Kategorie

Wyczyść filtr

Hydrolat rozmarynowy

Bez względu na to, czy myśli się o pielęgnacji włosów, czy też o zapewnieniu lepszej opieki skórze, jednym z najbardziej wartościowych kosmetyków wykorzystywanych w tym celu okazuje się być hydrolat rozmarynowy. Już od dawna jest znany z tego, że poprawia elastyczność, okazuje się jednak, że posiada także szereg innych zadań.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Jak działa hydrolat rozmarynowy?

Roślinna woda rozmarynowa jest znana przede wszystkim z charakterystycznego dla siebie silnego działania regeneracyjnego. To właśnie jej znakomita skuteczność sprawia, że często jest też pierwszym hydrolatem, po który sięgają osoby, które chcą zatroszczyć się o kondycję włosów i skóry. Na tym jednak nie kończą się jej zalety.

Producenci w pełni naturalnych hydrolatów z rozmarynem zwracają uwagę również na ich właściwości antybakteryjne oraz antyseptyczne. Regularne stosowanie poprawia także kondycję skóry i sprawia, że uporanie się z typowymi dla niej niedoskonałościami jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. To także skuteczny sposób na tonizację skóry oraz jej rozświetlenie, co ma szczególnie duże znaczenie właśnie w połączeniu z nawilżającymi właściwościami hydrolatu.

Hydrolat rozmarynowy cieszy się też opinią kosmetyku, który dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym nie tylko wygładza skórę, ale również sprawia, że jest ona optycznie młodsza. Może więc stać się jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji zapobiegającej przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Co decyduje o skuteczności hydrolatu rozmarynowego?

Naturalny hydrolat rozmarynowy jest kosmetykiem wolnym nie tylko od konserwantów, ale i od alkoholu. Nie ma działania drażniącego, może być też stosowany przez osoby mające skłonność do uczuleń. Warto pamiętać jedynie o tym, że naturalny skład wpływa na skrócenie okresu ważności kosmetyku. Zwykle szacuje się, że przy jego odpowiednim przechowywaniu, okres ten wynosi dwa miesiące od momentu pierwszego użycia. Tu kluczowe znaczenie powinny mieć znajdujące się na opakowaniu informacje podane przez producenta. Etykieta jest też kluczowa przy ustalaniu najlepszych sposobów na praktyczne wykorzystanie hydrolatu.

Uzupełnij swoją wiedzę o hydrolatach o artykuły:

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń