Kategorie

Wyczyść filtr

Peeling z glinki do skóry głowy

Masaż skóry głowy z użyciem naturalnych glinek gwarantuje nie tylko oczyszczenie, ale także skuteczną pomoc w walce z różnymi dolegliwościami skóry głowy.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Choć glinki kojarzymy przede wszystkim jako ważne składniki maseczek, za ich pomocą można dbać nie tylko o twarzy i ciało, ale również o skórę głowy. Glinki do skóry głowy są chwalone za niezwykłe działanie peelingujące. Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być jednak to, że nie mówimy wcale o ich jedynej zalecie.

Glinki do skóry głowy mają silne działanie oczyszczające. Warto je stosować jednak również dlatego, że działają przeciwzapalnie, a jednocześnie pozwalają na regulację poziomu sebum. Wiele z nich ma też właściwości odtłuszczające i pianotwórcze, a to sprawia, że mamy możliwość bezpiecznego mycia głowy przy ich użyciu. To doskonały sposób na oczyszczanie nie tylko skóry głowy, ale również włosów, które stają się bardziej miękkie, błyszczące i sprężyste. Ich stosowanie może okazać się doskonałym rozwiązaniem także wtedy, gdy na skórze głowy nadal znajdują się pozostałości produktów wykorzystywanych do układania i utwardzania fryzury, zwłaszcza że zwykłe szampony nie radzą sobie z wieloma z nich.

Wykorzystanie glinki do skóry głowy w praktyce wymaga zapoznania się z zaleceniami wydanymi przez jej producenta. Co do zasady jednak najlepszą opcją jest wymieszanie jej z wodą tak, aby uzyskać konsystencję, która wyda się nam najbardziej odpowiednia. Skład glinek do skóry głowy można dodatkowo wzmacniać. Zwykle w tym celu wykorzystuje się olejki, choć nic nie stoi na szkodzie temu, aby sięgać także po inne składniki, w tym zwłaszcza te, które mają naturalne pochodzenie. Same glinki także przynoszą najlepsze rezultaty wtedy, gdy nie są wzmacniane sztucznie.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń