Kosmetyki Madara

Kategorie

Wyczyść filtr
Kosmetyki Madara

Kosmetyki Madara

Wyjątkowe kosmetyki Madara do zaawansowanej pielęgnacji skóry. Orzeźwiające toniki, wygładzające maseczki, pachnące mydła i wiele więcej!

Czytaj więcejCzytaj mniej

Madara – naturalne kosmetyki prosto z Łotwy

Madara to rozpoznawalna, bardzo ceniona marka, pod której szyldem sprzedawane są doskonałe kosmetyki naturalne z Łotwy. Wyjątkowe formuły tworzą serię produktów organicznych przeznaczonych do zaawansowanej pielęgnacji skóry. Co takiego ma w sobie ta firma, że warto zainteresować się jej produktami? Skąd wziął się pomysł na to, żeby produkować łotewskie kosmetyki naturalne? Wreszcie – dlaczego stały się one znane na całym świecie? Poznaj tajemnice marki Madara, dowiedz się więcej o jej produktach i przetestuj ich działanie na własnej skórze!

Zioła i kwiaty z rejonu Bałtyku

Madara to firma pochodząca z serca Łotwy, która została założona w 2006 roku. Wszystkie produkowane przez nią kosmetyki do pielęgnacji skóry wytwarzane są na bazie aktywnych składników ziół oraz kwiatów zbieranych na północy Europy, w okolicach Bałtyku. Tamtejsze lata słyną z tego, że są ostre i krótkie. Z tego powodu rośliny w owych szerokościach geograficznych zmuszone do intensywnego zbierania sił na skrócony okres kwitnienia. To z kolei sprawia, że zachwycają one bogactwem aktywnych substancji. Nic dziwnego, że jakość łotewskich produktów do pielęgnacji jest tak satysfakcjonująca. Wszelkie naturalne ekstrakty, jakich używa się do wytwarzania wyjątkowych kosmetyków Madara, odznaczają się niespotykaną skutecznością i siłą działania, która nie ma sobie równych.

Historia marki Madara – poznaj charyzmatyczne założycielki łotewskiej marki

Początek firmy Madara nie byłby możliwy, gdyby nie głęboka wiara w lepsze jutro czterech młodych, zaprzyjaźnionych kobiet. Lotte Tisenkopfa-Iltnere, Liene Drazniece, Zane Tamane i Paula Tisenkopgfa postanowiły stworzyć coś, co zupełnie zmieni rytuał pielęgnacyjny łotewskich konsumentek. Nie mogły one odnaleźć na własnym rynku organicznych, a równocześnie modnych i estetycznych kosmetyków. Dlatego też zakasały rękawy, przekuły plany w czyn i stworzyły linię produktów, które wypełniły ziejącą lukę. Jak same przyznają, powodowała nimi chęć zaprojektowania formuł, które będą doskonałe nie tylko w działaniu, ale też w formie.

Kosmetyki zielone, piękne, żywe, pozytywnie nastrajające do życia... Dokładnie takie, jak madara (galium verum), czyli kwiat przytulii właściwej, który należy do najczęściej występujących kwiatów na okołobałtyckich łąkach. To właśnie ta roślina była główną inspiracją do stworzenia unikalnej marki. Jedna z założycielek wciąż wspomina, jak – jeszcze jako mała dziewczynka – była usypiana przez swoją babcię na łące przytulii. W głowie kręciło się jej od słodkiego zapachu; wciąż pamięta wiatr i brzęczenie pszczół. To słodkie, kojące uczucie niejako przedostało się pod jej skórę i pozostało jej częścią. Łotewskie kosmetyki naturalne Madara mają umożliwić pokrewne doznania ich użytkowniczkom.

Z pewnością pomaga w tym siła czterech kobiet, dzięki któremu Madara osiągnęła tak ogromny sukces. Lotte to główna osoba odpowiedzialna za tworzenie nowych produktów. Liene jest dyrektorką artystyczną marki – dba o to, aby codzienna pielęgnacja koiła zmysły także perfekcyjną estetyką poszczególnych kosmetyków. Zane zajmuje się strategią marketingową, a Paula to filozof i menedżerka w jednym. Każda z nich wnosi do pracy nad marką bardzo cenny wkład. Madara to kosmetyki od kobiet dla kobiet, co doceniają zadowolone klientki z całego świata.

Szeroka oferta kosmetyków naturalnych Madara

Wszystkie produkty marki Madara to naturalne, organiczne kosmetyki. Nie ma w nich śladu po syntetycznych (czy w ogóle – uważanych za szkodliwe) składnikach. Zdecydowana większość formuł nadaje się do użycia przez wegan. Oferta marki jest skierowana do świadomych kobiet, które oczekują od swoich kosmetyków, że będą one jednocześnie skutecznie i bezpieczne dla zdrowia. Kreatorki produktów wcale nie kryją się z tym, że chciały wynieść domową pielęgnację na bardziej zaawansowany poziom. Starają się, aby stosowanie ich kosmetyków przynosiło efekty porównywalne do tych, które daje wizyta w gabinecie kosmetycznym. Dlatego też nie spoczywają na laurach, ale cały czas starają się ulepszać swoje pomysły i wdrażać kolejne innowacje.

Kosmetyki Madara sprawdzają się przy każdym rodzaju skóry – nawet przy cerze wrażliwej czy problematycznej. Oferta marki jest bardzo szeroka, a przy tym wciąż poszerzana. W asortymencie znajdują się między innymi intensywnie działające kremy, sera i toniki, a także olejki czy maseczki do twarzy. Dzięki szamponom czy odżywkom można zadbać włosy. Piękne pachnące, naturalne mydła, rozmaite kremy, balsamy do ust, mgiełki tonujące czy dezodoranty zapewniają zaś perfekcyjną higienę, oczyszczenie i pielęgnację całego ciała.

Madara – marka przyjazna ludziom i środowisku

Produkty marki Madara są certyfikowane przez Ecocert; nawet poszczególne ekstrakty i inne wykorzystywane przy produkcji substancje to biologicznie certyfikowane składniki. W zasadzie przy wytwarzaniu formuł stosuje się wyłącznie ekologiczne czynniki oczyszczające. Co bardzo istotne, owe kosmetyki naturalne z Łotwy nie są testowane na zwierzętach. Opakowania na produkty są przyjazne dla środowiska oraz nadają się do recyklingu, co zresztą potwierdza certyfikat FSC. Przy powstawaniu poszczególnych kosmetyków wykorzystuje się energooszczędne wyposażenie.

Ecocert nie jest jedynym poświadczeniem bardzo wysokiej jakości kosmetyków Madara. Marka może się pochwalić wieloma nagrodami – zarówno za warte uwagi projekty czy system zarządzania, jak i za poszczególne produkty. Wśród nich warto wymienić między innymi:

  • tytuł Best of Latvia przyznany w 2007 roku,
  • Europejską Nagrodę „Najlepsze Zarządzanie Nowym Projektem" wręczoną w 2008 roku,
  • nagrodę w kategorii „Projekt Graficzny” Creative Excellence Festival Adwards 2008,
  • trzy nagrody lifestyle'owego magazynu SHAPE (w kategorii „Piękno”),
  • nagrodę Green Dot dla „Najbardziej Zielonej Firmy” zdobytą w 2009 roku,
  • nagrodę za jedno z najbardziej niezwykłych europejskich logo przyznaną przez Jury EULDA,
  • trzecią nagrodę Export and Innovation Award 2012 wręczaną w ramach Pride of the Latvian Economy w kategorii „Innowacyjny Produkt” (za linię kosmetyków antystarzeniowych Madara).
 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń