Woskowijki Beepack

Kategorie

Wyczyść filtr
Woskowijki Beepack

Woskowijki Beepack

Czas zapomnieć o nieestetycznych i zalegających w szufladach foliach i opakowaniach. Czas na ekologiczne i wielokrotne opakowania Natural Food Wrap BeePack®!

Czytaj więcejCzytaj mniej

Masz dość walających się w kuchni plastikowych opakowań? Chcesz zabrać kanapki na wyjazd, ale jednocześnie nie chcesz pakować ich w woreczek? Co powiesz na woskowijki? To takie ręczne wykonane opakowania do przechowywania żywności, które są znakomitą alternatywą dla folii spożywczej, aluminowej oraz plastikowych torebek. Możesz w nie zapakować praktycznie wszystko: pieczywo, przekąski, warzywa, owoce, a nawet nabiał.

To, co Cię z pewnością zachwyci, to fakt, że są ekologiczne i wielokrotnego użytku. Odchodzi więc problem z szukaniem kosza na wyjeździe, a nawet przysłużysz się naszej planecie. Aha, woskowijki przedłużają świeżość przechowywanej w niej żywności, co też jest cenne, kiedy planujesz przekąsić coś za kilka godzin.

Ekologiczne opakowania wielokrotnego użytku

Woskowijka to po prostu zabezpieczona woskiem pszczelim chusteczka. Ich produkcją zajmuje się BeePack®, który oferuje te ekologiczne opakowania do przechowywania żywności w różnych rozmiarach:

S (18x18 cm) owijanie małych warzyw i owoców, np. pomidorków, cytryny, kawałka sera
M (28x28 cm) przechowywanie warzyw, owoców, serów, wędlin, owinięcie kanapki na wynos, przykrycie miseczki z sałatką
L (36x36 cm) przechowywanie średniego chleba, ciasta, dużych warzyw, zieleniny
XL (44x44 cm) przechowywanie dużego chleba, podłużnych bagietek

Każda woskowijka BeePack® wykonywana jest ręcznie z polskiej tkaniny bawełnianej posiadającej międzynarodowy certyfikat jakości Oeko-Tex Standard 100. W skład takiej chusteczki do opakowywania żywności wchodzi oczyszczony wosk pszczeli, żywica drzewna oraz zimnotłoczony olej jojoba.

Naturalne przechowywanie żywności

Woskowijki BeePack® wyróżniają się zastosowanymi surowcami do produkcji. Taki wosk pszczeli zawiera flawonoidy, które wykazują działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, do tego działa niczym naturalny konserwant, przez co przedłuża świeżość produktu, bez ingerencji w jego smak czy zapach. Natomiast żywica jest niczym opatrunek, który chroni przed działaniem bakterii. Dlaczego jest też dodatek oleju jojoba? Jest niezbędny do stabilizacji i przedłużenia trwałości woskowijek, bo to właśnie dzięki niemu chusteczki możesz używać nawet kilka miesięcy, a cały czas będą dobrze zabezpieczać żywność.

Alternatywa dla folii i opakowań

Woskowijkę BeePack® warto zawsze mieć przy sobie, ponieważ jest bardzo praktyczna, a przy tym odchodzi całkowicie konieczność kupowania folii. Ponadto jest opłacalna, ponieważ możesz jej użyć wiele razy. Do tego jest zdrowa, bo żywność nie ma kontaktu z sztucznym i dość kontrowersyjnym tworzywem, tylko z naturalnym materiałem. Nie musimy wspominać, że jest to rozwiązanie ekologiczne, zatem za wybór woskowijki nasza planeta będzie Ci wdzięczna, bo przyczynisz się do zmniejszania ilości śmieci!

Woskowijki - jak to działa?

Używanie woskowijek BeePack® jest banalnie proste! Wystarczy owinąć żywność i przetrzymać przez chwilę w dłoniach. Ten krok jest ważny, ponieważ BeePack® dzięki ciepłu płynącym z dłoni dopasowuje swój kształt do zapakowanej żywności. Potem tylko odwijasz i zajadasz! Wielokrotnego opakowania możesz użyć także jak zwykłej szmatki na przykład do przykrywania miseczek, słoika czy chleba.

Po użyciu woskowijki wystarczy ją umyć w letniej wodzie, dopuszczalne jest użycie mydła. Następnie należy ją wysuszyć i… gotowe!

Pamiętaj jednak, że woskowijka BeePack® nie lubi wysokich temperatur. Nie powinna być myta w zmywarce, używana w mikrofalówce, moczona w gorącej wodzie czy wystawiana na mocne słońce.

Natural Food Wrap BeePack®

Pomysł na woskowijki narodził się w głowie Tomasza Kostrzewy kilka lat temu podczas kilkumiesięcznej wyprawie po Azji. Mili ludzie, cudowne krajobrazy i niebiańska woda, a w tle śmieci i plastikowe opakowania. Ludzie siadają, rozmawiają, jedzą i zostawiają za sobą foliowe torebki bez refleksji… Był to widok przerażający, zwłaszcza że czas użytkowania takiej foliówki to maksymalnie 20 minut, a rozkładu setki, a nawet tysiące lat.

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń