Kategorie

Wyczyść filtr

Glinka fioletowa

Glinka fioletowa jest popularnym składnikiem maseczek do twarzy i ciała. Zalecane jest również dodanie jej do szamponu, w celu pielęgnacji włosów.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Glinka fioletowa już od wieków jest kosmetykiem używanym w wielu częściach świata i nieustannie chwalonym ze względu na swoje spektakularne działanie. Jej wyjątkowość to przede wszystkim zasługa charakterystycznego dla niej bogactwa nie tylko w minerały, ale również w inne związki znane ze swojego pozytywnego wpływu na ludzkie zdrowie. Dziś jest wykorzystywana zarówno jako maseczka, jak i jako masło do ciała, dużą popularnością cieszą się jednak również okłady glinne.

Glinka fioletowa – dlaczego warto ją stosować?

Glinka fioletowa jest znana z tego, że pomaga w dolegliwościach bólowych stawów. Obecnie największą popularnością cieszy się jednak dlatego, że wspiera naturalną pielęgnację skóry. Działa łagodząco, pielęgnuje paznokcie pomagając usunąć przebarwienia i przyspieszając ich wzrost, a jednocześnie jest znana z tego, że oczyszcza i odświeża skórę głowy, co ułatwia radzenie sobie z przetłuszczającymi się włosami.

Stosowana jako masło do ciała glinka fioletowa pomaga zlikwidować rozstępy i cellulit, jest też nieoceniona, gdy zależy nam na wygładzeniu nierówności. To także jeden z najskuteczniejszych sposobów na przywrócenie naturalnego kolorytu skóry. Co warte podkreślenia, glinka może być wykorzystywana bez względu na to, z jakim rodzajem cery mamy do czynienia, choć najlepiej sprawdza się w odniesieniu do tej, która jest sucha, a do tego nieustannie sprawia wrażenie zmęczonej i zniszczonej.

Jak stosować glinkę fioletową?

Najprostszym sposobem skorzystania z możliwości glinki fioletowej jest wykonanie maseczki z jej udziałem. Ta może być stosowana nie tylko na twarz, ale również na całe ciało. Najlepsze rezultaty daje w takim przypadku glinka połączona z wodą, choć nie ma też żadnych przeciwwskazań do tego, aby wodę zastąpić hydrolatem. Znakomicie sprawdzi się w tym kontekście zarówno hydrolat z magnolii, jak i imbirowy. Wybór jest uzależniony przede wszystkim od tego, na jaki dodatkowy efekt liczymy. Jeśli maska ma być skuteczna, powinna pozostawać na skórze przez około 15 minut. Czasu tego nie należy jednak przekraczać, bo jeśli glinka zdąży wyschnąć, może podrażniać skórę.

Wykorzystanie glinki fioletowej w pielęgnacji włosów jest jeszcze prostsze. Wystarczy, że doda się ją do używanego na co dzień szamponu.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń