Kategorie

Wyczyść filtr

Maseczka z węglem aktywnym

Wypróbuj oczyszczające maseczki do twarzy z węglem aktywnym. Dostępne w różnych formach: w kremie, żelu, w płachcie oraz peel-off.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Co to jest węgiel aktywny i dlaczego jest stosowany również w kosmetyce? Kto powinien korzystać z maseczek z węglem aktywnym? W jaki sposób stosować maseczki z węglem aktywnym, aby właściwie dbać o skórę? Węgiel aktywny jest dość znanym i popularnym składnikiem kosmetyków. Najczęściej występuje w czarnych maskach do twarzy, zwanych fachowo maseczkami z węglem aktywnym. Tego rodzaju maseczki mają silne działanie oczyszczające, dzięki czemu możemy skutecznie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i uwolnić z toksyn zatkane pory.

Od kiedy właściwości węgla aktywnego zostały odkryte w kosmetyce, stał się on nieodłącznym składnikiem szamponów, żeli do mycia twarzy i ciała, mydeł, kremów, peelingów oraz masek oczyszczających.

Jakie ma działanie węgiel aktywny? Przede wszystkim doskonale oczyszcza skórę, przyciągając i pochłaniając szkodliwe toksyny. Ma także silne właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne oraz kojące i rozjaśniające wszelkie przebarwienia skórne. Co najważniejsze węgiel aktywny jest dla skóry łagodny, nie powodując żadnych podrażnień i nie zaburzając bariery ochronnej skóry.

Najlepsza maseczka z węglem aktywnym

Jednym z najpopularniejszych rodzajów kosmetyków, zawierających węgiel aktywny są czarne maseczki do twarzy. Mają one działanie antybakteryjne i głęboko oczyszczające a także nawilżające. Dlatego maski są polecane dla osób z każdym rodzajem cery, doskonale nadadzą się dla osób z cerą suchą i wrażliwą, a także dla osób z cerą tłustą.

Regularne stosowanie maseczek z węglem aktywnym nie tylko wpływa antybakteryjnie i oczyszczająco, ale również pozwala na znakomite odświeżenie skóry. Twarz staje się widocznie gładsza i nawilżona, cera jest oczyszczona z wszystkich zbędnych zanieczyszczeń i toksyn, dzięki czemu odzyskuje blask i zdrowy wygląd. Zaleca się stosowanie masek z węglem aktywnym 1-2 razy w tygodniu.

Jak stosować maseczkę z węgla aktywnego?

Kupując maseczkę z węgla aktywnego warto zwrócić uwagę czy zawiera również inne ważne składniki oczyszczające i nawilżające. Najlepszym wyborem jest maseczka peel- off, którą nakłada się bezpośrednio na skórę twarzy, czekając do wyschnięcia. Po około 20 minutach maseczkę można ściągnąć jednym ruchem ręki, wszystkie zanieczyszczenia oraz martwy naskórek pozostają na maseczce, dzięki czemu cera jest gładka, lśniąca i odświeżona. Maseczka z węgla aktywnego nie ma działania wysuszającego, mimo to zaraz po zastosowaniu maseczki, zaleca się skórę twarzy odpowiednio nawilżyć.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń