Kategorie

Wyczyść filtr

Maska z keratyną

Maska z keratyną to sprawdzony sposób na odżywienie i regenerację nawet bardzo zniszczonych włosów. Dowiedz się więcej o maskach z keratyną i sprawdź dostępne produkty.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Każda z nas ma inny rodzaj włosów i niezależnie od ich barwy oraz grubości, wystawione są one na różnorodnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia, które mogą następować na skutek stylizacji włosów oraz innych zabiegów fryzjerskich, a także przez wpływ zewnętrznych czynników, do jakich zalicza się mróz, przenikliwy wiatr oraz palące słońce. W każdej z takich sytuacji, włosy osłabiają się i potrzebują właściwego odżywienia i regeneracji.

Co zrobić, aby włosy odzyskały swój dawny połysk i blask? Czym najlepiej nawilżać włosy, aby zregenerować je po zabiegach fryzjerskich bądź niekorzystnym wpływie warunków atmosferycznych? Z pomocą przyjdą maski z keratyną.

Działanie maski z keratyną

Jeżeli mamy zniszczone oraz przesuszone włosy, warto zastosować maski do włosów. Jedną z dość popularnych i skutecznych masek do włosów jest maska z keratyną. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju kosmetyków, będziemy mieli wpływ na odbudowę włosa na całej jego długości.

Podstawą takiej maski, jak sama nazwa wskazuje jest keratyna, dzięki której odbudowuje się naturalna struktura włosa, działa regenerująco szczególnie na zniszczonych kosmetykami miejscach. Taka maska z keratyną w swoim składzie zawiera także zwykle argininę oraz kolagen. Oba składniki wpływają korzystnie na odbudowę struktury włosów od ich nasady aż po same końce. Arginina odpowiada za naturalne wzmocnienie włosów, natomiast kolagen zapewnia im właściwą warstwę ochronną.

Jak działa maska z keratyną na zniszczone włosy?

Z jednej strony wpływa korzystnie na nawilżenie i odżywienie suchych i zniszczonych włosów, z drugiej skutecznie wzmacnia ich końcówki. Jeżeli zdecydujemy się na regularne stosowanie maski z keratyną, zapewnimy im stały dopływ czynników regeneracyjnych i odżywczych, a tym samym przyczynimy się do tego, że włosy zawsze będą miękkie i sprężyste. Dzięki zastosowaniu maski z keratyną, zapobiegniemy także rozdwajaniu się końcówek.

Jeżeli chcemy, aby włosy zawsze lśniły i były zdrowe, powinniśmy regularnie korzystać z kuracji za pomocą maski z keratyną. Ten zabieg kosmetyczny jest wskazany szczególnie kobietom, które często rozjaśniają, farbują i prostują bądź mechanicznie falują włosy. Keratyna jako naturalne białko nadaje włosom naturalnego blasku, miękkości oraz połysku, czyli wszystkich cech pięknych i zdrowych włosów.

Wszystkie kobiety które mają długie i gęste włosy, powinny o nie właściwie dbać, a maska z keratyną jest idealnym kosmetykiem, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób można zregenerować włosy.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń