Środki czystości Sonett

Kategorie

Wyczyść filtr
Środki czystości Sonett

Środki czystości Sonett

Masz dość agresywnej chemii domowej, która nie tylko wytwarza niebezpieczne dla zdrowia opary, ale również zagraża zdrowiu domowników? Interesując Cię ekologiczne alternatywy? Mamy to!

Czytaj więcejCzytaj mniej

Niemiecka marka ekologiczna Sonett oferuje sprawdzone środki piorące, środki czyszczące oraz mydła do pielęgnacji całego ciała na bazie olejów i olejków roślinnych z kontrolowanych upraw ekologicznych. W ich składzie nie ma miejsca na kontrowersyjne składniki, które powszechnie uchodzą za agresywne. Co więcej, produkty pachną subtelną nutą pochodzącą z naturalnych olejków eterycznych, a w ich składzie znajdziesz substancje od wieków używane w domach jak na przykład sodę czy kredę.

Niemiecka marka ekologiczna SONETT

Od 1977 roku Sonett wdraża i godnie reprezentuje nowatorskie działania w zakresie produkcji ekologicznych środków piorących i czyszczących, które zyskały uznanie również na polskim rynku, otrzymując tytuł Eko-Laur Konsumenta 2009. Produkty tej niemieckiej marki dostępne są prawie we wszystkich krajach europejskich, trafiają również na rynki poza Europą, które coraz bardziej są świadome alternatyw dla niebezpiecznej dla środowiska, zdrowia człowieka i zwierząt popularnej chemii domowej.
Główna siedziba firmy znajduje się w Deggenhausertal w Niemczech, w pobliżu Jeziora Bodeńskiego.

Bezpieczna dla wody i Ziemi chemia domowa

Firma Sonett w swojej misji jasno zaznacza, że niezwykle ważna dla niej jest troska i poczucie odpowiedzialności za wodę, która podtrzymuje życie na Ziemi. Dlatego to właśnie wodę uznaje główny czynnik piorący i czyszczący, który nie wymaga agresywnych detergentów, tylko wspomagania w postaci łagodnych i w pełni biodegradowalnych surowców, takich jak mydła roślinne, cukrowe środki powierzchniowo czynne i minerały typu soda i silikaty. Dzięki temu właściwości wody są wzmocnione, ale również szybko wraca do naturalnego cyklu i odzyskuje właściwe dla siebie miejsce w naturze.

Sonett nie stosuje przy produkcji swoich ekologicznych produktów enzymów, petrochemicznych surfaktantów, petrochemicznych dodatków zapachowych, barwiących i konserwujących, wybielaczy optycznych itp. Do tego 100% oliwy z oliwek, oleju rzepakowego, oleju kokosowego i masła shea pochodzi z kontrolowanych upraw organicznych, podobnie jak 100% olejków eterycznych.

Połowa zużywanej przez SONETT energii elektrycznej pochodzi z GREENPEACE ENERGY, a druga połowa z niewielkiej elektrowni wodnej w sąsiedztwie firmie. Wspólnie z Camphill-Werkstätten Lehenhof korzysta z ciepłowni na zrębki drzewne.

Ekologiczne środki czyszczące

Jedną z podstawowych grup produktów marki SONETT są ekologiczne środki czyszczące. Znajdziesz tutaj mleczko do czyszczenia i szorowania, które wyśmienicie sprawdzi się w kuchni i łazience, mydło do mycia podłóg otwartoporowych z drewna, kamienia i ceramiki, które jednocześnie delikatnie natłuszcza powierzchnię, dając wrażenie ultraczystości i dbałości. Nie brakuje również płynów uniwersalnych do wszystkich powierzchni, które również świetnie myją i nabłyszczają okna, bez smug i zacieków. Są również odplamiacze, płyny do kuchni i łazience, środki do przypaleń i uporczywych plam… i wiele więcej.

W skrócie: pomyśl o tym, co potrzebujesz, aby utrzymać dom w doskonałej czystości, a zapewniamy, że marka Sonett ma to w swojej ofercie!

Ekologiczne środki piorące

Pranie i sprzątanie są podstawowymi czynnościami człowieka, można powiedzieć, że są nawet elementem kultury, jednak czynności te przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. Dlatego wybierając ekologiczne środki piorące, minimalizujesz swój wpływ na naturalne procesy zachodzące w naturze.

W ofercie Sonett w kategorii środki do prania znajdują się płyny piorące, płyny do płukania tkanin oraz odplamiacze. Na szczególną uwagę zasługuje odplamiające mydło galasowe, które świetnie sprawdza się przy trudnych plamach, zwłaszcza tych z rodzaju organicznych, jak krew. To, co łączy wszystkie te produkty, to dbałość o tkaniny oraz o skórę człowieka.

Mydła do pielęgnacji skóry całego ciała

Naturalne mydła na bazie olejów roślinnych SONETT są łagodne dla skóry i delikatnie myją, bez naruszenia warstwy ochronnej. Mydła w płynie nadają się do mycia rąk i całego ciała, mają odczyn zasadowy i doskonale sprawdzą się tam, gdzie przepisy zabraniają używania mydeł w kostce, jak np. w toaletach publicznych i biurowych, sklepach itd. Ich starannie opracowana receptura została wzbogacona o olejki eteryczne, hydrolaty oraz wyciągi roślinne, dzięki czemu możesz wybrać nutę zapachową i pielęgnację dla siebie. Do wyboru masz między innymi mydło różane z hydrolatem z róży damasceńskiej, mydło nagietkowe z wyciągiem z tej leczniczej rośliny czy mydło cytrusowe pachnące obłędnie trawą cytrynową.

Mydła w kostce Sonett sprawdzą się idealnie w gospodarstwach domowych i warsztatach. Wytwarzają delikatną pianę, która efektywnie usuwa wszelkie zabrudzenia oraz tłuszcz. Zawierają bio oleje roślinne, które pielęgnują skórę i pozostawiają ją odświeżoną, nawilżoną, bez uczucia ściągnięcia. Są to mydła w pełni dojrzałe, o długiej trwałości. Nie zawierają barwników, zapachów, wypełniaczy itd., czyli tego, co może wpływać niekorzystnie na kondycję skóry.

Oleje i olejki eteryczne używane do produkcji mydeł Sonett pochodzą w 100% z kontrolowanych upraw ekologicznych lub zbiorów roślin dziko rosnących. Olej kokosowy pochodzi z projektu Fair-Trade w Republice Dominikany, a oliwka z oliwek dostarczana jest przez spółdzielnie z Hiszpanii, Włoch i Grecji.
Certyfikowane produkty ekologiczne

Produkty SONETT mają przyznane ekologiczne certyfikaty EcoControl, EcoGarantie, Certyfikat Zrównoważonej Gospodarki CSE. Niektóre są wegańskie i wpisane na listę Vegan Society. Co istotne, znajdują się w dużych i pojemnych opakowaniach, dzięki czemu masz pewność, że posłużą Ci długo, a ich cena jest atrakcyjna - nie zwlekaj i zapraszamy na zakupy w myśl eko i własnych oszczędności!

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń