Wstecz
Pu-erh - czerwona herbata, 50 g

Brown House & Tea Pu-erh - czerwona herbata, 50 g

39,00 zł
Dodaję...
  • Kupując teraz ten produkt otrzymasz 195 TrinyPunktów. W sumie będziesz ich mieć 195 co daje Ci rabat na następne zamówienie 1,76 zł.

Opis

Pu-erh - czerwona herbata, 50 g

Herbata liściasta pu-erh pochodzi z prowincji Junnan w Chinach, w Europie często funkcjonuje jako herbata czerwona. Ma charakterystyczny, ziemisty smak i korzystnie wpływa na metabolizm i zdrowie.

Pu-erh w Europie często nazywana jest herbatą czerwoną, ma to związek z kolorem jej liści, które są jaśniejsze niż liście czarnej herbaty. Odwrotnie jest w Chinach, czyli ojczyźnie herbat pu-erh, określana jest ona mianem czarnej, ze względu na kolor jej naparu. Natomiast herbatę czarną określają terminem – czerwona, gdyż jej napar jest jaśniejszy. Herbata pu-erh przechodzi fermentację mikrobiologiczną, inaczej niż czarna lub oolong. Często spożywana jest po obfitym posiłku, gdyż przyspiesza metabolizm. Pu-erh jest bardzo charakterystyczna, nie można pomylić jej z inną herbatą. Ma intensywny, ziemisty smak, napar natomiast jest gęsty i ciemny.

Sposób parzenia:

Herbaty pu-erh nie zalewamy wrzątkiem. Minimalna temperatura to 95°C. 2g suszu na 180ml wody. Czas parzenia zależy od indywidualnych upodobań, ale jest to zazwyczaj 2-3 min. Naszą pu-erh można wielokrotnie zaparzać: drugie parzenie o kilkanaście sekund krótsze, a każde kolejne dłuższe.

Skład:

Czerwona herbata

Pokaż cały opis

Cechy

Termin ważności:podany na opakowaniu
Waga:50 g
Kraj producenta:Polska
Masz aż rok na zwrot
Wysyłamy eko już 9 lat!
Tylko oryginalne produkty
Świeże kosmetyki

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń