Kategorie

Wyczyść filtr

Kosmetyki Natura Siberica: produkty i opinie

 

Pielęgnacyjna moc czerpana prosto z syberyjskich ziół i olejów – poznaj kosmetyki Natura Siberica, które wspaniale dbają o skórę i włosy! Sprawdź ofertę!

Natura Siberica to marka naturalnych kosmetyków rosyjskich, w których znaleźć można ekstrakty roślin i ziół rosnących dziko na terenach dalekiej Syberii. Ze względu na tak wyjątkowe receptury oraz wysoką jakość marka zyskała popularność już w wielu krajach na całym świecie. Kosmetyki Natura Siberica zajmują wysokie miejsca w wielu światowych rankingach kosmetyków naturalnych i pewnie dlatego od kilku lat noszą dumny symbol „Ikona Rosji”.

Co kryją w sobie naturalne kosmetyki z Syberii?

Trudno wymienić wszystkie rośliny, które eksperci firmy Natura Siberica pozyskali z terenów Syberii i wykorzystali w tworzeniu receptur kosmetyków. Sosna syberyjska (jej nasiona to źródło oleju tłoczonego na zimno o doskonałych walorach kosmetycznych), rokitnik ałtański, dzikie jagody, maliny i borówki, różeniec górski (arktyczny korzeń), brzoza dahurska, arktyczny jałowiec to tylko niektóre przykłady gatunków występujących w preparatach firmy. Zwykle każdy kosmetyk Natura Siberica zawiera co najmniej kilka ekstraktów różnych roślin i ziół, albo dziko rosnących na terenie Syberii, albo pochodzących z ekologicznych upraw. W każdym produkcie jest co najmniej 95% składników organicznych i są to głównie certyfikowane ekstrakty i oleje. Jednak receptury niektórych preparatów Natura Siberica uzupełniono o bardzo zaskakujące i równie „dzikie” składniki. Najlepszym przykładem jest tutaj… sproszkowane poroże jelenia, które wzbogaca kosmetyki syberyjskie do pielęgnacji włosów.

Unikalna receptura – olej sosnowy podstawą pielęgnacji

Wspomniany wcześniej olej z sosny syberyjskiej stanowi bazę dla wielu kremów, odżywek i szamponów marki. Natura Siberica jest jedyną na świecie firmą, która opiera swoje receptury głównie na tej szczególnej substancji. Syberyjski olej sosnowy znakomicie nawilża i odżywia włosy oraz skórę. Jest aż 5 razy bogatszy w witaminę E niż oliwa z oliwek. Olej doskonale chroni przed wpływem czynników zewnętrznych – z pewnością warto stosować preparaty zawierające go w swoim składzie szczególnie jesienią i zimą.

Zero szkodliwych substancji – wypróbuj łagodne kosmetyki syberyjskie!

Kosmetyki Natura Siberica należą do najbezpieczniejszych preparatów pielęgnacyjnych nie tylko dlatego, że wszystkie zawarte w nich organiczne substancje zostały dokładnie przebadane. Warto wiedzieć, że nie znajdziemy w nich tych wszystkich substancji, które w drogeryjnych kosmetykach są źródłem podrażnień i alergii u tak wielu osób. W składzie produktów Natura Siberica nie ma miejsca dla:

  • parabenów
  • silikonów
  • sztucznych substancji nadających zapach i kolor
  • składników ropopochodnych

Stosując kosmetyki syberyjskie, możemy być więc pewni, że nie dostaniemy po nich wysypki, a także, że żadne szkodliwe substancje nie przedostaną się wraz z nimi przez skórę do naszego organizmu.

Natura Siberica – certyfikaty potwierdzające wysoką jakość

Większość produktów marki jest certyfikowana w BDIH, ICEA, ECOCERT oraz przez Towarzystwo Wegańskie. Jakim kosmetykom przyznaje się te wyróżnienia? BDIH przyznawany jest produktom składającym się z naturalnych surowców pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych albo z dzikich zbiorów. Certyfikowane nim kosmetyki nie są testowane na zwierzętach i nie ma w nich składników pochodzących od martwych zwierząt. Z kolei przyznane produktom ICEA potwierdza, że są bezpieczne dla zdrowia i środowiska, a także wolne od sztucznych, szkodliwych dodatków. Natura Siberica otrzymała też certyfikat ECOCERT, gwarantujący, że jej kosmetyki nie mają w sobie GMO, syntetycznych składników ani nie naświetlano ich radioaktywnie. Ponadto sporą część produktów oznaczono słonecznikiem Towarzystwa Wegańskiego. W związku z tym wśród kosmetyków Natura Siberica uda się znaleźć preparaty do pielęgnacji odpowiednie dla wegan.

Kosmetyki syberyjskie inspirowane sztuką i naturą – poznaj serię GZEL

Receptury kosmetyków z serii GZEL oparte są na ekstraktach z królewskich jagód - malinie moroszce, jeżynie, rokitniku i żurawinie rosnących na dziewiczych terenach dalekiej Syberii.
Pielęgnacyjne właściwości królewskich jagód wykorzystywane były przez mieszkańców Syberii od stuleci. Natura Siberica postanowiła odświeżyć tradycyjne receptury i połączyć je z nowoczesnymi osiągnięciami kosmetologii. W efekcie powstawała limitowana seria GZEL, czyli kosmetyki syberyjskie, które zapewniają skórze i włosom doskonałe nawilżenie, regenerację i ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Dostarczają cennych witamin i minerałów, niezbędnych do pięknego i zdrowego wyglądu skóry i włosów. Są przy tym łagodne i bezpieczne dla skóry, bo w ich składzie nie ma szkodliwych składników, takich jak SLS-y, parabeny, parafina i PEG-i.

Natura Siberica GZEL to kosmetyki syberyjskie zawierające certyfikowane i organiczne składniki z upraw ekologicznych. Mogą być stosowane do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów i skóry. Wyróżniają się pięknymi opakowaniami inspirowanymi sztuką wyrabiania ceramiki w rosyjskiej miejscowości Gzel.

Kosmetyki Natura Siberica są naturalne, organiczne i ekologiczne. Można z powodzeniem stosować je do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Bazują na ekstraktach z syberyjskich roślin i właśnie z nich czerpią swoje ochronne i upiększające właściwości. Zdecydowanie warto je wypróbować – dodaj kosmetyki Natura Siberica do swojego niezbędnika naturalnej pielęgnacji!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń