Kategorie

Wyczyść filtr

Peeling kawowy

Peelingi kawowe do ciała to seria kosmetyków, które umożliwiają pozbycie się martwego naskórka. Ich stosowanie jest najlepszym sposobem na uwolnienie skóry od zanieczyszczeń oraz przygotują ją do innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Zalety peelingu kawowego

Peeling kawowy jest rekomendowany zarówno miłośnikom kawy, jak i osobom, które nie przepadają za tym napojem. Nie może być jednak inaczej. O ile picie kawy nadal wzbudza kontrowersje, a picie jej w nadmiarze jest z pewnością niekorzystne dla zdrowia, o tyle wpływ kawy na skórę można uznać za wyjątkowo dobry. Peelingi kawowe są reklamowane jako kosmetyki o działaniu oczyszczającym, wygładzającym i ujędrniającym. Osoby sięgające po nie potwierdzają ich skuteczność.

Kofeina, która jest obecna w kawie zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że jest bogata w przeciwutleniacze. Stosując peelingi kawowe można więc zapewnić skórze skuteczną ochronę przed wolnymi rodnikami. Regularne zabiegi eliminują mikrouszkodzenia komórek skóry, sprawiają przy tym, że mniejsze jest ryzyko pojawienia się przebarwień. Nie jest to jednak jedyna właściwość peelingu kawowego, która zasługuje na naszą uwagę. Wcale nie mniej ważne jest to, że zawarte w kawie polifenole spowalniają tempo, w jakim skóra się starzeje. Na podkreślenie zasługuje również to, że peelingi kawowe mają korzystny wpływ na krążenie limfy i krwi. Rozbijają w ten sposób komórki tłuszczowe i usuwają toksyny. Są polecane osobom marzącym o pozbyciu się cellulitu nawet, jeśli ten ostatni przyjął już zaawansowaną postać. Regularne stosowanie peelingu kawowego przyczynia się do tego, że nasza skóra staje się bardziej promienna. Najlepsze kosmetyki tego rodzaju wykorzystują też zdolność kofeiny do modelowania sylwetki.

Jak wybrać najlepszy peeling kawowy?

Peelingi kawowe różnią się między sobą składem. Najlepsze z nich bazują na naturalnych składnikach. Ich producenci dążą przy tym do tego, aby ich lista nie była przesadnie długa. Przed zakupem peelingu kawowego dobrze jest też upewnić się, że w jego skład nie wchodzą barwniki i konserwanty. Te wydłużają czas przydatności kosmetyku do stosowania, przyczyniają się jednak również do tego, że peeling może podrażniać delikatną skórę.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń