Kategorie

Wyczyść filtr

Szampon z keratyną

Szampon z keratyną to jeden z najpopularniejszych kosmetyków gwarantujących, że nasze włosy będą nie tylko piękne i zdrowe, ale również lśniące. 

Czytaj więcejCzytaj mniej

Jego regularne stosowanie daje nam możliwość osiągnięcia w domowym zaciszu tego, co zwykle kojarzy się nam przede wszystkim z salonem kosmetycznym.

Czym jest keratyna?

Keratyna jest białkiem stanowiącym jeden z budulców włosów, mamy więc z nią do czynienia w samej ich strukturze. Niestety, nieodpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, w tym choćby stosowanie szamponów z alkoholem oraz siarczanami, przyczyniają się do tego, że łuski włosów rozchylają się, a to z kolei prowadzi do utraty cennych składników, w tym również keratyny. Jej niedobory można uzupełnić w salonie fryzjerskim, cennym wsparciem może okazać się jednak także właściwy szampon.

Szampon z keratyną – zalety

Szampon z keratyną znany jest przede wszystkim ze swojego działania nawilżającego przeciwdziałającego zjawisku wysuszania włosów. Nie jest to jednak jedyna jego zaleta. Stosowany regularnie zwiększa także wytrzymałość włosów, dodaje im sprężystości i sprawia, że ich atutem ponownie staje się naturalny blask. Warto się nim zainteresować także dlatego, że jest skutecznym sposobem na walkę z puszeniem się włosów.

Szampon z keratyną – na co zwrócić uwagę?

Tym, co powinno mieć dla nas kluczowe znaczenie przy wyborze szamponu, jest jego skład. Obecność keratyny nie musi przecież gwarantować sukcesu kuracji, jeśli mamy do czynienia z kosmetykiem, którego skład bazuje również na SLES-ach, silikonach oraz substancjach zapachowych. Już po zakupie warto zapoznać się też ze szczegółowymi wytycznymi producenta odnoszącymi się do stosowania szamponu.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń