Wstecz
Płytka Gua Sha do masażu twarzy - kwarcowa

Fluff Płytka Gua Sha do masażu twarzy - kwarcowa

45,00 zł
Dodaję...

Opis

Płytka Gua Sha do masażu twarzy - kwarcowa

Masaż płytką Gua Sha łagodzi napięcie i pomaga rozluźnić mięśnie, dzięki czemu poprawia się owal i wygląd twarzy. Wygładza zmarszczki, poprawia jędrność, wspomaga detoksykację.

Tradycyjny rytuał Gua Sha działa jak naturalny lifting - wygładza zmarszczki oraz ujędrnia skórę. W czym tkwi jego sekret? W odróżnieniu od rollera, Gua Sha ma całkiem inną formę. Masaż płaską, kamienną płytką wymaga większego nacisku i bardziej przypomina drapanie. Podczas gdy wałek przynosi kojące uczucie chłodu, Gua Sha pobudzająco rozgrzewa skórę.

Kamień do masażu Gua Sha wykonany został z różowego kwarcu, który ma za zadanie wyzwolić pozytywne emocje. Chińczycy nazywają go „kamieniem miłości”. Zgodnie z ludowymi wierzeniami łagodzi wszelkie dolegliwości sercowe i układu krążenia. Dodatkowo różowy kwarc poprawia pamięć i likwiduje ospałość. Wspomaga również układ immunologiczny, zwiększając odporność na choroby. Masaż twarzy kamieniem wywodzi się z chińskiej medycyny tradycyjnej. W języku Państwa Środka „gua” oznacza skrobanie, a „sha” czerwony ślad. Już sama nazwa podpowiada jak wygląda masaż i z czym może się wiązać. Nie ma się jednak czego obawiać. Delikatne zaczerwienienie to oznaka poprawy krążenia krwi.

Masaż wykonuj na dobrze oczyszczonej skórze, od jej środkowego obszaru . Koniecznie zaaplikuj kilka kropli swojego ulubionego serum lub olejku do pielęgnacji twarzy, aby bez trudu wykonać zabieg. Każdy ruch powtórz po 5-10 razy.

Na jakie efekty możesz liczyć systematycznie masując twarzy płytką Gua Sha?

 • ujędrnienie skóry
 • spłycenie zmarszczek
 • podniesienie policzków
 • podniesienie linii brwi
 • poprawienie owalu twarzy
 • zniwelowanie obrzęków 
 • zmniejszenie cieni pod oczami

 

Jak wykonać masaż płytką Gua Sha?

 1. Zabieg zacznij od szyi. Aby udrożnić kanał drenażu limfatycznego rozmasuj okolicę nadobojczykową. Następnie od podstawy szyi pociągnij delikatnym ruchem w kierunku brody.
 2. Kolejny etap to podbródek. Zaczynając od środka przesuwając płytkę wzdłużnymi oraz promienistymi ruchami w kierunku tylnej części ucha.
 3. Następnie czas na szczękę. Zaczynając od brody przesuwaj płytkę do góry i na zewnątrz w stronę ucha. Co jakiś czas wykonaj ruch od ucha w kierunku węzłów nadobojczykowych.
 4. Kolejny element to policzki. Tutaj podobnie jak poprzednio, masuj do góry i na zewnątrz, od nosa w kierunku ucha.
 5. Masuj skórę pod oczami od wewnętrznego kącika oka w kierunku ucha. Ponieważ ten obszar jest bardzo wrażliwy, pamiętaj by robić to delikatnie i z wyczuciem.
 6. Ostatnim etapem jest czoło. Zacznij od jego środka (punkt pomiędzy brwiami). Masując w górę nad obszarem oka przejdź stopniowo wzdłuż linii włosów w kierunku ucha, by wypchnąć toksyny w stronę węzłów chłonnych.

gua sha jak wykonać masaż 

Jak pielęgnować płytkę Gua Sha?

Kamień Gua Sha najlepiej czyścić wilgotną ściereczką po każdym użyciu. Pozwoli to na pozostałości kosmetyku (o ile go używaliśmy) oraz nie wpłynie na właściwości kamienia. 

Plytki Gua Sha nie powinno się zamrażać.

Należy chronić ją przed dziećmi.

Piękno kamienia naturalnego nie pozwala na zrobienie dwóch identycznych płytek, dlatego każda z nich jest niepowtarzalna i może nieznacznie różnić się kształtem, rozmiarem lub kolorem. W zależności od kamienia mogą przyjąć kolor od przeźroczystego, przez biały, aż po mocny róż. Bez obaw! Mimo to gua sha zachowuje swoje właściwości i nie wpływa to na jakość masażu.

 

Pokaż cały opis

Cechy

Termin ważności: nie dotyczy
Waga: 50g
Kraj producenta: Polska

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń