Kategorie

Wyczyść filtr

Szampony do włosów suchych

Włosy suche i zniszczone wymagają delikatnej, ale skutecznej pielęgnacji. Sprawdź proponowane przez nas szampony do włosów suchych.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Suche włosy są problemem, z którym zmagają się kobiety i mężczyźni. Nietrudno jest zresztą domyślić się, że nasze włosy potrzebują nawilżenia. Zwykle świadczy o tym zarówno ich puszenie się, jak i elektryzowanie, brak odpowiedniej ilości wody przyczynia się przy tym również do łamliwości włosów, rozdwajania się ich końcówek oraz intensywnego wypadania. Pomóc mogą nam dobre szampony do włosów suchych, przyda się jednak także wiedza na temat zabiegów pielęgnacyjnych, które będą im sprzyjać. Zobacz również Najlepsze szampony do włosów zniszczonych – Ranking TOP 10 w 2022 roku.

Dlaczego włosy się przesuszają?

Przesuszanie włosów jest zjawiskiem, za które odpowiada co najmniej kilka czynników. Zwykle wspomina się w tym kontekście o ich nieodpowiedniej codziennej pielęgnacji, w tym zwłaszcza o stosowaniu szamponów, które obciążają włosy i skórę głowy. Warto pamiętać jednak i o tym, że o nieprawidłowej pielęgnacji mówi się także w kontekście wysokiej temperatury. Włosy tracą wilgoć w upalne dni, przyczynia się jednak do tego również suszenie ich gorącym powietrzem oraz częste stosowanie lokówki i prostownicy.

Wysuszanie pasm włosów sprawia, że tracą swoją warstwę ochronną, a to z kolei prowadzi do otwarcia się łusek. W rezultacie włosy stają się coraz bardziej splątane, nie chcą się układać, odkształcają się i wymagają coraz mocniejszych kosmetyków, aby stworzyć fryzurę mającą atut trwałości. Niestety, ponownie oznacza to sięganie po środki zawierające w swoim składzie siarczany i silikony, a to zwiększa tendencję włosów do puszenia się i rozdwajania.

Szampony do włosów suchych – o czym pamiętać?

Uporanie się z problemem suchych włosów nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia ze zjawiskiem, które utrzymuje się już od dłuższego czasu. Niezmiennie jednak pierwszym krokiem jest zmiana szamponu. Ten, który pomaga włosom suchym nie może zawierać w swoim składzie SLS i SLES, bo siarczany nie tylko obciążają niepotrzebnie skórę głowy, ale również prowadzą do wysuszania pasm. Warto też zwracać uwagę na zawarte w poszczególnych preparatach substancje odżywcze. Tych, które mają działanie nawilżające, nie jest wcale mało, szczególną uwagę poświęca się przy tym naturalnym olejkom do włosów bogatym w składniki odżywcze. Te nawilżają włosy, nie są jednak obojętne także dla skóry głowy, która po kontakcie z nimi jest zdrowsza i czystsza.

Bez względu na to, jak dobry będzie szampon do włosów suchych, dobrze jest też pamiętać o tym, że nie nawilżymy ich dzięki jednemu myciu. To złożony proces, który będzie wymagał od nas systematyczności. W jego pierwszej fazie codzienne używanie szamponu jest więc zwykle koniecznością. Dążąc do wzmocnienia efektów podejmowanych przez nas działań warto zastanowić się także nad tym, czy nie zastosować także innych kosmetyków pielęgnacyjnych. W sprzedaży dostępne są zarówno odzywki i maski nawilżające włosy i skórę głowy, jak i preparaty pozwalające na olejowanie włosów suchych. Także w ich wypadku zaleca się staranne zapoznanie się ze składem kosmetyku tak, aby nie narazić delikatnych włosów na kontakt z parabenami, silikonami i innymi sztucznymi konserwantami.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń