Kategorie

Wyczyść filtr

Szampon bez silikonu

Szukasz szamponu bez silikonów ale nie masz ochoty analizować składu każdego produktu? Nic prostszego, specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy tą kategorię.

Czytaj więcejCzytaj mniej

W dobie rosnącego zainteresowania kosmetykami naturalnymi, coraz większą popularność zyskuje szampon bez silikonu. I choć wiele osób zwraca uwagę na to, że jego przydatność do użycia jest krótsza niż w przypadku kosmetyków z silikonami, szereg innych zalet sprawia, że można przymknąć oko na tego rodzaju niedogodność.

Szampon bez silikonu – największe zalety

Choć ludzka skóra ma za zadanie ochronę organizmu przed niekorzystnymi czynnikami, nie jest stuprocentowo szczelna. Także skóra głowy nie radzi więc sobie najlepiej przytłoczona dużą ilością sztucznych substancji. To właśnie dlatego, choć myjemy włosy regularnie i staramy się nie obciążać ich częstą stylizacją, narzekamy nie tylko na ich łamliwość, ale i na brak blasku i tendencję do przetłuszczania się. Naturalny szampon wolny od silikonu skutecznie przeciwdziała tego rodzaju problemowi. Ożywia zarówno włosy, jak i skórę głowy i już po kilku zastosowaniach możemy cieszyć się z pierwszych pozytywnych zmian.

Szampon bez silikonu nie jest zresztą rozwiązaniem, o którym należy myśleć jedynie w kontekście codziennej pielęgnacji. To także skuteczny sposób na radzenie sobie z wieloma poważniejszymi problemami. W tym kontekście najczęściej wspomina się o przetłuszczających się włosach. Po szampon wolny od silikonu warto jednak sięgnąć także wtedy, gdy włosy mają tendencję do wypadania w dużych ilościach oraz do łupieżu. Jego stosowanie zaleca się także bezpośrednio po zabiegach koloryzacyjnych. Ich świetne efekty często są okupione osłabieniem skóry głowy, dobrze więc, jeśli zaraz po farbowaniu nie będziemy się przyczyniać do dalszego obciążania włosów.

Szampon bez silikonu – działanie

Wbrew obawom niektórych użytkowników, szampony bez silikonu nie tylko doskonale się rozprowadzają, ale są też łatwe do spłukania. Ich pozostałości można usunąć dzięki strumieniowi letniej wody nie poświęcając tej czynności zbyt wiele czasu. Za stosowaniem szamponów bez silikonów przemawia także to, że są one rozwiązaniami przyjaznymi nie tylko naszym włosom, ale i środowisku naturalnemu. Zobacz również szampony bez SLS.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń