Kategorie

Wyczyść filtr

Maseczki koreańskie

Maseczki koreańskie cieszą się niezmienną popularnością na całym świecie, również wśród polskich klientek.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Maseczki koreańskie to jeden z najtańszych, najszybszych i najbardziej skutecznych kosmetyków do każdego rodzaju cery. Koreanki już wiedzą jak dbać o cerę na twarzy, teraz najwyższa pora, aby również Europejki dowiedziały się w jaki sposób używać tego fenomenalnego wynalazku koreańskiego, a tym samym w wyjątkowo łatwy sposób zadbać o kondycję cery na twarzy.

Maseczka w płachcie – co to oznacza?

Maski w płachcie, najczęściej występujący typ maseczek koreańskich, są jednorazowymi maseczkami do użytku zewnętrznego. Tego typu maseczki koreańskie to cienkie płachty wykonane z cienkiej bawełny bądź materiału hydrożelowego, który jest nasiąknięty odpowiednią ilością składników odżywczych. Po nałożeniu płachty na twarz, skóra chłonie wszystkie składniki odżywcze, a maska powinna znajdować się na twarzy dokładnie tyle czasu, ile zaleca producent. Zwykle jest to kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut.

Maseczka koreańska ma za zadanie maksymalnie nawilżyć, nawodnić i odżywić skórę twarzy. Jakie jeszcze zalety mają maseczki koreańskie? Jak już wspomnieliśmy wpływają regenerująco, zwężają pory, wpływają na rozjaśnienie skóry, łagodzą zmiany trądzikowe oraz działają przeciwzmarszczkowo.

Maseczki koreańskie – sposób użycia

Zastosowanie maseczki koreańskiej jest wyjątkowo proste. Jeżeli jest ona na materiale, wystarczy wyjąć ją z opakowania i położyć na skórę twarzy, tak aby obszar ust i oczu pozostał odkryty. Jeżeli pierwszy raz stosujesz maseczkę koreańską, zrób to ostrożnie, albowiem tego rodzaju maski są dość delikatne.

Ułóż się wygodnie na łóżku bądź w fotelu, wyciągnij maskę z opakowania, rozłóż ją i naciągnij na twarz. Kiedy nałożysz wilgotną maseczkę na skórze twarzy, poczujesz przyjemne nawilżenie i odświeżenie, a składniki zawarte w masce zaczną wnikać w skórę niemalże natychmiast.

W przypadku klasycznych form maseczek koreańskich (np. w kremie lub żelu), ich sposób stosowania nie różni się od masek z innych krajów. Należy nałożyć maseczkę na oczyszczoną skórę twarzy, trzymać przez czas wskazany przez producenta, następnie spłukać bądź wklepać resztki maseczki. Tutaj również warto zapoznać się z instrukcją użycia, aby uzyskać jak najlepszy efekt z poprawnie zastosowanego kosmetyku.

Warto stosować maski koreańskie zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Jedynym warunkiem jest wcześniej oczyszczona twarz, wszystko po to aby składniki jeszcze lepiej wniknęły w głąb cery. Po zastosowaniu maseczki koreańskiej można dodatkowo nawilżyć skórę twarzy za pomocą odpowiedniego kremu nawilżającego.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń