Kosmetyki Natura Siberica: produkty i opinie

 

Rosyjskie kosmetyki naturalne Natura Siberica z dzikimi ziołami syberyjskimi i olejami. Widocznie poprawiają kondycję skóry i włosów.

Natura Siberica to marka naturalnych kosmetyków rosyjskich, w których znaleźć można ekstrakty roślin i ziół rosnących dziko na terenach dalekiej Syberii. Ze względu na tak wyjątkowe receptury oraz wysoką jakość marka zyskała popularność już w wielu krajach na całym świecie. Kosmetyki Natura Siberica zajmują wysokie miejsca w wielu światowych rankingach kosmetyków naturalnych i pewnie dlatego od kilku lat noszą dumny symbol „Ikona Rosji”.

Co kryją w sobie naturalne kosmetyki z Syberii?

Trudno wymienić wszystkie rośliny, które eksperci firmy Natura Siberica pozyskali z terenów Syberii i wykorzystali w tworzeniu receptur kosmetyków. Sosna syberyjska (jej nasiona to źródło oleju tłoczonego na zimno o doskonałych walorach kosmetycznych), rokitnik ałtański, dzikie jagody, maliny i borówki, różeniec górski (arktyczny korzeń), brzoza dahurska, arktyczny jałowiec to tylko niektóre przykłady gatunków występujących w preparatach firmy. Zwykle każdy kosmetyk zawiera co najmniej kilka ekstraktów różnych roślin i ziół, albo dziko rosnących na terenie Syberii, albo pochodzących z ekologicznych upraw. W każdym produkcie jest co najmniej 95% składników organicznych i są to głównie certyfikowane ekstrakty i oleje. Jednak receptury niektórych preparatów uzupełniono o bardzo zaskakujące i równie „dzikie” składniki. Najlepszym przykładem jest tutaj… sproszkowane poroże jelenia, które wzbogaca kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Zero szkodliwych substancji

Kosmetyki Natura Siberica należą do najbezpieczniejszych preparatów pielęgnacyjnych nie tylko dlatego, że wszystkie zawarte w nich organiczne substancje zostały dokładnie przebadane. Warto wiedzieć, że nie znajdziemy w nich tych wszystkich substancji, które w drogeryjnych kosmetykach są źródłem podrażnień i alergii u tak wielu osób. W składzie produktów Natura Siberica nie ma miejsca dla:

  • parabenów
  • silikonów
  • sztucznych substancji nadających zapach i kolor
  • składników ropopochodnych

Używając kosmetyków z Syberii, możemy być więc pewni, że nie dostaniemy po nich wysypki, a także, że żadne szkodliwe substancje nie przedostaną się wraz z nimi przez skórę do naszego organizmu.

Inspirowana sztuką i naturą seria GZEL

Receptury kosmetyków z serii GZEL oparte są na ekstraktach z królewskich jagód - malinie moroszce, jeżynie, rokitniku i żurawinie rosnących na dziewiczych terenach dalekiej Syberii.

Pielęgnacyjne właściwości królewskich jagód wykorzystywane były przez mieszkańców Syberii od stuleci. Natura Siberica postanowiła odświeżyć tradycyjne receptury i połączyć je z nowoczesnymi osiągnięciami kosmetologii. W efekcie powstawała limitowana seria GZEL, czyli kosmetyki, które zapewniają skórze i włosom doskonałe nawilżenie, regenerację i ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. Dostarczają cennych witamin i minerałów, niezbędnych do pięknego i zdrowego wyglądu skóry i włosów. Są przy tym łagodne i bezpieczne dla skóry, bo w ich składzie nie ma szkodliwych składników, takich jak SLS-y, parabeny, parafina i PEG-i.

Natura Siberica GZEL to kosmetyki zawierające certyfikowane i organiczne składniki z upraw ekologicznych. Mogą być stosowane do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów i skóry. Wyróżniają się pięknymi opakowaniami inspirowanymi sztuką wyrabiania ceramiki w rosyjskiej miejscowości Gżel

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń