Kubeczki menstruacyjne Lady Cup

Kategorie

Wyczyść filtr
Kubeczki menstruacyjne Lady Cup

Kubeczki menstruacyjne Lady Cup

W trosce o swojej zdrowie w „te dni” sięgnij po Lady Cup, czyli kubeczek menstruacyjny, który zapewni Ci maksimum komfortu, czystości i świeżości.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Czym jest Lady Cup?

LadyCup to najczęściej wybierana przez Polki marka kubków menstruacyjnych. Kubeczek ma kształt pojemniczka z ogonkiem i wykonany jest z atestowanego i certyfikowanego przez Unię Europejską silikonu medycznego (bez lateksu, plastyfikatorów, bisfenolu A oraz ftalanów). Wkłada się go do pochwy jak tampon, jednak jego zadaniem jest gromadzenie krwi wewnątrz. Lady Cup występuje w różnych wariantach kolorystycznych – kobiecych i subtelnych, jak i intensywnych i odważnych, do tego ma idealną gładką powierzchnię, dzięki której wygodnie się go aplikuje, nie podrażnia ścianek pochwy, nie uczepiają się jej żadne bakterie. Produkt nie wchłania cieczy, zatem nie dochodzi do zmian we florze bakteryjnej pochwy. Ponadto wytwarzany jest w ściśle kontrolowanych, sterylnych warunkach. LadyCup® jest produkowane przez czeską firmę Jaguara, jest zastrzeżonym znakiem towarowym, ma też przyznane międzynarodowe patenty.

Ekologiczna alternatywa dla podpasek i tamponów

Tradycyjne środki higieny jak tampony i podpaski mają swoje wady. Przykładowo tampon zastosowany na basenie może wchłaniać wodę i mieszać ją z krwią miesiączkową, co nie dość, że narazi Cię na przykrą sytuację (krew zacznie wydobywać się na zewnątrz), to na dodatek w ten sposób pochwa narażona jest na liczne infekcje. Podpaska również nie jest rozwiązaniem na każdą sytuację – zdecydowanie ogranicza możliwość uprawiania sportu, dodatkowo może się przemieszczać i nie chłonąć całkowicie, przez co narażona będziesz na przeciekanie. Nie wspominając, że jej wymiana nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń... Te wady nie dotyczą kubeczka menstruacyjnego Lady Cup! Po pierwsze, aplikujesz go do środka, jest kompletnie niewyczuwalny, zatem szybko o nim zapomnisz. Nie jest też widoczny w zewnątrz i w żaden sposób Cię nie ogranicza – możesz z nim pływać, jeździć konno, biegać, leżeć i wypoczywać... wykonywać w skrócie codzienną aktywność bez obawy, że jest widoczny dla innych, czy też że przecieknie. Będziesz czuć się 100% czysto i sucho w każdej sytuacji!

Higiena jak żadna inna

Podpaski i tampony wiążą się z dość kłopotliwą wymianą, dodatkowo są pełne bakterii i nieprzyjemnych zapachów, nie wspominając, że wchłonięta krew zaczyna się po prostu rozkładać w kontakcie z materiałem higienicznym i powietrzem. Wielorazowa miseczka menstruacyjna LadyCup to maksymalna higiena! Po pierwsze, korzystnie wpływa na pH pochwy i stwarza mniejsze ryzyko wystąpienia podrażnień. Po drugie, zbiera krew i odcina ją od dostępu powietrza, przez co się nie rozkłada i pozostaje sterylna. Dodajmy do tego, że kubeczki wykonane są z bezpiecznego silikonu medycznego, który nie uczula, nie odbarwia, nie wysusza, co ogranicza znacząco ryzyko infekcji pochwy. Nie ma tu więc wybielaczy czy toksycznych chemikaliów, które znajdziesz w konwencjonalnych środkach higieny, a które uczulają i prowadzą do TSS. Oddziaływanie kubeczka na organizm kobiecy i na jej wrażliwe części zostało gruntownie przebadane – żadna z milionów kobiet używających Lady Cup nie zachorowała na TSS ani nie uskarżała się na różnego rodzaju infekcje.

Wygodna aplikacja Lady Cup

Do aplikacji zaleca się stosować specjalne protektory nakładane na palce, dzięki którym szybko i wygodnie zarówno włożysz, jak i wyciągniesz kubeczek – bez ryzyka zabrudzenia rąk! Jeżeli masz problem z wsunięciem, wybierz lubrykant do kubeczka menstruacyjnego na bazie wody Lady Cup, który jest całkowicie bezpieczny i delikatny dla skóry, o optymalnym pH. Dzięki niemu wsuniesz kieliszek na okres szybko i wygodnie, bez żadnego bólu. Pamiętaj, aby każdorazowo po wyciągnięciu zdezynfekować kubeczek – możesz do tego użyć chusteczki do czyszczenia i dezynfekcji Lady Cup.

To się opłaca!

Kubeczek na okres Lady Cup to akcesorium wielokrotne użytku, co oznacza, że jak będziesz o niego odpowiednio dbać, czyścić i konserwować, posłuży Ci nawet 15 lat! Wystarczy policzyć, ile wydałabyś w tym czasie na podpaski i tampony, a szybko przekonasz się, że zakup kubka jest najbardziej opłacalny. A jeśli to Cię nadal nie przekonuje, wiedz, że wartość miseczki menstruacyjnej zwraca się średnio po 4 miesiącach! Do tego warto dodać walory zdrowotne i ekologiczne – takie tampony i podpaski rozkładają się setki lat.

Standardowe rozmiary dopasowane do potrzeb

Aby kubeczek na okres spełniał swoje zadanie, konieczne jest dobranie odpowiedniego jego rozmiaru. Rozmiar zależy od intensywności krwawienia, liczby przebytych porodów, wzrostu, typu sylwetki, a także czy masz rozwinięte mięśnie dna miednicy. Brzmi może odstraszająco, ale bez obawy! Lady Cup standardowo oferuje kubeczki w dwóch rozmiarach: S – small oraz L – large, które zostały opracowane po wielu grupowych i indywidualnych testach, obserwacjach oraz na podstawie wielu parametrów. Jeżeli już rodziłaś lub masz więcej niż 25 lat, wybierz L, w innym przypadku wybierz S.

Kubeczki menstruacyjne to bezpieczne, nowoczesne, proste, wygodne i higieniczne urządzenia, które zapewnią Ci maksimum komfortu i czystości w trakcie miesiączki. Dzięki Lady Cup zatroszczysz się o własne zdrowie oraz o środowisko, a w dłuższej perspektywie – o budżet domowy.

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń