Kategorie

Wyczyść filtr

Czekolady Alce Nero: produkty i opinie

Poznaj włoskie słodycze, desery i przekąski od Alce Nero! W ofercie organicznej żywności znajdują się czekolady, batoniki i wiele więcej.

 

Produkcja zdrowej żywność i przekąsek nie wiąże się tylko z dbałością o składniki. To także dbałość o środowisko oraz pracowników. Wybierając zdrowe przekąski, kieruj się certyfikatami - jeżeli na produkcie znajdziesz Fair Trade, masz pewność, że produkt dotarł do Ciebie zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu. Mamy też kolejną podpowiedź - szukaj produktów Alce Nero, czyli stowarzyszenia, które skupia wyłącznie certyfikowanych ekologicznych rolników i producentów. Poznaj bliżej to włoskie stowarzyszenie stojące za produkcją ekologicznej żywności i zdrowych przekąsek.
Włoskie zdrowe przekąski od Alce Nero
Alce Nero to włoskie, ekologiczne produkty. Zdrowa żywność produkowana jest w sposób zrównoważony, a wszelkie składniki pozyskiwane są odpowiedzialnie i etycznie z organicznych upraw we Włoszech, niektóre z nich są importowane, ale zawsze oznaczone certyfikatem sprawiedliwego handlu.

Zdrowa żywność i słodycze Alce Nero to:
włoskie produkty organiczne
gwarancja 100% ekologicznego pochodzenia produktów
szeroka gama produktów: podstawowa żywność, słodycze i przekąski
certyfikat Fair Trade
nacisk na dbałość o składniki i żyzność gleby
Włoski producent zdrowej żywności Alce Nero oferuje bogatą ofertę produktów, które są charakterystyczne dla kuchni włoskiej. Przede wszystkim znajdziesz w niej podstawowe składniki do przygotowywania dań, jak makarony (razowe, jasne, z mąki orkiszowej, durum, bezglutenowe), słodkie przekąski, kawę, kakao, czekoladę, w tym tabliczka czekolady gorzkiej 100% bez cukru, sosy pomidorowe i warzywne, ocet, pesto, oliwy, miody, a nawet żywność dla niemowląt.
Słodycze i czekolady BIO
Na szczególną uwagę w ofercie Alce Nero zasługują słodkie przekąski, w tym czekolady bio. Zawierają mleko w proszku oraz cukier trzcinowy, a także dodatek wanilii. Dzięki temu wyróżniają się kremowym, luksusowym smakiem prawdziwej czekolady, ale ze względu na zastosowane składniki są zdrowszą przekąską niż wyrób ze sklepu. Hasłem przewodnim producenta jest przede wszystkim smak, a także gwarancja w 100% ekologicznego pochodzenia produktów.

Alce Nero oferuje tradycyjne mleczne czekolady, a także wzbogacone i luksusowe wersje, jak czekolady mleczne z kokosem i ekologicznym mango, czekolady z pełnymi orzechami włoskimi, z ziarnami kakaowymi, ciemna czekolada z solą morską, extra ciemna czekolada z imbirem, ciemna czekolada z kawą czy gorzka czekolada z acai. A to tylko ułamek oferry skierowanej do czekoholików!

W niektórych słodyczach stosowany jest cukier brązowy powstający w wyniku ekstrakcji soku z trzciny cukrowej, który nie jest rafinowany. Organiczny brązowy cukier trzcinowy Alce Nero ma karmelizowany smak, przez co świetnie wzbogaca doznania smakowe.
Troska o środowisko i sprawiedliwy handel
Początki Alce Nero są datowane na koniec lat 70. Możemy śmiało napisać, że stowarzyszenie to rozpoczęło ruch ekologiczny we Włoszech, ponieważ Alce Nero było pierwszą włoską firmą używającą nowej ekologicznej technologii do produkcji produktów. Uczyniła to w 1978 roku. W 1984 roku stowarzyszenie nawiązało współpracę z Connapi, Narodowym Konsorcjum Pszczelarzy, aby chronić pszczoły i zbiory.

Dzisiaj Alce Nero jest spółką akcyjną i zarazem przedsięwzięciem, skupiającym rolników, pszczelarzy i przetwórców organicznych, którzy są zaangażowani w produkcję dobrej i pożywnej żywności, wynikającej z rolnictwa szanującego ziemię i jej żyzność. Alce Nero działa na ponad 6000 ha upraw ekologicznych. Łącznie skupia ponad 1000 włoskich rolników i pszczelarzy oraz 14 000 drobnych rolników z Ameryki Łacińskiej. Ponadto jest jednym z członków Cooperativas Sin Fronteras (tłum. Międzynarodowa Spółdzielnia Bez Granic), organizacji, która od momentu powstania promuje zasady jakości i zdrowotności surowca, ale przede wszystkim zrównoważony rozwój społeczny i środowiskowy.

Nadal głównym celem Alce Nero jest naturalna uprawa i produkcja uwzględniająca sprawiedliwy handel ze szczególnym naciskiem na ochronę środowiska.

Alce Nero to produkty powstające etycznie. Są przy tym smaczne, z pewnym składem. Obecne są na całym świecie, w tym w Polsce, w naszym sklepie - zapraszamy na zakupy w Triny!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń