Wstecz
Zioła w proszku - Kamala, 100 g

Erbe di Janas Zioła w proszku - Kamala, 100 g

33,83 zł 20% taniej 42,28 zł
Dodaję...

Opis

Zioła w proszku - Kamala, 100 g

Roślina w proszku lekko koloryzująca włosy na czerwonawe tony, wzbogacając ciepłe nuty, najczęściej stosowana jako dodatek do henny.

Delikatnie wybija czerwone tony, wzmacnia ciepłe odcienie w hennie Rosso Caldo, a na brązowych łosach z henną Rosso Freddo wywołuje wiśniowe refleksy.

Kamala, podobnie jak Baheda, po rozmieszaniu z wodą ma trudną w obsłudze konsystencję. Nie łatwo ją równomiernie nałożyć, nawet zmieszana z henną jest dość oporna. Dobrze dodawać ją wraz z innymi ziołami żelującymi lub glutkiem z siemienia lnianego. Dodatkowo Kamala nie puszcza barwnika w kwaśnym środowisku, lubi lekko zasadowe, więc aby uzyskać z niej maksimum możliwości koloryzujących, mieszanki nie należy zakwaszać. Najlepiej trzymać na włosach dłużej niż 2 godziny, wtedy kolor będzie miał szansę się przenieść.

Działanie:

  • wybija ciepłe tony
  • wzbogaca kolor henny
  • pomaga uzyskać czerwień

Zalety:

  • 100% Kamala / Mallotus philippensis fruit powder
  • odpowiednia do każdego typu skóry
  • podwójne opakowanie próżniowe

Sposób użycia:

Wymieszaj produkt we wrzącej wodzie, aż do uzyskania konsystencji jogurtu. Przykryj masę i odczekaj 20 min. Zalecamy również podgrzewać ją przez 10 min. na płomieniu, by lepiej wydobyć pigment, który łatwo nie rozpuszcza się w wodzie. Dlatego wymaga dłuższego kontaktu z ciepłem w celu jego uwolnienia.

Zioła Kamala lubią bazowe pH, dlatego dodaj pół łyżeczki sody oczyszczonej do każdej 100 gr porcji, co również ułatwi wydobycie pigmentu.

Następnie nałóż masę na suchą lub lekko zwilżoną skórę głowy. Masuj ją okrężnymi ruchami.
Pozostaw na włosach co najmniej na 2 godz. Spłucz sporą ilością wody i jeśli to konieczne zastosuj lekki, rozcieńczony szampon .

Finalne płukanie wodą z octem przyczyni się do zachowania lśniących i miękkich włosów na dłużej.
Zioła mogą być użyte w synergii ze sobą, w celu uzyskania kompleksowego i spersonalizowanego zabiegu. Kamalę możesz użyć razem z Henną Caldo by uzyskać bardzo intensywny i ciepły miedziany kolor oraz z Henną Freddo, by na kasztanowych uzyskać wiśniowe/mahoniowe refleksy.

Skład INCI:

Mallotus philippensis fruit powder.

Pokaż cały opis

Cechy

Włosy:dla wszystkich typów
Waga:100 g
Kraj producenta:Włochy
Zużyć w ciągu:12 miesięcy od otwarcia
Masz aż rok na zwrot
Wysyłamy eko już 9 lat!
Tylko oryginalne produkty
Świeże kosmetyki

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń