Kosmetyki Soap Szop

Kategorie

Wyczyść filtr
Kosmetyki Soap Szop

Kosmetyki Soap Szop

Polski producent kosmetyków naturalnych Soap Szop oferuje wyrabiane ręcznie i w 100% wegańskie kosmetyki, które są zainspirowane szeroko pojętą fantastyka i popkulturą (mainstreamem).

Czytaj więcejCzytaj mniej

Za marką SOAP SZOP nie stoją zwykli ludzie, stoją ludzie zwariowani! A konkretnie to Inka, Wanda i Łukasz. Sami o sobie piszą, że nie dość, że kochają fantastykę, to jeszcze rzemieślniczą robotę i trudno o nich powiedzieć, że są spokojni i ułożeni. Oni uwielbiają przekraczać granice! Na stronie marki Soap Szop możemy przeczytać motto: „Nie sprzedajemy tylko kosmetyków. Sprzedajemy historię”. Dalej możemy przeczytać takie słowa-klucze jak: nerdy, awesome, mainstream, vegan. Jak to interpretować? Po prostu spodziewaj się magicznych kosmetyków odpowiednich dla wegan!

Polskie kosmetyki naturalne z Górnego Śląska

Kosmetyki naturalne Soap Szop powstają w pracowni rzemieślniczej w malowniczej miejscowości Szałsza na Górnym Śląsku, w sąsiedztwie dębowego starodrzewia, drewnianego kościółka i starej poniemieckiej szkoły. Co ciekawe, warsztat liczy ponad 80 mkw. i został wyremontowany własnoręcznie od podstaw. Wiedza na temat remontu też była podstawowa, ale na szczęście pomogły tutaj materiały na Youtube oraz wiedza przekazywana przez ojców-majstrów.

Dziś w miejscu, gdzie powstają kosmetyki Soap Szop, jest profesjonalna przestrzeń, spełniająca surowe standardy Unii Europejskiej w zakresie Dobrej Praktyki Produkcji (GMP), co oznacza, że jest tu laboratoryjnie czysto i nie ma obaw co do zanieczyszczeń czy zakłóceń podczas pracy produkcyjnej.

Soap Szop – przebadane i bezpieczne produkty do ciała

Wszystkie produkty Soap Szop są bezpieczne: zostały ocenione i zaopiniowane przez fachowców w dziedzinie farmacji i kosmetologii (tzw. Safety Asesorów) oraz uzyskały pozytywne oceny w Raportach Bezpieczeństwa, zarówno w kwestii samego kosmetyku, jak i surowców, z których powstał, i sposobu produkcji. Zostały także umieszczone w Europejskiej Bazie Produktów Kosmetycznych, dzięki czemu mogą być na bieżąco kontrolowane.

Mainstreamowe kosmetyki z tradycyjnych składników

Oferowane przez Soap Szop kosmetyki naturalne są w 100% roślinne i surowe, czyli wegańskie i witariańskie. Powstają według autorskich receptur na podstawie eksperymentowania i inspiracji codziennymi potrzebami. Rzemieślnicze metody wytwarzania sprawiają, że kosmetyki Soap Szop cechują się wysoką zawartością składników odżywczych płynących z najlepszych olejów roślinnych i naturalnych dodatków. Czasem w kosmetyku znajdziesz kompozycję zapachową, ale jej użycie jest uzasadnione: po prostu dopełnia całości!

Zastanawiasz się, z czego korzysta polska marka Soap Szop? Przede wszystkim oleje i masła, które występują w postaci stałej: olej kokosowy, masło shea i masło kakaowe. Płynna forma uzyskiwana jest w możliwie jak najniższej temperaturze, to jest nieprzekraczającej 35 stopni Celsjusza) i następnie jest mieszana z nieogrzewanymi olejami. Dzięki odpowiednim proporcjom olejów stałych i płynnych otrzymywana jest pożądana konsystencja produktu, która i ułatwi aplikację, i wchłonięcie.

Mydła naturalne zawsze na pierwszym miejscu w Soap Szop

Jak sama nazwa marki wskazuje, kluczowymi produktami są mydła naturalne Soap Szop. Ich produkcja wymaga wiele precyzji i wiedzy na temat łączenia olejów roślinnych z ługiem sodowym. Jak przystało na rzemieślnicze podejście, mydła naturalne są długo leżakowane (co najmniej 6 tygodni) przez co zostaje w nim więcej dobrych tłuszczów. Do tego stosowany jest zabieg przetłuszczania: celowo łączy się z ługiem więcej olejów, niż jest on w stanie zmydlić, aby w powstała forma mydła była tłuściutka i maksymalnie nawilżająca. Tak właśnie powstaje baza.

Następnie masa jest wzbogacana samymi dobrociami, które nasycają ją witaminami i mikroelementami: glinkami, ziołami, olejkami eterycznymi oraz aromatami. Dodajmy, że marka Soap Szop nie stosuje żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego ani etycznie wątpliwych (jak olej palmowy), ponadto nie testuje i nigdy nie będzie testować swoich produktów na zwierzętach.

Kosmetyki Soap Szop – produkty z charakterem

Jeżeli marzy Ci się balsam do ciała, który muska skórę niczym delikatna pieszczota elfa – proszę bardzo! Jeżeli jednak jesteś zadziornym krasnoludem, lubiącym prostotę i męskie kosmetyki – jest i mydło dla krasnoluda. Jeśli jesteś typowym drwalem, któremu rąbanie drewna w niepogodę nie jest straszne, a jednak dbasz o swój atrybut męskości, jakim jest broda – jest i olej do brody dla drwala. Mało tego, nawet olej do brody dla fanów Sherlocka Holmesa się znajdzie! Jeszcze są kule do kąpieli, musy do ciała... Do wyboru do koloru!

Skąd takie nastawienie? Twórcy marki Soap Szop wierzą, że kosmetyki nie muszą być tylko produktami codziennego użytku. To przede wszystkim element codzienności, który ma przenieść Cię do innego świata i sprawić, że poczujesz się po prostu lepiej. To co? Zachęcamy do niesamowitej podróży po ofercie kosmetyków SoapSzopa w Triny.pl!

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń