Olej rycynowy na rzęsy

olej rycynowy na rzęsy

Olej rycynowy to bardzo popularny olej w kosmetyce. Ma szereg zastosowań w pielęgnacji włosów oraz twarzy. Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania o tym, jak stosować olej rycynowy na rzęsy.

Czy warto stosować olej rycynowy na rzęsy?

Olej rycynowy, czyli inaczej olej z nasion rącznika pospolitego jest bogaty w składniki odżywcze, takie jak witamina E, kwasy tłuszczowe oraz cenne minerały.
Efekty jakie możemy zauważyć po stosowaniu oleju rycynowego na rzęsy to:
  • wzmocnienie rzęs,
  • pogrubienie rzęs,
  • przyciemnienie rzęs,
  • mniejsze wypadanie rzęs.
Olej rycynowy to przede wszystkim naturalny sposób na wzmocnie rzęs i bardzo… tani. Duże opakowanie oleju rycynowego (100 ml) z wygodną pipetą, kupimy już za około 13 złotych.

Jak stosować olej rycynowy na rzęsy?

Aby zauważyć najlepsze efekty, należy stosować olej rycynowy na rzęsy codziennie. Olej nakładamy na oczyszczone rzęsy, więc jeżeli jest taka konieczność, wykonaj najpierw demakijaż.
Najprostszym sposobem aplikacji będzie nakładanie oleju na rzęsy szczoteczką. Możemy zakupić nową szczoteczkę specjalnie do tego celu, bądź też wykorzystać zużyte opakowanie po tuszu do rzęs. Oczywiście oczyśćmy najpierw szczoteczkę z resztek tuszu. Drugim sposobem jest aplikacja poprzez nasączony olejem wacik kosmetyczny bądź patyczek do uszu.
Jeżeli interesuje Cię głównie wzmocnienie rzęs przed wypadaniem, wskazane jest nakładanie go na linie podstawy rzęs. Do tego nada się idealnie patyczek kosmetyczny albo szczoteczka po eyelinerze.
Przy nakładaniu oleju na rzęsy, należy uważać aby nie przedostał się on do oczu, ponieważ może to spowodować podrażnienie oraz łzawienie, a w najlepszym przypadku uczucie dyskomfortu.
Jeśli gęstość olejku utrudnia aplikację, postaraj się delikatnie ogrzać pojemnik z olejkiem, by stał się bardziej płynny.

Jak długo trzymać olej rycynowy na rzęsach?

Nie ma przeciwskazaniach odnośnie trzymania oleju rycynowego na rzęsach przez kilka godzin. Aby zauważyć widoczną poprawę naszych rzęs, musimy olej nakładać na nie codziennie. Najwygodniej będzie zostawiać olej na rzęsach na całą noc. Olej rycynowy zmywamy rano ciepłą wodą, uważając aby zrobić to delikatnie, bez wykrywania włosków.

Po więcej informacji na temat zastosowania oleju rycynowego w pielęgnacji zapraszam tutaj:

Ciekawe produkty w tym artykule

Przeczytaj także

Oleje schnące. Czym się charakteryzują, do jakiej cery są przeznaczone?

Oleje schnące. Czym się charakteryzują, do jakiej cery są przeznaczone?

Olejek do oczyszczania twarzy i demakijażu – czy warto go stosować?

Olejek do oczyszczania twarzy i demakijażu – czy warto go stosować?

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany