Organicup

Kategorie

Wyczyść filtr
Organicup

Organicup

Poznaj OrganiCup, czyli wielokrotnie nagradzany kubeczek menstruacyjny, który jest alternatywą do podpasek i tamponów.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Szukasz alternatywy dla podpasek i tamponów? Interesuje Cię rozwiązanie na lata, a nie tylko na kilka miesięcy? Do tego ekologiczne i ekonomiczne? Poznaj OrganiCup, czyli wielokrotnie nagradzany kubeczek menstruacyjny! Otrzymał między innymi dwukrotnie nagrodę „Produkt Roku”.

Pełna ochrona w dzień i w nocy

Kieliszek menstruacyjny to doskonałe rozwiązanie zarówno na dzień, jak i na noc. Zabezpiecza stuprocentowo przed przeciekaniem, zapewniając maksymalny komfort i wygodę. Dzięki temu, że umieszczony jest w środku organizmu kobiety, nic nie jest widoczne na zewnątrz, a gładkie ścianki i niewyczuwalny materiał pozwalają korzystać z codziennych aktywności, w tym sportowych jak pływanie czy jazda na rowerze. Nic dziwnego więc, że ambasadorkami marki są kobiety ze świata sportu, które potrzebują bezpiecznego i pewnego wsparcia. Co istotne, możesz cieszyć się aż 12 godzinami wolności od okresu!

Higieniczna alternatywa dla podpasek i tamponów

Niekwestionowaną zaletą kubeczka menstruacyjnego OrganiCup jest jego higiena. Podpaski i inne środki czystości są pełne bakterii, mają przy tym nieprzyjemny zapach wynikający z kontaktu krwi z powietrzem, nie wspominając o widoku rozkładającej się krwi. W kubeczku tego nie ma! Zbiera on krew wewnątrz pochwy, zatem nie ma dostępu do powietrza i pozostaje całkowicie sterylna. Nie musisz więc narażać się na kontakt z niemiłym widokiem czy z przykrym zapachem. Kubeczek aplikujesz szybko i wygodnie, tak samo, jak go wyciągasz. Jeśli jesteś początkująca, pomocne będą dla Ciebie specjalne lubrykanty, które zapewnią poślizg, a także nakładki na palce chroniące przed zabrudzeniem. Wszystko dla Twojego komfortu!

Produkt na lata!

W ciągu życia przeciętna kobieta zużywa 130 kilo produktów higieny intymnej, same podpaski rozkładają się średnio kilkadziesiąt lat, a wszelkie aplikatory i opakowania – nawet 300 lat. Teraz pomyśl, jaki to ma wpływ na środowisko naturalne. Dlatego więc kubeczek jest świetnym rozwiązaniem nie tylko w trosce o Twoje bezpieczeństwo, higienę i komfort, ale także dla przyrody. Jeden kubeczek, przy odpowiednim stosowaniu i dbaniu o konserwację, starczy nawet na 15 lat! Tylko pomyśl, ile w tym czasie musiałabyś kupić środków higienicznych… Wszystko to dlatego, że jest wielokrotnego użytku i wykonany w 100% z silikonu medycznego zatwierdzonego przez FDA, bezpiecznego dla ciała. Kubeczek wsuwa się do pochwy, a po usunięciu wystarczy go opróżnić, wypłukać i użyć ponownie. Nie ma nic prostszego! Nawet jeśli jesteś na wyjeździe i musisz skorzystać z toalety publicznej, która nie wzbudza Twojego zaufania pod kątem czystości, możesz przeczyścić kubeczek papierem toaletowym, zabezpieczyć go, schować i umyć go dopiero po powrocie do domu.

Bez chemii, bez suchości i infekcji

OrganicCup jasno precyzuje swoją misję: żadna kobieta nie powinna być ograniczona przez swoje ciało. Dlatego też proponuje kubeczek na okres niezawierający szkodliwych substancji chemicznych i wykonany z materiału nieabsorbującego wydzielin z pochwy, co prowadzi do jej infekcji. Dzięki silikonowi medycznemu kieliszek menstruacyjny świetnie współpracuje z ciałem kobiety, nie podrażnia ścianek pochwy, ma gładką powierzchnię, więc nie czepiają się jej żadne bakterie. Do tego nie prowadzi do zmian we florze bakteryjnej pochwy. Reasumując: nie będziesz czuła, że masz go w środku, ale od razu poczujesz różnice w komforcie!

W różnych rozmiarach i neutralnym kolorze

Kubeczek menstruacyjny występuje w dwóch rozmiarach, aby łatwo i precyzyjne dobrać produkt idealnie pod siebie. Jeśli jeszcze nigdy nie rodziłaś, wybierz rozmiar A o średnicy 40 mm i pojemności 25 ml. Jeśli jednak jesteś po porodzie, dla Ciebie jest rozmiar B o średnicy 45 mm i pojemności 30 ml. OrganiCup może być stosowany ze spiralą (wkładką domaciczną). Zalecamy skonsultowanie z lekarzem kwestii potencjalnego skrócenia długości wkładki. W zestawie otrzymasz bawełniany pokrowiec, w którym należy przechowywać kubeczek, przyda się również na czas transportu, kiedy wiesz, że mogą Cię dopaść „te dni”. Produkt występuje w jednym naturalnym kolorze, ponieważ nie zastosowano w nim żadnych dodatków barwiących dla zwiększenia Twojego poczucia bezpieczeństwa i pewności co do jego braku wpływu na zdrowie.

Firma OrganiCup została założona w 2012 roku w Kopenhadze w Danii. Jej kubeczek menstruacyjny uzyskał certyfikaty Vegan Society, Allergy Certified oraz FD potwierdzające hipoalergiczność, weganizm (nietestowane na zwierzętach) i jest zgodny z obowiązującymi przepisami. Jeśli więc szukasz rozwiązania na lata, koniecznie zapoznaj się z jej produktami i dołącz do drużyny OrganiGirls!

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń