Kosmetyki Georganics

Kategorie

Wyczyść filtr
Kosmetyki Georganics

Kosmetyki Georganics

Georganics to brytyjska firma kosmetyczna oferująca akcesoria i środki do higieny jamy ustnej, w tym naturalne pasty do zębów i ekologiczne szczoteczki.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Higiena jamy ustnej jest codzienną rutyną, która wymaga od nas stosowania odpowiednich akcesoriów i produktów. Możemy sięgać po drogeryjne pasty, ale niektóre z nich zawierają syntetyczne dodatki lub chemikalia, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Tym bardziej zachęcamy do sięgania po naturalne pasty do zębów, płyny do płukania jamy ustnej czy tabletki do mycia zębów. Dlaczego? Ponieważ są bezpieczne i nie musimy się obawiać ich połknięcia. Co więcej, większość takich naturalnych środków do higieny jamy ustnej jest ekologicznych, co oznacza, że powstają bez negatywnego wpływu na środowisko. I tu wkracza firma Georganics, która oferuje produkty właśnie tego typu.

Naturalne pasty do zębów i akcesoria

Nie wszystkie dostępne na rynku pasty naturalne do zębów są… naturalne. Wielu producentów nadal używa syntetycznych składników, takich jak SLS i triclosan, które podczas mycia są przez nas połykane. Ich wpływ na zdrowie jest dyskusyjny, dlatego warto wybierać tylko prawdziwe naturalne produkty do higieny jamy ustnej, a takimi właśnie są Georganics.

Produkty do higieny jamy ustnej Georganics:

  • są naturalne
  • nie zawierają sztucznych dodatków
  • są przyjazne dla środowiska
  • bazują na czystych składnikach z organicznych źródeł
  • są bezpieczne, nawet w przypadku połknięcia
  • nie są testowane na zwierzętach
  • większość jest odpowiednia dla wegan

Marka kosmetyczna Georganics używa wyłącznie czystych, naturalnych i organicznych składników do wszystkich produktów: past do zębów, szczoteczek, płynów i olejów do płukania jamy ustnej, tabletek do mycia i płukania zębów.

Ręcznie wytwarzane kosmetyki

Co więcej, wszystkie produkty Georganics są ręcznie wytwarzane w małych partiach. Są wykonane z naturalnych składników, które są pozyskiwane lokalnie, aby uniknąć emisji z transportu i wspierać inne lokalne firmy. Składniki wykorzystywane przez Georganics do produkcji ekologicznych past i akcesoriów pochodzą z etycznych źródeł i nadają się do żywności ekologicznej. Misją marki jest zminimalizowanie wpływu produkcji na środowisko, dlatego utrzymuje ślad ekologiczny na niskim poziomie. Produkty nie są testowane na zwierzętach, a większość z nich odpowiednia jest dla wegan.

Ekologiczne produkty do higieny jamy ustnej

Opakowania są zaprojektowane tak, aby nie wytwarzać odpadów - większość szczoteczek do zębów jest wykonana z tworzywa sztucznego i wymieniana co około 3 miesiące, w samej Wielkiej Brytanii istnieje potencjalnie 260 milionów szczoteczek do zębów(!). Kosmetyki Georganics dostępne są w biodegradowalnych opakowaniach i wielokrotnych opakowaniach typu „zero waste”. Ponadto marka promuje program Zero To Landfill, co można tłumaczyć jako “zero odpadów na wysypiska”, którego celem jest zmniejszenie liczby opakowań, które trafiają na wysypisko do zera.

Dzięki temu, sięgając po akcesoria i kosmetyki Georganics, zadbasz o higienę jamy ustnej, wiedząc, że przyczyniasz się do dbałości o naszą planetę.

Brytyjskie kosmetyki w polskiej cenie

Georganics to brytyjska firma, datująca swoje początki na 2014 rok. W niewielkiej przerobionej stodole niedaleko miasta Haywards Heath, na farmie w otoczeniu przyrody i wiatraków, tworzy naturalne produkty i akcesoria do pielęgnacji jamy ustnej, które są pozbawione sztucznych dodatków i są przyjazne dla środowiska. Początek firmy był podobny do historii innych marek kosmetycznych. Alessandro, mając dość komercyjnych i niepewnych receptur, zaczął testować i wytwarzać pastę do zębów dla siebie i swoich przyjaciół. Widząc, jaką popularnością się ona cieszy, założył markę kosmetyczną, a wkrótce dołączył do niego Charles, który zrezygnował z pracy w banku.

Dziś Georganics jest jedną z najbardziej zaufanych marek w Europie stawiającą na naturalną pielęgnację jamy ustnej oraz ideę zero-waste, aby ograniczyć ilość odpadów na świecie. Dzięki szerokiej ofercie i dostępności, możesz zakupić jej produkty w Triny w niewygórowanej cenie i cieszyć się brytyjską jakością!

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń