Kategorie

Wyczyść filtr

Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy

Pierwsze zmarszczki pojawiają się zazwyczaj w okolicy oczu. Wypróbuj skuteczne kremy pod oczy przeciwzmarszczkowe, aby opóźnić proces starzenia skóry.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Delikatna skóra znajdująca się w okolicach oczu wymaga szczególnie starannych zabiegów pielęgnacyjnych. Klasyczny krem do twarzy może więc w pewnym momencie okazać się niewystarczający. Ponieważ to właśnie w okolicach oczu najczęściej pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, krem pod oczy przeciwzmarszczkowy jest jednym z tych kosmetyków, które możliwie szybko należy włączyć do codziennej higieny skóry.

Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy – dlaczego warto?

Skóra wokół oczu jest nie tylko cienka, ale i wrażliwa. Szybko traci naturalny koloryt (czego konsekwencją są znienawidzone cienie pod oczami), jest też bardziej podatna na uszkodzenia. To właśnie tu pojawiają się pierwsze zmarszczki. Specyfika skóry pod oczami sprawia też, że zmarszczki bardzo szybko stają się wyjątkowo dobrze widoczne.

Dobre kremy pod oczy przeciwzmarszczkowe są uważane za warte polecenia przede wszystkim dlatego, że dostarczają skórze niezbędnych jej składników odżywczych. Ich zaletą jest również to, że nawilżają skórę redukując obrzęki. Są też w stanie rozjaśniać skórę, a przede wszystkim – redukować zmarszczki jednocześnie spowalniając tempo powstawania kolejnych. To właśnie ostatnia z wymienionych cech jest tą, na którą warto zwrócić szczególną uwagę. Skóra wokół oczu, która nie jest zabezpieczona, wygląda przecież na znacznie starszą niż wskazywałby na to wiek jej właściciela.

Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy – stosowanie

Kremy pod oczy przeciwzmarszczkowe możemy podzielić na kilka grup. Na rynku dominują kremy na noc i one właśnie cieszą się opinią najskuteczniejszych. Wiele osób sięga jednak również po kremy na dzień, a także po rozwiązania, które można stosować bez względu na porę dnia. Bez względu na to, jaki krem znajduje się w centrum naszego zainteresowania, warto pamiętać o tym, że naszym największym sojusznikiem podczas jego stosowania będzie systematyczność.

Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy – skład

Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi troska o delikatną skórę warto dążyć do tego, aby skład kosmetyków był możliwie jak najbardziej naturalny. Szukając odpowiedniego kremu pod oczy przeciwzmarszczkowego dobrze jest więc koncentrować się na tych, które posiadają lekką konsystencję łatwo wchłaniającą się i bazują na naturalnych składnikach roślinnych. Nie należy sięgać po rozwiązania zawierające parabeny, niebezpieczne mogą okazać się jednak także sztuczne barwniki, silikony, parafina oraz substancje zapachowe.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń