Wstecz
Pitta Dosha Balance- herbatka ziołowa z serii Balance Me Ayurveda, 50 g

Brown House & Tea Pitta Dosha Balance- herbatka ziołowa z serii Balance Me Ayurveda, 50 g

26,12 zł

Opis

Pitta Dosha Balance- herbatka ziołowa z serii Balance Me Ayurveda, 50 g

Herbatka ma zadanie zrównoważyć poziom doszy PITTA, oddziałując tonizująco, wychładzająco i lekko uspokajająco. Dzięki odpowiednio dobranym surowcom, doskonale spełnia to zadanie.

Herbatka ajurwedyjska PITTA DOSHA BALANCE to kompozycja organicznych ziół i olejków, które są stosowane w Ajurwedzie od tysiącleci. Osoby typu PITTA są z natury temperamentne, bowiem dominuje u nich żywioł ognia. Pitta z natury jest gorąca, ostra, a więc, by ją zbalansować, doskonale sprawdzą się wychładzające zioła o słodkim lub gorzkim, a także cierpkim smaku.

Jaka jest PITTA?

Osoby typu Pitta są najczęściej bardzo temperamentne i odznaczają się silną wolą. Dosyć szybko się irytują i bywają zawistne i zazdrosne. Są odważne, zorganizowane i uwielbiają planować. Mają raczej średnią budowę ciała i przeciętną tendencję do tycia. Ich włosy nie są ani cienkie, ani przesadnie grube – można powiedzieć, że mieszczą się pomiędzy Vatą a Kaphą. Są raczej jasne lub rude. U osób typu Pitta często występują piegi i płaskie znamiona w postaci pieprzyków. Mają rumianą, jasną skórę z tendencją do oparzeń. Mają także tendencję do stanów zapalnych i wewnętrznych i zewnętrznych. Miewają problemy z nadkwaśnością, swędzeniem i wzrokiem. Gorąca Pitta, by się zrównoważyć, potrzebuje chłodu, spokoju, dobrych emocji i łona natury. Powinna unikać nadmiaru wrażeń i nadmiernego działania. Dobrze jej zrobią wizyty na basenie, oraz chłodzące kąpiele, jak i uspokajająca joga.

Co robi magię?

  • Lukrecja, której słodki smak bardzo dobrze równoważy gorącą PITTĘ, ma działanie tonizujące i odżywcze. Świetnie sprawdza się w przypadku refluksu i nadkwaśności.
  • Nasiona kopru włoskiego to doskonałe remedium wzmacniające układ trawienny. Ma działanie wychładzające, a smak słodki, więc rewelacyjnie równoważy doszę PITTA. Dodatkowo uspokaja, relaksuje i zwalcza stany zapalne w organizmie.
  • Pokrzywa to znana i ceniona roślina o smaku gorzkim i cierpkim, czyli posiada naturalną zdolność obniżania nadmiary PITTA w ciele. Działa odbudowująco na tkanki, wzmacniająco na nerki, a także detoksykująco.
  • Mięta świetnie sprawdzi się podczas upałów, gdyż wychładza i tonizuje nasze ciało. Bardzo dobrze reguluje trawienie i działa rozkurczowo. Dzięki swojemu działaniu uspokajającemu, poprawia nasze zdolności percepcyjne w stanie nadmiernego stresu.
  • Kolendra w Ajurwedzie ma niezliczoną ilość zastosowań. To roślina dla wszystkich trzech dosz, lecz w przypadku doszy PITTA jej działanie jest wyjątkowo cenione. Wpływa bowiem na regulacje zbyt silnego ognia trawiennego oraz łagodząco na stany zapalne wewnątrz i zewnątrz ciała. Każda PITTA powinna mieć ją w swojej ziołowej apteczce.
  • Lawenda, która ma działanie uspokajające i kojące układ trawienny, to idealnie ziele dla doszy PITTA. Ma wpływ również na stan naszej skóry i łagodzi stany zapalne.
  • Olejek pomarańczowy ma działanie poprawiające nastrój, dlatego dobrze sprawdzi się w przypadku zaostrzonej, ognistej doszy PITTA.

Skład:

Korzeń lukrecji *, koper włoski *,  liście pokrzywy *, liście mięty zielonej*, olejek pomarańczowy*, kolendra *, kwiaty lawendy*

* z upraw ekologicznych

Nie zaleca się spożywania lukrecji przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. 

Pokaż cały opis

Cechy

Termin ważności:podany na opakowaniu
Waga:50 g
Kraj producenta:Polska

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń