Zuzii akcesoria z bambusa

Kategorie

Wyczyść filtr
Zuzii akcesoria z bambusa

Zuzii akcesoria z bambusa

ZUZii to polska marka oferująca wyroby z bambusa przeznaczone dla całej rodziny. Produkty są ekologiczne, biodegradowalne i wpisujące się w ruch zero waste.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Bambusowa miłość Zuzii

ZUZii dzieli się wysokiej jakości produktami, które wynikiem poszukiwania zdrowej i bezpiecznej alternatywy dla zalegającego wszędzie plastiku. Czy wiesz, że ludzkość wyrzuca aż 500 mld (!) patyczków higienicznych rocznie?! Skala tego zjawiska pokazuje, że konieczne jest szukanie rozwiązań, które nie naruszą równowagi

Produkty ZUZii hołdem dla natury

Wyroby ZUZii wykonane są z 100% celulozy bambusowej, która jest biodegradowalna i nadaje się na kompost. Co więcej, są bezpieczne dla zwierząt, a nawet przez nie używane, przez co możemy śmiało napisać, że produkty bambusowe ZUZii są częścią natury. Nie wierzysz? Ze zużytych słomek ptaki mogą wyplatać gniazda, a wkład z neutralizatora zapachów śmiało może być wykorzystany jako nawóz.

Dlaczego akurat bambus?

Bambus jest najszybciej rosnącą rośliną na świecie. Wyobraź sobie, że rośnie trzy razy szybciej niż każde inne drzewo, a niektóre odmiany mogą dziennie urosnąć nawet o 2 metry! Istnieją również odmiany rosnące 18 metrów w ciągu 90 dni. W uprawie bambusa nie stosuje się pestycydów i nawozów sztucznych. Bambus jest trawą, w przeciwieństwie do drzew w pełni odnawialną, a raz ścięty wypuszcza pędy już po kilku latach.
Bambus nie tylko szybko wzrasta, ale ma cenne właściwości, dzięki którym jest wykorzystywany w rozmaitych gałęziach przemysłu, w tym przy produkcji tkanin czy akcesoriów higienicznych.

Właściwości wyrobów z bambusa ZUZii:

  • powstają bez wykorzystania drzew: produkowane są z miękkich i mocnych włókien bambusowych
  • wykazują właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne
  • są wolne od nawozów, pestycydów, środków zapachowych, substancji wybielających na bazie chloru, bisfenolu A (BPA) oraz wielu innych alergenów
  • nie powodują odczynów alergicznych, są bezpieczne dla skóry
  • znakomicie chłoną wodę i wilgoć– o 60% lepiej od bawełny
  • są bezwonne, odorochłonne i nie powodują zmiany smaku np. napojów
  • produkty nawet po wielu użyciach zachowują swój kształt
  • po zużyciu nadają się na kompost

WAŻNE! Przy produkcji używany jest bambus, który jest niejadalny przez pandy, zatem nie musisz martwić się o to, że uszczuplasz pożywienie tych słodkich i zagrożonych zwierząt.

Szczoteczki bambusowe Zuzii

Szczoteczka bambusowa uchodzi za zdrowszą niż zwykła, ponieważ bambus ma własności emitowania jonów ujemnych, przez co działa antybakteryjnie i zapobiega nie tylko rozwojowi patogenów na samej szczoteczce, ale też przyczynia się do zmniejszania infekcji skóry i dziąseł. Ponadto bambus jest rośliną hipoalergiczną, zatem przy kontakcie ze skórą zmniejszone jest ryzyko powstawania uczuleń – jest więc rekomendowany osobom ze skórą wrażliwą, alergiczną oraz małym dzieciom.

Wielorazowe słomki do napojów z bambusa od Zuzii

Innym przykładem są bambusowe słomki wielokrotnego użytku, które są pozbawione szkodliwego BPA. Związek ten powszechnie uważany jest za rakotwórczy oraz przyczyniający się do powstawania takich chorób jak otyłość czy bezpłodność u mężczyzn. Przez co pojawia się coraz więcej produktów mających kontakt z żywnością wolnych od bisfenolu A.

Zadbaj o środowisko z ZUZii

Produkty ZUZI wytwarzane są w Chinach, czyli w kraju, gdzie roślina bambusowa ma idealne warunki do optymalnego wzrostu. Stosowany surowiec pochodzi z upraw zrównoważonych, dzięki czemu sam proces produkcji jest maksymalnie przyjazny dla środowiska. Dodajmy, że wycinanie drzew bambusowych wiąże się ze zdecydowanie mniejszą emisją dwutlenku węgla niż wycinanie drzew dla celów przemysłowych w Polsce.

Wyroby bambusowe ZUZii skierowane są do tych osób, którym bliski jest los planety. To także oferta dla osób, które mają dość zalegającego plastiku i cenią wielorazowe rozwiązania. Bambus uznawany jest za roślinę przyszłości, zatem wkrocz w przyszłość pod znakiem eko z marką ZUZii!

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń