Kategorie

Wyczyść filtr

Odżywki do włosów wysokoporowatych

Odpowiednia odżywka to podstawa w pielęgnacji włosów wysokoporowatych. W tej kategorii znajdziesz odżywki do mycia (metoda OMO), jak również odżywki dociążające włosy i nawilżające.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Odżywka do włosów o wysokiej porowatości nie tylko do OMO

Oprócz usuwania zanieczyszczeń odpowiednim szamponem do włosów wysokoporowatych, ważne jest stosowanie odżywek do włosów wysokoporowatych, zwłaszcza emolientowych, na przykład z olejkiem arganowym, które lekko dociążą włosy i nadadzą im sprężystości. Odżywka przyda się do mycia włosów metodą OMO, chociaż u posiadaczek włosów wysokoporowatych kręconych, pomocne może okazać się mycie ich wyłącznie odżywką.

Włosy, które uległy zniszczeniu wskutek nieprawidłowej pielęgnacji lub stylizacji, potrzebują odbudowy w oparciu o równowagę PEH (proteiny, emolienty, humektanty).

Czego potrzebują włosy wysokoporowate:

  • Odżywka proteinowa, która sprawi, że Twoje włosy będą wzmocnione i mniej podatne na uszkodzenia, z czasem staną się też sprężyste i błyszczące.
  • Odżywka emolientowa, czyli niezastąpione natłuszczacze, które wygładzają i uelastyczniają suche, niesforne włosy.
  • Odżywka humektantowa do wysokoporów, która nawilża włosy, nadając im połysk.

Dobrze będzie, jeśli odżywki z tych trzech grup zagoszczą w Twojej łazience. Dzięki temu dostarczysz im maksimum wartości odżywczych w różnym stężeniu. Najpewniej też będziesz zaskoczona tym, jak bardzo Twoje włosy będą „spijać” z tych kosmetyków wszystko to, co najlepsze!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń