Jak pakujemy paczki? Less waste!

Duża staranność, mało odpadów – tak właśnie pakujemy!

Jak najlepiej zapakować kosmetyki naturalne? W materiały jak najbardziej przyjazne dla środowiska! W Triny pakujemy ekologicznie. Troszczymy się zarówno o to, by zamówione produkty trafiły do Ciebie w idealnym stanie, jak i o naszą planetę. Nie chcemy generować odpadów! Zależy nam na ochronie środowiska, dlatego zabezpieczamy kosmetyki naturalnymi materiałami, które można poddać recyklingowi! Chcesz zobaczyć, jak przygotowujemy Twoją paczkę do wysyłki? Poniżej opisujemy proces pakowania krok po kroku! Sprawdź, czego możesz spodziewać się w środku!

Czy to się nie potłucze?

Wszystkie szklane buteleczki zabezpieczamy papierem kraft (makulaturowym) o strukturze plastra miodu, który doskonale dopasowuje się do kształtu produktów, chroniąc je przed wstrząsami i uszkodzeniem w czasie transportu. Kosmetyki w szklanych opakowaniach owijamy też bibułą zabezpieczającą delikatne powierzchnie przed zarysowaniami. Buteleczki są więc należycie chronione przed rozbiciem i powstaniem nieestetycznych rys, w dodatku zapakowane w tworzywa, które wyglądają ciekawie i niebanalnie! Kiedy otworzysz paczkę, przywita Cię miły widok!

 Czy to się nie potłucze? 2     Czy to się nie potłucze? 1

Produkty w butelce marki KTC jako jedyne zabezpieczamy dodatkowo tekturowymi tubami. Takie ruloniki chronią między innymi wodę różaną, olejek jaśminowy, wodę z kewry czy olej lniany. Tekturowa tuba jest niezbędna, aby takie produkty przetrwały transport – wiemy to z doświadczenia! Tuby zabezpieczane są plastikowymi korkami, które pochodzą z recyklingu i są niemu poddawane.

 Czy to się nie potłucze? 3     Czy to się nie potłucze? 4

Czy do zabezpieczania produktów używacie folii?

Obecnie przy pakowaniu wszystkich zamówień nie wykorzystujemy żadnej folii! Taśma klejąca której używamy w niektórych przypadkach jest papierowa, a nasze firmowe pudełka, które pochodzą z recyclingu są wyposażone w pasek klejący.

Czy do zabezpieczania produktów używacie folii?     Czy do zabezpieczania produktów używacie folii? 2

Czy używacie chrupek do wypełniania paczek?

Wszystkie paczki wypełniamy papierem kraft, czyli papierem wykonanym z makulatury. Takie naturalne tworzywo idealnie nadaje się do owijania. Jest odporne na rozdarcia, dlatego dobrze zabezpiecza produkty wewnątrz paczki. Co ważne, papier kraft jest w 100% przeznaczony do recyklingu, dlatego można go po raz kolejny przetworzyć! Wybierając ten materiał, chronimy zamówione przez Ciebie produkty, ale też środowisko, ograniczając liczbę produkowanych odpadów! Może się zdarzyć, że w Twojej paczce znajdą się chrupki, ale nie martw się! Są to chrupki z drugiego obiegu, które otrzymaliśmy wraz z dostawą towaru i najczęściej są to chrupki wykonane ze skrobii - w 100% rozpuszczalne w wodzie.

Czy dodajecie gratisy do zamówień?

Lubimy rozpieszczać naszych klientów gratisami, natomiast staramy się żyć w zgodzie z ideą "less waste". Do przygotowanej paczki dołączamy więc jedynie próbkę kosmetyku z naszej oferty i słodki upominek w postaci mlecznej krówki. Chcemy w ten sposób zadbać o Ciebie jeszcze lepiej, zrobić dla Ciebie coś miłego!  

Czy dodajecie gratisy do zamówień?

Jakie próbki dołączacie do zamówień?

Trudno przewidzieć, jakie będą to produkty. Niestety, nie zawsze mamy wpływ na to, co dostajemy od producentów. Zamiast na próbkach, które generują masę odpadów (duże opakowania są zdecydowanie bliższe duchowi less waste!), wolimy skupić się na negocjowaniu niższych cen, by móc zaoferować Ci Twoje ulubione produkty jeszcze taniej. Chcesz otrzymać od nas próbkę konkretnego kosmetyku? Możesz poprosić o to w uwagach do zamówienia! Wszystkie tego typu prośby czytamy, lecz nie zawsze jesteśmy w stanie je spełnić. W miarę możliwości postaramy się dołączyć do przesyłki próbkę, o jaką prosisz, lecz nie obiecujemy, że uda się to zrobić. Sami nie produkujemy próbek i polegamy na tym, co otrzymamy od producentów, z którymi współpracujemy.

Jak wdrażacie w życie less waste?

Idea less waste jest Ci szczególnie bliska? Wolisz, żeby w paczce znalazło się tylko niezbędne minimum, czyli wyłącznie to, co zamawiasz i zabezpieczenia? Napisz nam o tym w uwagach do zamówienia! Wewnątrz paczki nie znajdą się wtedy żadne dodatkowe próbki ani cukierki. Naprawdę szanujemy świadome zakupowe wybory i chcemy ułatwić Ci życie w zgodzie z naturą! Po zabezpieczeniu zamówionych przez Ciebie produktów, po prostu wypełniamy wolną przestrzeń papierem kraft i zamykamy paczkę. W jej wnętrzu nie znajdziesz więc żadnych dodatków, których nie chcesz! 

Dodatkowo oferujemy sposób dostawy zamówień za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD. Dostawy za pośrednictwem tego przewoźnika są neutralne dla środowiska. Oznacza to, że ślad węglowy pozostawiony przez każdą paczkę wysłaną za pośrednictwem DPD jest równoważony poprzez współfinansowanie projektów czystej energii na całym świecie. Super, prawda?

Jak rozpoznam że paczka jest oryginalna i nie była wcześniej przez nikogo otwierana?

Wszystkie paczki pakujemy w firmowe kartony Triny, żeby już na pierwszy rzut oka wiadomo było, że to przesyłka właśnie od nas! Nasze kartony wyposażone są w pasek klejący dlatego nie używamy zbędnej taśmy. Dzięki temu zabezpieczeniu zamówione produkty nie wysypią się z kartonu ani nie uszkodzą w transporcie. Nie zostaną też przepakowane przez firmę kurierską. Aby otworzyć paczkę trzeba pociągnąć za odstającą plombę, która oddzieli klapę od reszty kartonu. Jeżeli otrzymasz paczkę z uszkodzoną plombą lub zaklejoną taśmą inną niż papierowa - kategorycznie odmów jej przyjęcia! Z pewnością taka przesyłka nie opuściła naszego magazynu! Pamiętaj, że nienaruszona plomba jest gwarancją tego, że nikt wcześniej nie otworzył paczki przed Tobą. Obejrzyj paczkę dokładnie - jeżeli dotarła ona do Ciebie w foliopaku lub nosi loga firmy kurierskiej (np. na taśmie foliowej), to oznacza, że została ona przepakowana przez przewoźnika w trakcie transportu. Koniecznie sprawdź czy dotarła do Ciebie kompletna i niezniszczona zawartość.

Jak rozpoznam że paczka jest oryginalna i nie była wcześniej przez nikogo otwierana? 1     Jak rozpoznam że paczka jest oryginalna i nie była wcześniej przez nikogo otwierana? 2

Co robić gdy paczka nosi ślady uszkodzenia?

Na paczce znajdziesz instrukcję dotyczącą tego, co zrobić w przypadku, gdy karton nosi ślady zniszczenia. Przekazuje też proste instrukcje, za którymi trzeba podążać, żeby proces reklamacji przebiegł jak najszybciej. Kiedy paczka dotrze już do Twoich drzwi, obejrzyj ją dokładnie i sprawdź, czy nie została naruszona, zgnieciona i nie nosi żadnych innych śladów uszkodzeń. Jeśli zauważysz coś, co budzi zastrzeżenia, koniecznie spisz protokół szkody z przewoźnikiem. Przyda się on do zgłoszenia reklamacji. Zespół Triny stara się, żeby paczka dotarła do Ciebie w idealnym stanie. Jeśli jednak przesyłka zostanie uszkodzona, koniecznie skontaktuj się z nami i wspólnie rozwiążemy problem!

Co robić gdy paczka nosi ślady uszkodzenia? 1     Co robić gdy paczka nosi ślady uszkodzenia? 2


został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń