Wstecz
Vata Dosha Balance - herbatka ziołowa z serii Balance Me Ayurveda, 40 g

Brown House & Tea Vata Dosha Balance - herbatka ziołowa z serii Balance Me Ayurveda, 40 g

23,00 zł 8% taniej 25,00 zł
Dodaję...

Opis

Vata Dosha Balance - herbatka ziołowa z serii Balance Me Ayurveda, 40 g

Skomponowana w taki sposób, by równoważyć przede wszystkim żywioły eteru i powietrza – czyli te, którymi cechuje się dosza VATA. Tę doszę będą równoważyły zioła rozgrzewające i słodkie, gdyż Vata z natury jest chłodna, szorstka i nieregularna.

Jaka jest VATA?

Osoby typu Vata są najczęściej albo bardzo niskie, albo bardzo wysokie. Zazwyczaj są również dosyć szczupłe i mają niewielką skłonność do tycia. Są ruchliwe, dużo mówią, bywają także roztrzepane. Odznaczają się niezwykłą kreatywnością i entuzjazmem – często mają naturalną potrzebę tworzenia, dlatego wybierają zawody, gdzie mogą się realizować. Dosyć szybko zapamiętują, ale równie szybko zapominają, a to za sprawą dużego wpływu żywiołu powietrza i eteru. Ich naturalna nieregularność sprawia, że w kulminacyjnym momencie mogą się wycofać z powierzonych im zadań i zamykają się w sobie. Mają skłonność do chorób układu krążenia, niestrawności, wzdęć i suchej skóry oraz nerwicy. Ich włosy i paznokcie są dosyć słabe i suche. Aby zrównoważyć swojego naturalne skłonności do nieregularności, potrzebują rutyny, ciepła i nawilżenia.

Co robi magię?

Imbir, który w Ajurwedzie uznawany jest za roślinę bardzo uniwersalną, rozgrzeje z natury chłodną VATĘ i poprawi jej nieregularne trawienie i fizjologiczną skłonność do zaparć, a także ureguluje apetyt.

Cynamonowiec ma również działanie wzmacniające i jest idealny dla VATY, która może miewać biologiczne problemy z krążeniem. Dodatkowo rozgrzewa, wzmacnia serce i trawienie.

Kozieradka ma działanie uspokajające układ nerwowy. Jest doskonałym remedium na problemy kobiece. Tonizuje i odżywia ciało. Działa również przeciwbólowo. Rozgrzewa.

Olejek pomarańczowy i jego aromat ma potężny wpływ na układ nerwowy, z którym osoby typu VATA miewają najwięcej problemów. SUSZONA SKÓRKA POMARAŃCZY wzmocni efekt działania olejku, a KARDAMON pobudzi trawienie i zapobiegnie zaparciom, dodatkowo stymulując pracę całego układu trawiennego.

Herbatka pita regularnie (minimum 2 miesiące) wspomoże uregulować zaburzoną doszę VATA. Należy jednak pamiętać, że stosowanie herbatek ziołowych powinno iść w parze z odpowiednią dietą oraz stylem życia.

Skład:

Nie zaleca się spożywania lukrecji przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Korzeń lukrecji*, korzeń imbiru kawałki cynamonowca*, nasiona kozieradki*, olejek pomarańczowy*, kardamon*, kawałki suszonej skórki pomarańczy*.

*z upraw ekologicznych

Pokaż cały opis

Cechy

Termin ważności:podany na opakowaniu
Waga:40 g
Kraj producenta:Polska
Masz aż rok na zwrot
Wysyłamy eko już 9 lat!
Tylko oryginalne produkty
Świeże kosmetyki

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń