Bocoton produkty higieniczne

Kategorie

Wyczyść filtr
Bocoton produkty higieniczne

Bocoton produkty higieniczne

Bocoton to francuska marka akcesoriów higienicznych, które zostały wykonane ze 100% naturalnej bawełny.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Czy wiesz, że obecna produkcja “wacików” jest tak duża i tak bardzo ryzykowna dla środowiska, że Francja w 2020 roku zakazuje ich sprzedaży? Dokładnie! Jak przekazuje pozarządowa organizacja Surfrider, akcesoria higieniczne z tworzyw sztucznych jak waciki czy patyczki od kilku lat znajdują się w pierwszej dziesiątce najczęstszych śmieci na plażach obok worków, plastikowych butelek i ze szkła. Tym bardziej rośnie potrzeba szukania alternatyw, zwłaszcza że troska o środowisko powinna być priorytetem.

Płatki kosmetyczne, chusteczki, waciki i patyczki – zużywana jest tego naprawdę ogromna ilość, tym bardziej zadbaj o to, aby sięgać tylko po te z naturalnej bawełny, biodegradowalne i bezpieczne dla przyrody. Do tego, wybierając produkty higieniczne z naturalnej czystej bawełny, masz pewność, że są łagodne dla skóry – w końcu nie są bielone chemicznie – i takie właśnie są produkty z bawełny Bocoton.

Czym jest Bocoton?

Bocoton to francuska marka akcesoriów higienicznych, które zostały wykonane ze 100% naturalnej bawełny. Dzięki temu są niezwykle miękkie, bardzo chłonne i przeciwalergiczne, zatem stosowanie ich nie narusza bariery ochronnej skóry i charakteryzują się wręcz super delikatnością. Przystosowane są do codziennego użytku, patyczki wykonane są z papieru, a same produkty są biodegradowalne, co oznacza, że możesz je wyrzucać do śmieci organicznych. Mało tego, również opakowanie jest biodegradowalne, ponieważ jest wykonane ze skrobi kukurydzianej niemodyfikowanej genetycznie.

Produkty z organicznej bawełny Bocoton

Produkty kosmetyczne Bocoton opierają się na czystej bawełnie. Oznacza to, że pochodzi ona z upraw ekologicznych, bez GMO, jest wolna od pestycydów i chemicznych nawozów, niebielona chlorem i wykonana ze 100% włókien naturalnych. Bez lateksu, plastiku i ropopochodnych substancji chłonnych.

Wszystkie akcesoria BoCoton jak patyczki higieniczne i kosmetyczne, chusteczki, płatki kosmetyczne i waciki przystosowane są do codziennego użytku, mogą być stosowane przez osoby ze skórą wrażliwą oraz skłonną do podrażnień, oczywiście z zachowaniem zasad dotyczących właściwego użytkowania.

Pamiętaj: Nie wyrzucaj wacików i patyczków do toalety. Czasem są zatrzymywane przez system sieci przy wejściu do oczyszczalni ścieków, ale ich niewielki rozmiar powoduje to, że przemykają i mogą dostać się nawet do wód. Rozkładając się, uwalniają chemiczne zanieczyszczenia, mogą być też połknięte przez zwierzęta i powodować na przykład niedrożność jelit lub dziurawić ich narządy wewnętrzne.

Wybierając BoCoton, wspierasz Fair Trade

Wybierając Bocoton, wspierasz zrównoważone rolnictwo, ponieważ surowce pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych naturalnych plantacji, a cały proces produkcyjny, kontrolowany jest przez znaczące jednostki certyfikujące takie jak ECOCERT. Cały handel odbywa się zgodnie z zasadami Fair Trade – rolnicy są traktowani sprawiedliwie, otrzymują godne wynagrodzenie, a warunki pracy i socjalne są komfortowe i ludzkie.

Skoro naturalna pielęgnacja opiera się na eliminacji chemii i stosowania surowców przyjaznych dla skóry i środowiska, nie zapomnij również o naturalnych akcesoriach, które wesprą Cię w codziennym rytualne upiększającym. Dla większego bezpieczeństwa – swojego, domowników, a także środowiska – wybierz produkty bawełniane BoCoton!

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń