Kosmetyki Dabur

Kategorie

Wyczyść filtr
Kosmetyki Dabur

Kosmetyki Dabur

Naturalne kosmetyki indyjskie Dabur: olejki do włosów, woda różana, pasta do zębów. Doskonale pielęgnują i są bezpieczne dla skóry.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Poznaj fascynującą historię indyjskiej marki Dabur, której kosmetyki zna cały świat

Indie to jedno z największych państw świata zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby ludności, które w dodatku znane jest ze swojej długiej historii, bogatej kultury oraz wyjątkowego przywiązania do tradycji. Choć wielu z nas kojarzy Indie z ogromną biedą, to jednak w kraju tym nie brakuje przedsiębiorczych ludzi, którzy swoją ciężką pracą osiągnęli sukces i stworzyli firmy znane dzisiaj na całym świecie. Firma produkująca słynne kosmetyki Dabur, zanim znalazła się na liście 100 najbardziej znanych na świecie indyjskich marek, była budowana przez 5 pokoleń krok po kroku od 1884 roku.

Daktar Burman i jego ajurwedyjskie zioła

Historia marki Dabur, którą dzisiaj oznaczone są rozprowadzane po całym świecie kosmetyki indyjskie, zaczęła się pod koniec XIX wieku, kiedy to w Indiach biedna ludność została zdziesiątkowana przez wiele groźnych chorób, takich jak malaria, cholera, czy dżuma. Nie mając pieniędzy i dostępu do lekarzy, zwykle nie mieli szans na przeżycie. To właśnie wtedy jeszcze nikomu nieznany i pochodzący z Bengalu doktor S.K. Burman zaczął we własnym zakresie przygotowywać ziołowe mikstury i naturalne leki, które rozprowadzał osobiście wśród biednych mieszkańców odległych indyjskich wiosek, ratując w ten sposób niejedno życie. Jego leki oparte na prastarych recepturach ajurwedyjskich okazały się na tyle skuteczne, że wieść o dobroczyńcy szybko obiegła Indie. Wdzięczni ludzie nazywali doktora Daktar Burman – to właśnie początki tych dwóch słów dały nazwę marce Dabur.

Narodziny firmy Dabur

Zachęcony sukcesami na polu medycznym doktor Burman postanowił w 1884 r. w Kalkucie rozpocząć działalność komercyjną – założył aptekę Dabur India ltd. Zanim jednak świat poznał jego magiczny olejek do włosów czy ziołową pastę do zębów, w aptece sprzedawał leki własnej produkcji. Tworzył je niezmiennie na podstawie swojej szerokiej wiedzy o staroindyjskiej medycynie ajurwedzie. Po śmierci doktora Burmanna w 1907 r. firmą Dabur zaczął zarządzać jego syn, który w 1919 r. uruchomił profesjonalne laboratoria rozwojowo- badawcze. To prawdopodobnie tam opracowano formułę najsłynniejszego kosmetyku Dabur – olejek do włosów Amla został wprowadzony na rynek w 1940 r. i do tej pory cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród kobiet na całym świecie. W kolejnych dziesięcioleciach firmą Dabur wciąż zarządzali potomkowie doktora Burmana, dopiero w 1998 r. wbrew indyjskim tradycjom zaczęli oddawać zarząd profesjonalistom. Przez lata firma rozrosła się do ogromnych rozmiarów – dzisiaj jest to międzynarodowa korporacja z obrotami przekraczającymi 1 miliard dolarów amerykańskich. Jej międzynarodowy oddział biznesowy ma siedzibę w Dubaju, a firma wytwarza produkty ajurwedyjskie pod 8 markami i rozprowadza je do 120 krajów na całym świecie.

Zdrowie jest błogosławieństwem – inspiracje ajurwedą

„Good health is a blessing” - tak brzmi współczesne motto firmy Dabur, ale wciąż obowiązuje także to, przyświecające działalności jej prekursora doktora Burmana, mówiące o dostarczaniu produktów dla każdego gospodarstwa domowego. Pomimo międzynarodowego sukcesu firma nie porzuciła swoich korzeni i wciąż specjalizuje się w produkcji kosmetyków opartych na staroindyjskiej wiedzy medycznej ajurwedzie. Produkty Dabur to wysokiej jakości naturalne kosmetyki ajurwedyjskie o bogatym ziołowym składzie, służące do pielęgnacji włosów, skóry i jamy ustnej. W asortymencie firmy znajdują się również ajurwedyjskie produkty spożywcze m.in. soki owocowe oraz indyjskie przyprawy.

Jeśli masz ochotę sprawdzić, jak działa indyjska pasta do zębów lub poznać tajemnicę pięknych włosów Hindusek, z pewnością możesz sięgnąć po produkty firmy Dabur. Firma ta łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, ponieważ oferuje kosmetyki naturalne produkowane według receptur zaczerpniętych ze staroindyjskiej wiedzy medycznej Ajurweda. Wiedz, że choć kosmetyki Dabur mają roślinne, tradycyjne składy, powstają w super nowoczesnych laboratoriach i zakładach produkcyjnych, w których dba się o najwyższą jakość nie tylko produktu finalnego, ale także substancji służących do jego wytworzenia.

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń