Kategorie

Wyczyść filtr

Maseczki koreańskie

Maseczki koreańskie cieszą się niezmienną popularnością na całym świecie, również wśród polskich klientek.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Maseczki koreańskie to jeden z najtańszych, najszybszych i najbardziej skutecznych kosmetyków do każdego rodzaju cery. Koreanki już wiedzą jak dbać o cerę na twarzy, teraz najwyższa pora, aby również Europejki dowiedziały się w jaki sposób używać tego fenomenalnego wynalazku koreańskiego, a tym samym w wyjątkowo łatwy sposób zadbać o kondycję cery na twarzy.

Maseczka w płachcie – co to oznacza?

Maski w płachcie, najczęściej występujący typ maseczek koreańskich, są jednorazowymi maseczkami do użytku zewnętrznego. Tego typu maseczki koreańskie to cienkie płachty wykonane z cienkiej bawełny bądź materiału hydrożelowego, który jest nasiąknięty odpowiednią ilością składników odżywczych. Po nałożeniu płachty na twarz, skóra chłonie wszystkie składniki odżywcze, a maska powinna znajdować się na twarzy dokładnie tyle czasu, ile zaleca producent. Zwykle jest to kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut.

Maseczka koreańska ma za zadanie maksymalnie nawilżyć, nawodnić i odżywić skórę twarzy. Jakie jeszcze zalety mają maseczki koreańskie? Jak już wspomnieliśmy wpływają regenerująco, zwężają pory, wpływają na rozjaśnienie skóry, łagodzą zmiany trądzikowe oraz działają przeciwzmarszczkowo.

Maseczki koreańskie – sposób użycia

Zastosowanie maseczki koreańskiej jest wyjątkowo proste. Jeżeli jest ona na materiale, wystarczy wyjąć ją z opakowania i położyć na skórę twarzy, tak aby obszar ust i oczu pozostał odkryty. Jeżeli pierwszy raz stosujesz maseczkę koreańską, zrób to ostrożnie, albowiem tego rodzaju maski są dość delikatne.

Ułóż się wygodnie na łóżku bądź w fotelu, wyciągnij maskę z opakowania, rozłóż ją i naciągnij na twarz. Kiedy nałożysz wilgotną maseczkę na skórze twarzy, poczujesz przyjemne nawilżenie i odświeżenie, a składniki zawarte w masce zaczną wnikać w skórę niemalże natychmiast.

W przypadku klasycznych form maseczek koreańskich (np. w kremie lub żelu), ich sposób stosowania nie różni się od masek z innych krajów. Należy nałożyć maseczkę na oczyszczoną skórę twarzy, trzymać przez czas wskazany przez producenta, następnie spłukać bądź wklepać resztki maseczki. Tutaj również warto zapoznać się z instrukcją użycia, aby uzyskać jak najlepszy efekt z poprawnie zastosowanego kosmetyku.

Warto stosować maski koreańskie zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Jedynym warunkiem jest wcześniej oczyszczona twarz, wszystko po to aby składniki jeszcze lepiej wniknęły w głąb cery. Po zastosowaniu maseczki koreańskiej można dodatkowo nawilżyć skórę twarzy za pomocą odpowiedniego kremu nawilżającego.

Ta kategoria jest pusta

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń