Ekologiczne środki czystości BALJA

Kategorie

Wyczyść filtr
Ekologiczne środki czystości BALJA

Ekologiczne środki czystości BALJA

Polska marka BAJLA, która sięgnęła po naturalne składniki, używane kiedyś przez nasze babcie, łącząc je ze współczesnymi rozwiązaniami kosmetycznymi i ochroną środowiska naturalnego.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Czy pamiętasz czasy, kiedy Twoja babcia używała sody właściwie do wszystkiego? Z nią prała, nią czyściła i szorowała, a nawet piekła ciasta. Albo kwasek cytrynowy… Był wszechstronny i też pomagał pucować naczynia czy łazienkę. Kiedyś w gospodarstwach domowych było mało środków i pomocników, a nasze babcie mimo to musiały jakoś utrzymywać dom (i też wnuków) w czystości. Czasy te wzbudzają nostalgię, ale też są motorem do działania. Skoro wtedy tradycyjne metody działały, to dlaczego teraz z nich nie korzystamy? Z tego samego założenia wyszła polska marka BAJLA, która postanowiła sięgnąć po naturalne składniki, używane niegdyś przez babcie, łącząc je ze współczesnymi rozwiązaniami i dbałością o środowisko. Tak powstały ekologiczne środki czystości.

Ekologiczne środki czystości BAJLA

BALJA to polska firma z Rzeszowa, która doskonale zdaje sobie sprawę, że w każdym domu znajdują się środki czystości – przecież bez nich właściwie gospodarstwo domowe nie funkcjonuje. Niestety często nie zastanawiamy się, jak dany proszek do prania czy tabletki do zmywarki wpływają na środowisko oraz człowieka. Często zawierają substancje drażniące, które podczas sprzątania dostają się do naszych oczu i nosa, drażnią też skórę, dlatego sprzątanie powinno się odbywać w rękawiczkach ochronnych. Tak samo z substancjami, które po praniu osiadają na włóknach tkanin i wywołują alergie skórne...

Polski producent środków czystości BALJA zachęca do tego, aby wybierać tylko ekologiczne produkty do prania i sprzątania, ponieważ te pozbawione są substancji szkodliwych dla zdrowia i dla środowiska.

Środki czystości i piorące BAJLA to:

  • w 100% biodegradowalne produkty
  • ekologiczne receptury o małym lub znikomym wpływie na środowisko
  • składniki bezpieczne dla Ciebie i Twojej rodziny
  • nie zawierają syntetycznych środków zapachowych i barwników, które mogą wywoływać alergie, duszności, mdłości i bóle głowy
  • nie zawierają konserwantów, które mogą wywołać problemy dermatologiczne, wysypki i zaczerwienienia
  • nie zawierają rozjaśniaczy optycznych, które zostają na tkaninach i mogą działać drażniąco na skórę
  • nie zawierają chloru, który działa drażniąco na błony śluzowe i skórę
  • nie zawierają zeolitu, które według badaczy zwiększa ilość domowego kurzu
  • odpowiednie dla wegan i wegetarian

Skuteczność tkwi w naturze

Polskie ekologiczne środki czystości oraz środki piorące BAJLA są skuteczne zarówno w walce z brudem, jak i wszelkimi plamami. Ich moc tkwi w organicznych składnikach pochodzenia roślinnego, zatem zamiast korzystać z kolejnej chemicznej mieszaniny, która nie pozostaje bez wpływu na Twoje zdrowie, wybierz bezpieczne proszki do prania czy też środki do zmywarki, które opierają się na biodegradowalnych składnikach. Dzięki temu Twój dom będzie lśnić czystością, tak samo jak ubranie, ale zwiększy się też Twój komfort. Nie wspominając, że przyłożysz rękę do troski o środowisko, bo – nie ukrywajmy – sklepowa chemia gospodarcza zawiera kontrowersyjne składniki, które przyczyniają się do jego degradacji.

Chemia gospodarcza w opakowaniach do recyklingu

Zaletą produktów BAJLA, oprócz czytelnego, prostego i bezpiecznego składu, są również opakowania, które w całości nadają się do recyklingu. Zatem jeżeli wykorzystasz do końca nabłyszczacz do zmywarki czy proszek do zmywania, a może proszki do prania, bez wyrzutów sumienia opakowanie możesz wyrzucić do segregowanego pojemnika na szkło, metal lub papier. Co ciekawe, proszki mają również kartonowe miarki, dzięki którym wygodnie odmierzysz odpowiednią ilość produktu – bez konieczności stosowania plastikowych miarek, które również zanieczyszczają naszą planetę.

Polski producent ekologicznych środków czystości BALJA nie stosuje składników odzwierzęcych, wobec czego jego produkty są odpowiednie dla wegan i wegetarian.

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń