczoraj ale opinie ma dobre zobaczymy.
  3. m
  4. N
    Natalia z Clinica Cosmetologica
    W przypadku cer naczyniowych oraz ze skłonnością do rumienia a także trądziku różowatego bardzo wazna jest ochrona przeciwsłoneczna, dlatego warto się zaopatrzyć w krem z filtrem spf 50. Niwelowanie popękanych naczyń oraz rumienia najlepiej usunąc za pomoca laseroterapii.
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska
      Olga Pietraszewska
      Ochrona przeciwsłoneczna jest nadal niedoceniana, pokutuje przekonanie, że krem z filtrem należy stosować tylko na plaży. Warto jednak stosować takie kremy na co dzień, nie tylko mając cerę naczyniową, ale też z przebarwieniami, czy bardzo suchą. Być może za kilka lat nasza świadomość będzie w tym temacie dużo większa, na co bardzo liczę. Pozdrawiam 🙂
    2. P
  5. A
    Angelika
    ależ długa lista wspaniałych kosmetyków. Cera naczynkowa to moja zmora.. na szczęście naczynka udało mi się zamknąć zabiegiem, ale teraz staram się jak najbardziej je wzmocnić 😉

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany