Żel aloesowy Holika Holika – dlaczego warto zawsze mieć ten kosmetyk na łazienkowej półce?

Żel aloesowy Holika Holika recenzja

Aloes to roślina z rodziny liliowatych o bardzo szerokim spektrum działania, chętnie wykorzystywany jako składnik aktywny kosmetyków. Jego działanie docenili już starożytni Egipcjanie. W dzisiejszym wpisie przybliżę jego możliwości i zachęcę do wprowadzenia go do swojej pielęgnacji, na przykładzie produktu zawierającego w składzie aż 99% czystego aloesu – koreańskiego żelu aloesowego Holika Holika.

Aloes – naturalna skarbnica składników aktywnych

Aloes to roślina, która na przestrzeni tysiącleci (a stosowana jest już od pięciu tysięcy lat!), przystosowała się do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody, wykształcając tkankę wodną służącą do jej gromadzenia. Liście aloesu są wypełnione żelową substancją, która zawiera wodę aż w 99%. Ponadto znajdziemy w nim ponad dwieście składników aktywnych! Między innymi aminokwasy, enzymy, minerały i mikroelementy (wapń, magnez, cynk, chrom, selen, sód, potas, żelazo, miedź, mangan), witaminy (w tym A, C, E, kwas foliowy, B1, B2, B3, B6 oraz B 12) i kwasy tłuszczowe. Dzięki temu jego zastosowanie jest bardzo szerokie.

Aloes możemy stosować zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Poniżej podaję przykładowe możliwości jego działania.

Działanie zewnętrzne aloesu:

  • przeciwzapalne, przeciwobrzękowe
  • zmiękczające – odżywia i nawilża skórę
  • łagodzące swędzenie i obrzęki
  • przyspieszające proces regeneracji tkanek
  • spowalniające rozwój bakterii, wirusów i grzybów
  • pomagające w gojeniu poparzeń słonecznych
  • poprawiające ukrwienie skóry
  • łagodzące ukąszenia i użądlenia owadów
  • wspomagające leczenie stanów zapalnych łuszczycy

Działanie wewnętrzne aloesu:

  • wspomaga zwalczanie stanów zapalnych układu trawiennego
  • łagodzi niestrawność i zaburzenia trawienia
  • działa przeciwbólowo i przeciwobrzękowo
  • pomaga wzmocnić układ odpornościowy (działa immunostymulująco).

Aloes możemy zakupić w różnych formach: kremu, maści, żelu, wyciągu, kapsułek, soku oraz oczywiście żywej rośliny. W przypadku tej ostatniej, wystarczy odciąć kawałek liścia i naciąć go wzdłuż. Miąższ wydobyty ze środka można zastosować na zmienioną chorobowo skórę.

Aby wykorzystać aloes do celów leczniczych, roślina musi mieć 3 lata, a jej liście ok. 20 cm. Na tydzień przed zbiorem  należy przestać ją podlewać.

Ważne:

→ Zewnętrznie nie należy stosować aloesu w przypadku poważniejszych, zainfekowanych ran.

→ Wewnętrznie sok z aloesu należy stosować pod kontrolą lekarza – jest to roślina o silnym działaniu, której nie powinno się stosować długotrwale.

→ Aloesu nie można zażywać w ciąży i w okresie karmienia piersią, nie powinien być też stosowany u dzieci poniżej 12 roku życia. Nie stosuje się go w przypadku chorób wątroby i dróg żółciowych oraz w przypadku przewlekłych krwawień.

→ W rzadkich przypadkach może również wystąpić uczulenie na ten składnik, dlatego warto zrobić próbę uczuleniową przed rozpoczęciem używania.

Najpopularniejszym produktem aloesowym stosowanym w kosmetyce jest żel aloesowy. W dalszej części tego wpisu przybliżę Ci jego działanie i właściwości oraz podzielę opinią na temat żelu aloesowego marki Holika Holika.

Żel aloesowy Holika Holika

Żel aloesowy Holika Holika zawiera 99% ekstraktu z aloesu pochodzącego z koreańskiej Wyspy Jeju.
Co ważne znajduje się on na pierwszym miejscu w składzie – produkt nie zawiera wody, tak więc stężenie głównego składnika jest bardzo wysokie, a to przekłada się na skuteczność działania żelu.

Żel aloesowy Holika Holika

Żel aloesowy Holika Holika – działanie i zastosowanie

Główne zadanie żelu aloesowego to nawilżenie, odświeżenie i schłodzenie skóry. Żel aloesowy chroni też skórę przed utratą wody i podrażnieniami. Nawadniające i regeneracyjne działanie aloesu wspomagają ekstrakty roślinne, między innymi z wąkrotki azjatyckiej i pędów bambusa oraz kwiatu lotosu, a zawartość ekstraktu z ogórka odświeża, tonizuje i koi podrażnioną skórę. Żel aloesowy Holika Holika sprawdzi się więc genialnie teraz latem, gdy po zbyt długim przebywaniu na słońcu skóra jest zaczerwieniona, wysuszona i błaga o ulgę.

Żel aloesowy Holika Holika jest odpowiedni do stosowania zarówno na twarz jak i ciało, a także włosy.

Jak możemy stosować żel aloesowy Holika Holika?

→ Serum na włosy: Z pomocą żelu aloesowego Holika Holika wykonasz nawilżający kompres na włosy. Nałóż go na włosy od połowy długości do końca. Pamiętaj, że wyciąg z aloesu jest humektantem, a olej emolientem i świetnie się uzupełniają. Aloes zwiąże wodę we włosiu, a olej ją zatrzyma. Dlatego warto stosować je w duecie. Jeśli nie jesteś przekonana do samego olejowania włosów, może ta metoda bardziej się sprawdzi w Twoim przypadku? Nadaje się do każdego rodzaju włosów w szczególności łamliwych, suchych, zniszczonych prostowaniem, farbowaniem czy innymi zabiegami fryzjerskimi.

Żelem aloesowym można również smarować skórę głowy w przypadku problemów z podrażnieniami lub łupieżem. Żel nie obciąża i nie przetłuszcza włosów, nie trzeba go więc zmywać.

Więcej na temat stosowania aloesu na włosy przeczytasz w tym wpisie:

→ Krem nawilżający: żel z aloesu można stosować w zastępstwie kremu nawilżającego i tutaj również polecam nałożyć go cienką warstwą pod olej.

→ Krem w okolice oczu: żel aloesowy Holika Holika można również nałożyć w okolice oczu aby zniwelował opuchliznę i zmniejszył sińce pod oczami. Jest to świetna opcja przed większym wyjściem. Wtedy warto potrzymać żel w lodówce aby dodatkowo miał właściwości chłodzące.

→ Maseczka: Kiedy Twoja skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia, nałóż żel grubszą warstwą (ponownie – najlepiej zmieszany z olejkiem w proporcji 1:1) i daj skórze go wchłonąć.

→ Serum na noc: Jeśli w ciągu dnia nie masz czasu na taki maseczkowy zabieg, zaaplikuj żel aloesowy na całą noc, pod krem lub olejek. Rano skóra będzie wypoczęta, nawilżona i ukojona.

→ Chłodzący opatrunek: Zaaplikuj żel kiedy po zbyt długiej ekspozycji na słońce Twoja skóra będzie zaczerwieniona, piekąca i wrażliwa. Nasmaruj skórę po zabiegu kosmetycznym, gdy skóra potrzebuje ukojenia.

→ Ratunek po ukąszeniach: Żel aloesowy zadziała łagodząco na miejsce po ukąszeniu.

→ Balsam do ciała: Wymieszaj żel aloesowy Holika Holika z ulubionym olejem i nasmaruj partie ciała, w których skóra jest wyjątkowo przesuszona i podrażniona.

→ Po goleniu: Z żelu możesz skorzystać po depilacji, a Twój partner po goleniu twarzy. Żel aloesowy zmniejszy zaczerwienienia, złagodzi podrażnienia, będzie zapobiegał wrastaniu włosków i zapaleniu mieszków okołowłosowych.

→ Do rąk i stóp: Aloes sprawdzi się też w pielęgnacji stóp i dłoni w zastępstwie kremu.

Żel aloesowy Holika Holika – skład

Żel aloesowy Holika Holika nie zawiera parabenów, sztucznych barwników, olejów mineralnych i składników pochodzenia zwierzęcego.

Pełen skład: Aloe Barbadensis Leaf Juice, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Centella Asiatica Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Zea Mays (Corn) Leaf Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Polyacrylate, Carbomer, Triethanolamine, Fragrance, Phenoxyethanol

Żel aloesowy Holika Holika opinie

Dużym atutem w przypadku tego kosmetyku, oczywiście poza składem, jego jego opakowanie. Butelka ma kształt liścia aloesu i nie tylko ciekawie wygląda na łazienkowej półce, ale jest też poręczna. Plusem jest też bardzo solidne zamknięcie na kliknięcie – nie ma obaw, że coś wycieknie. Wydobywanie produktu jest wygodne, być może pod koniec trzeba się nieco bardziej wysilić ponieważ opakowanie jest dość twarde, ale dzięki temu że butelka „stoi na głowie” zawartość cały czas ścieka, więc myślę, że nie powinno to być bardzo problematyczne. Dodatkowo butelka jest zbudowana w taki sposób, że jej zawartość nie powinna wypływać nawet jeśli zostawimy otwarty aplikator.

Dodatkowe informacje:

  • opakowanie ma pojemność 250ml
  • przeznaczony do każdego typu cery ze szczególnym wskazaniem cery suchej, wrażliwej, dojrzałej, normalnej, skłonnej do podrażnień
  • do używania na włosy: suche / łamliwe, zniszczone
  • należy zużyć go w przeciągu półtora roku od momentu napoczęcia

Żel aloesowy Holika Holika – moja opinia

Żel aloesowy Holika Holika ma dla mnie dwie ogromne zalety – zawiera wysokie stężenie aloesu, który jest bardzo cenionym przeze mnie składnikiem oraz jest niezwykle uniwersalny.

Starałam się sprawdzić go w wielu sytuacjach, aby przekonać się, czy rzeczywiście zadziała. Był dla mnie ratunkiem kiedy spędziłam dzień na plaży, a wyjątkowo zapomniałam o kremie z filtrem. Przyniósł ukojenie spieczonej i zaczerwienionej skórze, dając przyjemne uczucie schłodzenia.

Świetnie nawilżał włosy po dłuższej ekspozycji na słońce. Nakładałam go wraz z olejkiem, trzymałam na włosach około godziny i zmywałam delikatnym szamponem. Włosy były po takim zabiegu błyszczące, nawilżone i sprężyste.

Żelem smaruję też miejsca po ukąszeniach, zarówno u siebie jak i u dzieci. Przynosi on oczekiwaną ulgę, a jego skład jest zdecydowanie lepszy od składu preparatów na ugryzienia, co jest dla mnie istotne, zwłaszcza pod kątem maluchów.

Żel aloesowy Holika Holika dość szybko się wchłania i nie pozostawia klejącej warstwy. Nadaje się nawet jako baza pod makijaż.

Jego konsystencja jest dość gęsta, nie ma żadnego koloru. Zapach określiłabym jako świeży ogórkowo-aloesowy, bardzo przyjemny. Jest bardzo wydajny, już niewielka ilość wystarczy do przeprowadzenia danego zabiegu.

W mojej łazience ten produkt zagości na stałe ze względu na mnogość możliwości jego wykorzystania i skład.

Jeśli temat aloesu w pielęgnacji Cię zainteresował na blogu znajdziesz obszerne artykuły w pełni mu poświęcone:

Mam nadzieję że dzisiejszy wpis zachęcił Cię do wypróbowania żelu aloesowego Holika Holika i sprawdzenia jego wszechstronnego działania. Jest to kosmetyk tak uniwersalny, że możesz używać go niezależnie od typu cery i rodzaju włosów. Tak więc koniecznie wprowadź go do swojej pielęgnacji i ciesz się rewelacyjnymi efektami jakie przynosi jego stosowanie!

A może już masz żel aloesowy w swojej kosmetyczce?

Ciekawe produkty w tym artykule

Przeczytaj także

Naturalny czynnik nawilżający NMF i jego rola w pielęgnacji skóry

Naturalny czynnik nawilżający NMF i jego rola w pielęgnacji skóry

Domowe zabiegi kosmetyczne – zrób to sama #zostańwdomu

Domowe zabiegi kosmetyczne – zrób to sama #zostańwdomu

Komentarze (15)

  1. D
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska
    2. K
    3. A
    4. A
    5. I
      Iza
      Na skórę tak. Jeśli chodzi o spożywanie aloesu w koktajlach, – mam tu na myśli aloes z donicy- czytalam, że do 12 roku życia niekoniecznie, ale chodzilo o regularne stosowanie, a nie sporadyczne.
  2. A
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska
      Olga Pietraszewska
      Zgadza się. Jednak warto pamiętać, że fenoeksyetanol nie jest zalecany kobietom w ciąży oraz w kosmetykach dla dzieci. Dodatkowo należy unikać go w okolicach błon śluzowych. Jego mała zawartość w kosmetyku raczej nie jest szkodliwa. Zwłaszcza, jeśli jest to jedyny kosmetyk w naszej łazience, który zawiera ten składnik w INCI.
    2. G
  3. M
    Mama Danuta
    Dostałam żel w prezencie na Dzień Matki jest rewelacyjny. Stosuję zarówno do twarzy, włosów jak i jako balsam do ciała. Polecam 100%
    Odpowiedzi ()
    1. Olga Pietraszewska
  4. S
  5. A
  6. A
    ALOES naturalna pielęgnacja twarzy – careofyourself
    […] stosować żel z aloesu zamiast kremu, wybierz żel wzbogacony ekstraktami i olejami roślinnymi (np. Holika Holika). Żel nakładaj cienką warstwą na oczyszczoną i stonizowaną skórę […]
  7. A

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany