Kategorie

Wyczyść filtr

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy

Chcesz cieszyć się pięknymi włosami? Zacznij dbać o skórę głowy! To właśnie zdrowy skalp jest gwarancją gęstych i mocnych włosów. Zapoznaj się z naszą ofertą naturalnych produktów przeznaczonych do skóry głowy i wybierz kosmetyki idealne dla siebie!

 

Czytaj więcejCzytaj mniej

Higiena skóry głowy jest wyjątkowo ważna, gdy zmagasz się z różnego rodzaju problemami skórnymi. Jeśli towarzyszy Ci łupież lub przetłuszczająca się skóra głowy, musisz szczególnie zainteresować się pielęgnacją głowy, aby unormować stan skóry. Dbanie o skórę głowy powinno wejść jednak na stałe do Twojego planu pielęgnacyjnego, nawet jeśli nie zmagasz się z żadnymi problemami. W ten sposób na pewno zachowasz zdrowy stan skóry i mocne włosy na lata!

Oczyszczanie – podstawowy sposób dbania o skórę głowy

Zwykły szampon może nie poradzić sobie z dokładnym oczyszczeniem skóry głowy. Dlatego podobnie jak w przypadku innych części ciała, na skalp możesz stosować peelingi, które szczególnie nadają się do wrażliwej skóry głowy. W tym celu sprawdzą się naturalne kosmetyki, na przykład glinki czy też gotowe peelingi składające się z naturalnych składników. Z pomocą peelingu dokładnie usuniesz martwy naskórek, resztki składników kosmetycznych i inne zanieczyszczenia. Dodatkowo poprawisz ukrwienie, przez co dotlenisz cebulki włosów i przyczynisz się do szybszego wzrostu włosów. Aby osiągnąć najlepsze efekty, używaj peelingu regularnie, choćby raz w tygodniu.

Dowiedz się więcej na naszym blogu: Peeling skóry głowy – od A do Z!

Raz na jakiś czas skóra głowy wymaga również solidnego oczyszczenia kosmetykiem myjącym. Szczególnie gdy nie chcesz używać produktów z SLS, wybierz naturalne mydła, które świetnie sprawdzają się do skóry głowy i włosów. Solidnie oczyszczą, a przy tym nie wysuszą i nie podrażnią, co jest niezwykle ważne, gdy towarzyszy Ci nadwrażliwość skóry głowy.

Dlaczego jeszcze oczyszczanie skóry głowy jest tak ważne? Czysta skóra jest lepiej przygotowana na przyjęcie rozmaitych substancji odżywczych. Inaczej mówiąc, gdy zadbasz o solidne oczyszczanie, wszelkie maski, wcierki czy toniki zaczną przynosić jeszcze lepsze efekty!

Pielęgnacja skóry głowy wcierkami i tonikami

Wiesz już, że oczyszczanie skóry głowy to podstawa. Teraz czas na kolejny krok, czyli wzmożoną pielęgnację! Oprócz standardowych masek i odżywek do włosów, które oczywiście często pozytywnie wpływają na stan skóry głowy, stosuj również wcierki i toniki z naturalnymi ekstraktami i wyciągami roślinnymi. To właśnie te kosmetyki zawierają silną koncentrację substancji aktywnych, które dobrane są specjalnie z uwzględnieniem potrzeb skóry głowy. W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór wcierek i toników, które między innymi: wzmacniają cebulki włosów, pomagają utrzymać prawidłowe PH skóry głowy, likwidują łupież, przetłuszczanie czy swędzenie skóry głowy.

Więcej o wcierkach dowiesz się na naszym blogu: Jak stosować wcierki do włosów?

Jak stosować naturalne kosmetyki do skóry głowy?

Wystarczy, że zaaplikujesz wybrany produkt na skórę głowy, a następnie wetrzesz go za pomocą opuszków palców. Wykonując przy tym delikatny masaż głowy, dodatkowo pobudzisz krążenie i wzmocnisz działanie kosmetyku.

Zastanawiasz się, kiedy i jak często stosować wcierki oraz toniki do skóry głowy? Kosmetyki te możesz stosować w sposób dwojaki. Jeśli zmagasz się z jakimś problemem, na przykład wypadające włosy lub łupież, potraktuj wybraną wcierkę albo tonik jako kurację. Wówczas stosuj kosmetyk regularnie, a kurację kontynuuj minimum przez miesiąc. Jest to okres, po którym możesz realnie ocenić efekty. Następnie możesz powtarzać kurację po pewnym czasie, aby podtrzymać rezultaty. Dobra pielęgnacja skóry głowy to także zapobieganie ewentualnym problemom! Dlatego wcierki i toniki możesz stosować też zapobiegawczo, aby cieszyć się zdrową skórą głowy, a także pięknymi i mocnymi włosami. Wybrane wcierki do włosów możesz również stosować, gdy zależy Ci na szybkim przyroście włosów i ich zagęszczeniu.

Peeling skóry głowy – od A do Z!

Strona 1 z 3

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń