Senkara

senkara

Senkara to polska marka kosmetyczna oferująca produkty wytwarzane ręcznie, które powstają we współpracy z Politechniką Warszawską.

Polskie kosmetyki naturalne Senkara

Za polską marką SENKARA stoi doktor chemii Elżbieta Senkara, która zapragnęła stworzyć własną linię kosmetyczną będącą odzwierciedleniem jej pasji do nauki i natury. Stąd jej produkty łączą tajniki chemii i kosmetologii z wysoką jakością składników pielęgnacyjnych. Każda buteleczka, pojemnik, słoik czy tubka, którą będziesz trzymać w dłoni, jest wynikiem jej wiedzy i doświadczenia. Wszystkie produkty wytwarzane są ręcznie w profesjonalnym laboratorium spełniającym rygorystyczne wymagania zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) i Dobrej Praktyki Higienicznej (GHP). Zanim do Ciebie trafią, są wnikliwie testowane poprzez badania dermatologiczne oraz testy oceny czystości mikrobiologicznej. Do tego każdy produkt jest zgłoszony w międzynarodowym systemie notyfikacji kosmetyków CPNP. Jest to równoznaczne z ich wysoką jakością oraz niezwykłą dbałością i bezpieczeństwem produkcji.

Opatentowane głębokie nawilżenie

Dzięki temu, że SENKARA prowadzi współpracę naukową z Katedrą Biotechnologii Środków Leczniczych i Kosmetyków Politechniki Warszawskiej, może pochwalić się wysokiej jakości produktami o unikatowych składach. Przykładem jest niespotykany nigdzie indziej bioferment, który świetnie penetruje skórę. Powstaje on w procesie dwufazowej fermentacji drożdży Saccharomyces cerevisiae. Produkcja jest chroniona patentem, a w efekcie otrzymywany jest lekki olej stosowany jako baza do kosmetyków wykazujący doskonałe właściwości nawilżające. Bioferment znajdziesz w serum do twarzy i przy regularnym stosowaniu możesz liczyć na głębokie nawodnienie skóry, przywrócenie jej elastyczności, a także ochronę przed utratą wilgoci.

Podobne produkty:

Naturalne mydła do pielęgnacji Senkara

Oferta SENKARA obejmuje kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała, a także mydła i hydrolaty. Spośród ciekawej oferty wyróżniają się ręcznie wytwarzane mydła, które – w zależności od rodzaju – mają właściwości głęboko oczyszczające, silnie nawilżające i odżywiające. Bez problemu znajdziesz idealne naturalne mydło SENKARA dla siebie, niezależnie, czy masz cerę normalną, suchą, wiotką, trądzikową, tłustą czy problematyczną. Kostki mają średnią twardość, do tego aksamitną powierzchnię i wydzielają kremową pianę, która w zależności od wariantu może pachnieć bananem w czekoladzie czy upajającym kokosem. Ich bazą jest przykładowo oliwa, olej kokosowy, nierafinowane masło shea, olej rycynowy i masło mango delikatne w działaniu, dzięki czemu są odpowiednie do codziennej pielęgnacji.

SENKARA w 2018 roku zajęła I miejsce w plebiscycie „Twórcy Piękna” organizowanym przez portal Trusted Cosmetics, który promuje firmy z branży urodowej produkujące naturalne kosmetyki.

Przeczytaj także

Kwas hialuronowy na twarz i włosy – dlaczego warto go stosować?

Kwas hialuronowy na twarz i włosy – dlaczego warto go stosować?

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany